Нанотехнолошка синтетичка храна и пребарување на Google за бесмртност

поднесена во НОВИ ИНСТИТУЦИ by на 27 февруари 2016 12 Коментари

Google ангажирала врвен генетичар во нејзината потрага по бесмртност. Google е целосно на "патоказот", како што често го опиша трансхуманистот Реј Курцвеил кој го воведе терминот "сингуларност" и тврди дека човештвото во 2045 ја достигнува својата бесмртност. Претходно Веќе објавив дека е откриено дека ДНК кодот може да се ресетира со замена на дел од ДНК влакната што предизвикува одредено отстапување. Технологијата зад ова е секогаш базирана на нанотехнологијата. Со нанотехнологијата може. . .

ЧЛЕН НА БЛОГ

Тагови: , , , ,

За авторот ()

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина