СИМУЛАЦИЈАТА

Зошто сме сведоци на копија на оригиналниот универзум со живот од 7000 години

поднесена во СИМУЛАЦИЈАТА, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 10 февруари 2020 17 Коментари
Зошто сме сведоци на копија на оригиналниот универзум со живот од 7000 години

Има голема поплава во неколку митолошки приказни ширум светот. Во најголемите светски религии ова се нарекува поплава и Ное е тој што гради ковчег за да го насели светот по Божјиот гнев во форма на поплава. Тоа само по себе укажува дека постоел субјект кој […]

Продолжи со читање »

Папата Фрањо ги повика светските лидери во Ватикан на 14 во мај 2020 за глобален пакт

Папата Фрањо ги повика светските лидери во Ватикан на 14 во мај 2020 за глобален пакт

Папата Фрањо, језуитскиот Свети Никола без леплива брада, заменик на Исус Христос на земјата, ги повика 2 сите светски лидери пред неколку недели да дојдат во Ватикан на 14 во мај 2020 за „Глобален пакт“ (глобален договор). На агендата за оваа средба има две важни точки каде што сите мора да дојдат. Првиот е […]

Продолжи со читање »

БЕРЕЕ: пилулата за подмладување е факт! 80 годишен маж голта прв пат после тестирање на животни

поднесена во СИМУЛАЦИЈАТА, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 август 2019 1 коментар
БЕРЕЕ: пилулата за подмладување е факт! 80 годишен маж голта прв пат после тестирање на животни

Дејвид Синклер е професор во одделот за генетика, Институт Блаватник и ко-директор на Центарот за биолошки механизми на стареење Пол Ф. Глен, на Медицинскиот факултет Харвард. Во презентацијата подолу, тој објаснува како процесот на стареење на човечкото тело главно има врска со губење на информации; слично на […]

Продолжи со читање »

Зошто човештвото е во искушение да постигне бесмртност и фузија со АИ

Зошто човештвото е во искушение да постигне бесмртност и фузија со АИ

Ако ги прочитаме сите сигнали за тоа што се, тогаш ќе видиме дека светот брзо се трансформира и тој човек 2.0 е факт во моментов и 10 години. Willе ги доживееме земјата и универзумот 2.0 (и многу други верзии) околу 2045. Оттука и симболиката на виножитото насекаде каде сте […]

Продолжи со читање »

Од турското овошје на Рутгер Хауер до геј прајд и фестивалот Милксхејк

Од турското овошје на Рутгер Хауер до геј прајд и фестивалот Милксхејк

Ме праша вчера дали сум ги видел филмовите на Рутгер Хауер. Според авторот, тие биле филмови што влегоа во крајна линија. Турско овошје затоа што ги скрши сексуалните табуа, а другиот филм беше во ред. Никогаш не сум ги видел двата филма, затоа што имам еден вид природна аверзија кон хиповите, но секако дека знам […]

Продолжи со читање »

Витални информации за вашиот тековен живот

поднесена во СИМУЛАЦИЈАТА by на 22 јули 2019 19 Коментари
Витални информации за вашиот тековен живот

Време е да излезете од светот на соништата и да почнете да го гледате светот околу вас за она што вреди. Тоа ќе донесе фундаментални промени во вашиот живот. Затоа би сакал да ја истакнам следнава презентација на Ричард Тим (на самото дно на овој член), поранешен свештеник кој се трансформира во [...]

Продолжи со читање »

"Симулирана душа", "реконструирана свест", дали тоа постои?

"Симулирана душа", "реконструирана свест", дали тоа постои?

Оваа недела се појави мала дискусија на страницата за реинкарнација и прашањето дали тоа постои. Според дискусијата, ќе има доволно изјавите на сведоци кои ќе ја разјаснат дека постои реинкарнација. Мое мислење е дека дискусијата станува излишна кога ќе влезете во суштината на нашата реалност [...]

Продолжи со читање »

Како ќе ја внесеме големата промена ако 99% е неживо?

поднесена во СИМУЛАЦИЈАТА by на 15 јули 2019 32 Коментари
Како ќе ја внесеме големата промена ако 99% е неживо?

Сега кога дојдовме до заклучок дека многу околу нас се буквално неживи (видете го овој напис), ве молам повторно размислете за таа забелешка. Не мислам "во начин на зборување" или "во метафори", не мислам буквално неживи. "Оди и множете се" е добро позната изјава [...]

Продолжи со читање »

"Его" е програмата АИ која го пополнува автопилот на био-робот на човекот-аватар

поднесена во СИМУЛАЦИЈАТА by на 11 јули 2019 13 Коментари
"Его" е програмата АИ која го пополнува автопилот на био-робот на човекот-аватар

Оние кои ја прочитале статијата за бездушни луѓе (НПЦ) сега можат да разберат дека терминот "свест" или "душа" може да се спореди со безжична врска помеѓу мозокот интерфејс со аватар во симулација. Аватарот во симулацијата е, како што беше, контролиран однадвор и затоа е инспириран. Во таа статија [...]

Продолжи со читање »

Дали многу луѓе околу вас буквално се бездушни (неживи тела)?

поднесена во СИМУЛАЦИЈАТА by на 8 јули 2019 17 Коментари
Дали многу луѓе околу вас буквално се бездушни (неживи тела)?

Речиси е невозможно да се замисли, но дали некогаш сте се прашувате дали некои луѓе околу вас всушност имаат "душа"? Вие само треба да погледнете околу вас во секојдневниот живот и понекогаш наоѓате луѓе кои се многу способни да делуваат со емпатијата, но всушност целосно [...]

Продолжи со читање »

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина