ФАКТИ

Сега кога знаеме што е проблемот, што е решението?

поднесена во ФАКТИ, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 декември 2017 21 Коментари
Сега кога знаеме што е проблемот, што е решението?

Ако сте биле на оваа страница за малку подолго, може да дојдете до заклучок дека голем број работи во светот не се во право. Можеби сте откриле дека вестите често се прават и дека терминот "лажни вести" е осмислен за да добие монопол за тоа што [...]

Продолжи со читање »

Без разлика што се случува, луѓето остануваат слепи за ситуацијата во која се наоѓаат

поднесена во ФАКТИ, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 5 декември 2017 10 Коментари
Без разлика што се случува, луѓето остануваат слепи за ситуацијата во која се наоѓаат

Ова утро се разбудив со прашањето за тоа колку луѓе во утринските часови всушност го купи сопственото искуство ќе биде "пред да го зграби својот телефон, вклучете некои музика или ТВ или Фејсбук почнуваат да го апсорбираат надворешен влез. Дали всушност имаме време за "битие" или веднаш да пукаме во "акција" на владата. И [...]

Продолжи со читање »

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина