СИМБОЛИКА

На MH17 споменик прекрасно гледано око во зелена "лента"

поднесена во СИМБОЛИКА by на 31 август 2016 12 Коментари
На MH17 споменик прекрасно гледано око во зелена "лента"

Во Vijfhuizen таму наскоро ќе биде споменик во чест на жртвите на несреќата MH17. Тоа е иницијатива на Фондацијата за национален споменик MH17. Она што е сосема впечатливо е симболиката на споменикот. Ние се одлучивме за едно око што гледа во зелена лента (лента), како што може да се види на впечатокот на уметникот за споменикот подолу. Покрај тоа, [...]

Продолжи со читање »

Дејвид Боуви умира по 2 дена по 69e роденден

поднесена во СИМБОЛИКА by на 11 јануари 2016 18 Коментари
Дејвид Боуви умира по 2 дена по 69e роденден

Два дена по неговиот роденден, пораката која легендарниот Алистер Кроули поддржувач на Дејвид Боуви на 69 возраст, кратко време по лансирањето на својот нов албум "Black Star, е починат. Смртта на Боуви веројатно е шок од општеството. Тој беше многу почитуван и добро познат, ако не и одличен, музичар. Тоа е барем [...]

Продолжи со читање »

Откријте го вистинското значење на Божиќната забава

поднесена во СИМБОЛИКА by на 10 декември 2015 6 Коментари
Откријте го вистинското значење на Божиќната забава

За да го дознае вистинското значење на Божиќ, тоа е малку копање во историјата. Започнува малку мазно: Во нордиската паганска традиција, 12 беше согоруван со денови на огромно стебло каде животните и луѓето беа жртвувани во чест на божеството Јуле. Стеблото на дрвото ги симболизира машките гениталии. [...]

Продолжи со читање »

Дали 911 беше "Криминалот на векот" што го пееше Супертрамп во 1979?

поднесена во СИМБОЛИКА by на 19 октомври 2015 33 Коментари
Дали 911 беше "Криминалот на векот" што го пееше Супертрамп во 1979?

Минатиот викенд бев со еден пријател во автомобилот кој е сосема шармиран од бендот Supertramp, од годишниот 70. Така што музиката стана и да бидам искрена, ми се допадна тоа. Во минатото ја најдов музиката огромна, мелодраматична и пријатна. Тој ми го покажа поклопецот на албумот "Појадок во Америка" од [...]

Продолжи со читање »

Исламот, исто така, го содржи и дел од симболиката на Сатурн 2

поднесена во СИМБОЛИКА by на 30 септември 2015 14 Коментари
Исламот, исто така, го содржи и дел од симболиката на Сатурн 2

Вчера ставам статија во која ја дадов мојата визија за можното присуство на симболиката на Сатурн во исламот. Овде фокусот беше главно на Каба во Мека и споредбата со северниот пол на Сатурн. Ова можеби не е навистина солиден аргумент за многумина. Секако дека не сум намера [...]

Продолжи со читање »

Исламот, исто така, содржи симболика на Сатурн

поднесена во СИМБОЛИКА by на 29 септември 2015 45 Коментари
Исламот, исто така, содржи симболика на Сатурн

Бидејќи имам многу муслимански следбеници на Фејсбук, јас често се праша како може да се каже дека религијата е изум на култот Сатурн. За почеток, сакам да биде јасно дека имам почит кон луѓето кои се сериозни во врска со нивната вера. Тие често се многу свесно ангажирани во нивните животи и имаат [...]

Продолжи со читање »

Орловска песна Хотел Калифорнија Сатански иницијациски ритуал

поднесена во СИМБОЛИКА by на 21 септември 2015 10 Коментари
Орловска песна Хотел Калифорнија Сатански иницијациски ритуал

Секој кој свири гитара, свирел песна најмалку 1x во својот живот, но веројатно многу почесто. Се разбира, тоа е исто така многу убава гитара линија и соло на песната се единствени за неговото време. Текстот отсекогаш бил малку нејасен, но тоа често е случај со музика од добро познати [...]

Продолжи со читање »

ЦЕРН, Шива, Ведите, Сатурн и планираното уништување на човештвото

поднесена во СИМБОЛИКА by на 17 август 2015 6 Коментари
ЦЕРН, Шива, Ведите, Сатурн и планираното уништување на човештвото

Om dit artikel verder te kunnen lezen of om aan forumdiscussie deel te kunnen nemen, kunt u lid worden door op de ‘uw support’ button te drukken. Dit geeft u toegang tot de rest van dit artikel en het forum en neemt deel aan de strijd voor een betere wereld. U kunt nu direct deelnemen. […]

Продолжи со читање »

Симболите во воздухот од древни времиња ја објаснуваат пирамидата, "окото кое се гледа" и многу повеќе

поднесена во СИМБОЛИКА by на 7 април 2015 1 коментар
Симболите во воздухот од древни времиња ја објаснуваат пирамидата, "окото кое се гледа" и многу повеќе

Дали знаевте дека археолозите нашле замрзнати мамути, од кои некои сеуште ја имале храната во устата? Сакам да разговарам со вас за тоа, бидејќи тоа укажува на ненадејно замрзнување, така што остатоците се чуваат исклучително добро. Мамутите живееја во северните области, каде очигледно немаше големи ледени капи, како што сега [...]

Продолжи со читање »

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина