CASE OF ROMY & SAVANNAH

Причината за смртта на Савана Декер не може да биде утврдена од страна на НФИ

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА, CASE OF ROMY & SAVANNAH by на 23 ноември 2017 7 Коментари
Причината за смртта на Савана Декер не може да биде утврдена од страна на НФИ

De Telegraaf објави дека причината за смртта на Савана Декер не може да биде утврдена од страна на НФО. Френк де Гроот, познат по случајот Анас Ауураг, е патолог (сега е оставен со НФИ да стане независен). Овој "експерт" споменува дека телото кое е во свежа вода неколку дена останува тешко да се зачува. За среќа, [...]

Продолжи со читање »

Многу важен развој во бизнисот на Роми Нојбург и Савана Декер!

Многу важен развој во бизнисот на Роми Нојбург и Савана Декер!

Трикот е да го привлечете вниманието како медиум на нешто кога сакате и да го пренасочите вниманието кога сакате. На пример, неколку земји можеа да ја претстават играта Покемон Одете со поврзување со несреќа, па затоа не беше забележано дека тоа е добро платен маркетинг [...]

Продолжи со читање »

Брза акција во случај Роми и Савана: полицијата затвора сува, каде што "Савана е пронајдена"

Брза акција во случај Роми и Савана: полицијата затвора сува, каде што "Савана е пронајдена"

Иако сега пред шест недели, што Савана Декер мртов во еден ров ќе се најде, одлуката правдата одеднаш сува положи ров на индустриски пресврти. Какво writhing доведе до правда да го направите ова сега е сосема нејасно, бидејќи кој одлучува сега еден месец и половина по [...]

Продолжи со читање »

Изјава против локален полициски службеник во случајот на Роми и Савана

Изјава против локален полициски службеник во случајот на Роми и Савана

Иако полицијата, во комбинација со медиумите, стори сé што е најдобро да им даде лажни одговори на Роми и Савана во случајот на Роми и Савана и, пред сé, даваат впечаток дека работите се добри колку што е решено, ова не е случај. Момчето кое би го убило Роми Ниубербург е познато од страна на медиумите и [...]

Продолжи со читање »

Psyop пајакот осомничени за убиство на Роми Nieuwburg во случај Роми и Савана?

Psyop пајакот осомничени за убиство на Роми Nieuwburg во случај Роми и Савана?

"Момчето 14, кое призна дека силувал и го убил неговиот соученик Роми Нијбурбург (14) од Ховелакен, не панично за момент по неговото дело. Ова е очигледно од точната реконструкција на трагите што ги остави на тој судбоносен петок попладне во 2 јуни. Сторителот се 'уште испи чаша лимонада на пат кон дома [...]

Продолжи со читање »

Случајот Роми и Савана заглавува во медиумските приказни и не докажан "доказ"

Случајот Роми и Савана заглавува во медиумските приказни и не докажан "доказ"

Останува извонредна приказна за ова паралелно убиство на Роми и Савана. Се разбира, ние веќе не слушаме ништо за убиството на Роми. Впрочем, тоа е "решен". Сторителот е познат. Детето 14 го злоупотребило и го убило Роми. Како ги извршил овие чудесни дела, не е споменат и ако се спомнува веќе, [...]

Продолжи со читање »

Случај на Роми и Савана од сега, замолчени?

Случај на Роми и Савана од сега, замолчени?

Со повеќето работи кои се многу критикувани или за кои официјалното предавање е доведено во прашање, гледате дека се молчат што е можно побрзо. Оваа тактика е слична на тоа како го одвлекувате детето кое плаче бидејќи сака внимание. Вие ставате пудинг во устата или му го давате [...]

Продолжи со читање »

Дали се овие имиња на осомничените во случајот Роми Ниуберг и Савана Декер?

Дали се овие имиња на осомничените во случајот Роми Ниуберг и Савана Декер?

[Ажурирање: Прво прочитајте ја целата датотека за најновите случувања овде] Јасно е дека убиството на Роми и Савана сѐ уште е многу зафатено. Иако малку бизарен изглед заговор смета за можно постоење на Роми, беше растерала, коментарите што се Фејсбук изгледаше особено на trolls и постарите луѓе [...]

Продолжи со читање »

Комплетот Роми Ниуберг во случајот на Роми и Савана ослабна: Уште многу прашања!

Комплетот Роми Ниуберг во случајот на Роми и Савана ослабна: Уште многу прашања!

Добив голем одговор на мојата статија во неделата, јуни 11, во која објавив идеја за заговор од читател кој претпоставуваше дека Роми Нивбург можеби нема да постои (види тука). Таму, исто така, добив некои лути коментари од читателите кои сметаат дека е непочитување дека би можел да објавам такво нешто. Јас целосно го разбирам тоа, [...]

Продолжи со читање »

Кој беше Роми Nieuwburg и каква е поврзаноста помеѓу убиството на Роми и Савана?

Кој беше Роми Nieuwburg и каква е поврзаноста помеѓу убиството на Роми и Савана?

[Ажурирање: Прво прочитајте ја целата датотека овде и откријте како поништена подоцнежната заговор, но доведе до нови увиди. Значи прво кликнете на врската погоре и прочитајте ја најновата статија]

Продолжи со читање »

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина