"Дуплираниот експеримент" за илузијата на реалноста

поднесена во НОВИ ИНСТИТУЦИ by на 24 февруари 2016 20 Коментари

Сè што е околу тебе, дури и твоето сопствено тело, е создадено само кога ќе го доживееш. Тоа е прилично смела изјава. Сепак, оваа изјава е поддржана од научни откритија во областа на квантната физика. Квантните физичари низ целиот свет неколку пати го повторуваа следниов тест, бидејќи доведоа до толку неверување и во исто време толку големо изненадување. Тоа е откритие што е уште поголемо влијание од откривањето дека Земјата е кружна. Откритието е засновано на важен, но едноставен тест. За добро разбирање на ова, треба да знаете нешто за брановите. Многу работи во него. . .

ЧЛЕН НА БЛОГ

Тагови: , , , , , , ,

За авторот ()

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина