Нуклеарната закана на Северна Кореја наспроти најголемата закана за човештвото

поднесена во НОВИ ИНСТИТУЦИ by на 11 мај 2017 29 Коментари

Во изминатите неколку недели, вестите покрај француските избори се фокусираа на американските воени закани против Северна Кореја. Таа земја е ненадејно ужасно опасно, бидејќи тоа ќе се работи на развој на нуклеарно оружје и дека е пожелно ако повика Америка, но добар изговор за уште еднаш да врши притисок за промена на режимот. Тоа едноставно не изгледа толку лесно да се оди во Северна Кореја, бидејќи не можете така лесно, како во подостапна земји, Џин Шарп метод се применуваат. Тоа е метод ние сега гледаме како на пример во Венецуела, каде што менаџерите на револуцијата да започне да го споделат преку социјалните медиуми критика на воспоставениот поредок, а потоа започнете со мирни протести и, исто така, постепено да ја поткопа функционирањето на економијата. Тоа мора конечно да го присили режимот на седница да дејствува и понекогаш да ги користите вашите револуционерни менаџери (Школка) фрлаат масло на огнот, предизвикувајќи битки со полицијата. Конечно, дури можеш да одиш толку далеку, како внатре Украина се случида пукаат снајпери на луѓето и да ја обвинат сегашната влада. Можете да ја играте само ако имате лесен пристап до некоја земја и вашите менаџери на револуцијата може да ја завршат својата работа. Во видеото подолу можете да видите како овој метод функционира во пракса. Ова не функционира во Северна Кореја. Таа земја е херметички затворена. (прочитајте повеќе под видеото)

со што се Северна Кореја бара посебен пристап и затоа треба да бидат поддржани од страна на целиот свет, затоа што единствената можност што останува да се направи земја петел тоа се однесува на начинот на Ирак, Либија, Авганистан и Сирија. Треба да се напомене дека лесно може да ги поплавите овие земји со таканаречените екстремистички џихадистички исламски борци. Тоа беа борци кои тајно самиот финансиран преку вашиот вазал држави како Саудиска Арабија и вооружени и го правиш на валканата работа за вас. Во Сирија, агендата е малку посложена и поголема, но зборуваме за тоа уште еден пат. Северна Кореја е посебен случај. Затоа мора да бидете во можност да објавите дека земјата е опасна, бидејќи се заканува да ги уништи САД. Развојот на нуклеарно оружје е совршен алиби. Светот е полн со овие работи, но тие не треба да влезат во рацете на земја што би можеле да ја користат. Но, за што има Америка? Исто така, да ги користам во право? Да, но само дефанзивно. Во секој случај, повторно е прекрасна приказна за да му се даде на светот чувство на проблем во играта на "Проблем, реакција, решение'. На крајот на краиштата, целата тензија меѓу големите сили во светот, сегашните војни и заканата од војни, особено дизајниран за да ви даде идеја дека таму никогаш не е како мирот во светот. Тоа е проблем со капитал S во хегелијанската дијалектика на синтезата и анти-теза (види овде објаснување) дека патот мора да работи за светска влада под која се соочува тој проблем.

Вистинските причина што оваа закана од војна, војни, но, исто така, финансиски кризи, бегалци, мешање на населението, верски конфликти, тероризмот, вируси, животната средина, итн, итн, се истури врз светот, може да се најде во истражувањето на кој владее во светот. Денес најновиот термин е "длабока држава". Претпоставеното значење на тој термин е само слаб извадок од вистинската длабока состојба. Длабоката држава ќе биде формирана од страна на големите мултинационални компании кои главно ја водат владата во САД. На "длабока држава" е во рамките на (контрола) алтернативни медиуми сметаат за клубот дека Доналд Трамп земени како заложници и дека изјавата ќе биде зад У-врти во својата политика кон своите изборни ветувања. Сепак, вистинската длабока состојба е онаа на аристократијата и Рим. Ќе го објасниш тоа овој напис. Оваа група ги инсталира своите кукли во сите влади ширум светот. Тие ја играат играта на поделба и владеење во рамките на правилата на Хегеловата дијалектика, секогаш вклучуваат тези и анти-тези. Силата мора да има ангажирачка сила и преку борбата помеѓу овие две полиња на сила на крајот спојување (синтеза); решението. Вистинската длабока држава крие зад појавата на демократијата на Западот (каде што луѓето можат да избираат помеѓу марионети на вистински длабока држава) и други земји зад силни лидери. Тие ги водат луѓето со проблемите на војната за прашањата за животната средина, а во меѓувреме тешко да се изгради најголемата опасност за човештвото и хибернација ролна додека секој сака да го сврти вниманието на забави.

Која е таа најголема опасност? Го гледаш. 100% е уверен дека го читате овој текст преку интернет и веројатно половина од читателите гледаат таблет или паметен телефон. Не, не се откажувајте, затоа што можеби си мислите сега: "Што добиваме сега за основачот на заговор?". Прочитајте повеќе зошто. Тој интернет сега е сè уште невин и извор на информации. Можете, на пример, да добиете критични анализи и да научите многу работи што обично би ги ставиле во многу проблеми. Тоа е богат извор на информации. И тоа се повеќе и повеќе за компании како Фејсбук и Гугл, бидејќи тие можат да ги следат сите ваши движења. Да, веќе го знаевте тоа; Знам дека. Но, она што можеби не сте знаеле е дека вашиот мозок би требало да дојде на тој интернет. Вие можеби нема да можете да го прифатите тоа, но следната генерација ќе го стори тоа. Компании како Google и Tesla е Елон мошус, но, исто така, Фејсбук сите го сакаат тоа. Но, тие сакаат повеќе! И тие ќе го добијат тоа повеќе, бидејќи технологијата е толку далеку што тие можат да ве задржат колбаси. Тоа е најлошото што ги одзема болестите и го спречува процесот на стареење. "Што глупости! Тие не можат да сторат тоа уште!"Во видеото подолу, ве молиме, слушајте како техничкиот извршен директор на Гугл Реј Курцвеил објаснува дека овој" проблем "околу 2030 веќе е решен. Ова има врска со развојот на настаните во областа на нанотехнологијата. Нано-ботови може да им пристапат на клетките преку вашиот крвоток и да ги репрограраат "грешките". Ова значи дека ако сакате да се квалификувате за ова, мора да дозволите нано-ботови во вашето тело да го организирате тоа. Постојат гласини дека овие нано-ботови веќе би биле во вакцини и chemtrails, но можам да замислам дека сеуште не можете да верувате. Но, ако се покаже дека овие нано-ботови всушност можат да ги решат овие болести и дури можат да го подмладат вашето тело и да ви дадат изглед на старост од 25; дали ќе ги испрскате во крвотокот? Обложување?

"Да, што ти го пиеш човек. Нема ништо опасно во врска со тоа? Тоа е само позитивно? Тоа не е посериозно од воените закани или нуклеарно оружје?"Велам така и јас ќе објаснам зошто. Откако ќе го поврзете мозокот Неуралникот на Елон Маск или Реј Kurzweil нано-ботови во вашето тело, висат на интернет. Тоа исто така се продава како многу позитивен развој, бидејќи вештачки интелигентни суперкомпјутери и соработници на Google ќе ви обезбедат богат извор Знаење достапно директно од вашиот мозок нудат и овозможуваат виртуелната реалност да проектира директно во вашиот визуелен центар. Вашите деца ќе научат многу побрзо и многу повеќе и ќе се создаде еден нов свет на нови можности. Опасноста можеби не ви е јасна. Тој ризик е можеби најдобро сумирани како што следува: Нанотехнологија ќе го замени секоја клетка во вашето тело преку нано-технолошки репродуцира клетки, кои не само што ќе го замени оригиналот биологијата на двете вашето тело и ум со помалку чувствителни и не умира нано-клетки, но исто така ви зависи целосно на компјутерите на Google и се мисли самостојно (сеуште мислам дека може да се направи), но сепак се состои од "независно размислување", кој беше одобрен од страна на вештачка интелигенција која управува со пристаништа за пристап до вашиот мозок. И бидејќи Реј Kurzweil (и многу други држави кои учат на овој) сметаат дека оваа посебност (како што ја нарекуваат фузија меѓу човекот и вештачка интелигенција) во 2045 е факт ќе биде и бидејќи таа мозочна врска веќе се очекува за 2020, знаеш колку години сеуште треба да се спротивстави на ова заканувачко дигитално ропство. О да и 1 малку работа. Кои нанотехнологијата, исто така, ќе се пријде на ДНК во човечкото тело и го кодот во ДНК, кој е одговорен за стареење и умирање, да се промени. Накусо; Откако ќе зависи од мрежата на вашиот мозок (и сите клетки во вашето тело) на Google и ти си бесмртен, односно почетокот на бескрајни ропство и ропство под вештачка интелигенција. Тоа е местото каде што таа вистинска длабока држава работи кон додека ви го одвлекува вниманието од војна и други проблеми.

Тагови: , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (29)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Сето тоа е само позитивно, секако! Не толку несреќно размислување Vrijland:

 2. Нилс напиша:

  Зарем не е време да ја прочитаме таа книга во Холандија за да ја вратиме демократијата? Јас сум на одборот за револуција против диктатурата на ЕУ!
  Еве ја книгата: http://www.aeinstein.org/wp-content/uploads/2013/09/FDTD.pdf

  Noblesse обврзува, време да се удри назад со свои ресурси!

 3. SalmonInClick напиша:

  Се прашувате што се случило во последните денови со chemtrailing ... тоа многу се намалило. Тесно сино небо е жолто сонце нешто што ретко или никогаш не сум забележал во последниве години.

 4. densie напиша:

  можеби се шират доволно наночестички? Доста инхалација за усогласување со 5G
  да се реализира?
  тоа е само опција ...
  брза ...

  Namaste

 5. Averroes напиша:

  Бидејќи WO2 беше централно планиран и оркестриран настан (жртва) со десетици милиони смртни случаи како резултат. Како кулминација на WO3 ќе биде иста за да се добие за да се постигне потребните жртви и "500.000.000 број на луѓе Џорџија Guidestones" во светот. Велам кулминација, бидејќи верувам дека WO3 е веќе во тек, бидејќи "45 е префрлен во тивка војна.

  Останатите луѓе по кулминацијата ќе бидат закачени на контролната мрежа користејќи ја дигиталната инфраструктура. Животинската фарма на Џорџ Орвел станува факт.
  ----------------------------------------------
  "Накусо; Откако ќе зависи од мрежата на вашиот мозок (и сите клетки во вашето тело) на Google и ти си бесмртен, односно почетокот на бескрајни ропство и ропство под вештачка интелигенција ".

  Во тие денови ќе се бара смрт, и нема да го најде; и ќе сака да умре, и смртта ќе побегне од нив.
  Откровение 9: 6

  ----------------------------------------------

  Објаснување на измамата WO2, исто така беше тест за социјално инженерство за идна имплементација. Размислете за трудовите логори со принудна работа и грозоморно мото "Arbeit macht Frei":
  http://spitfirelist.com/books/manning.pdf
  https://vault.fbi.gov/adolf-hitler/adolf-hitler-part-01-of-04/view

  • Averroes напиша:

   Џорџ Орвел: "... видов едно момче, можеби десет години, возење огромна карторка по тесен пат, камшикување кога се обидуваше да се сврти. Ми текна дека ако само Таквите животни стана свесен за Нивната сила презема немаме моќ над нив, и дека тие ги искористат животни во поголемиот дел на ист начин како и богатите се искористат на пролетаријатот ".

 6. Averroes напиша:

  И оваа дијалектика (Спил) се уште се случува, а денес актерите се: Кисинџер, Трамп (Дрампф), Путин итн.

  Со измама, војувај,

 7. Averroes напиша:

  Папата Френсис: Јас ќе ја доведам судбината на човештвото на Богородица (Изида) во Фатима

  Денот на мајката (Изида) на денот на сонцето

 8. Averroes напиша:

  Враќање кон НАСА и Трамп: "... неверојатен измамник ..." ?!

  JFK и месечината
  Дрампф и марш

  https://youtu.be/5HMwKwWnV4k?t=17m43s

 9. Averroes напиша:

  Стенли Кубрик, Аполо 11 и Сјајот

 10. Averroes напиша:

  Appollyon

  Твојата милост ќе биде прогласена во гробот? или верата твоја во уништување?
  Псалм 88: 11

  И Тие имаа за цар над нив, сите што е ангелот на Бездната, чие име на хебрејски јазик е Авадон, а на грчки јазик ја има неговото име Аполон.
  Откровение 9: 11

  Доналд Дрампф:
  Во едноставен Gematria "Трамп" = 88
  http://www.washingtontimes.com/news/2017/mar/2/press-coverage-of-trump-i...

  http://forward.com/news/349362/is-donald-trumps-endorsement-by-88-retire...

  http:// http://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-russia-flight-search...

  Letterman (33) и Drumpf (33) во 1988, Трамп е Дони Дарко

  • Averroes напиша:

   "Пред педесет години улиците на Ленинград ме научија една работа: ако борбата е неизбежна, прво мора да се удриш". Владимир Путин

   Во Џорџ Орвел 1949 дистопискиот роман, 1984, информациите што повеќе не се во согласност со објаснувањата на Големиот брат, се распарчуваат по Мемориската дупка. Во вистинската американска дистопија во која во моментот живееме, информациите никогаш не се пријавуваат.

   На април 26 - 16 дена - Lt. Генерал Виктор Позњер, заменик-шеф на Главната оперативна дирекција на руските вооружени сили, изјави на Московската меѓународна безбедносна конференција.
   http://www.zerohedge.com/news/2017-05-13/paul-craig-roberts-rages-are-you-ready-die

 11. Камера напиша:

  Заплаши ги и ги сфаќаш сите (палецот)

  Дури и наградени со награди кога го фотографирате (или ставете го во сцената, Мунч е исто така убав пример))

  https://thepowerofthefrontcover.files.wordpress.com/1985/06/national-geographic-100-best-pictures-cover.jpg

  Најстрашната бомба (1 бомба?)

 12. Averroes напиша:

  Google Jigsaw продолжување на воениот индустриски комплекс, на неоконската агенда:

  Организацијата беше наречена Google Idea Groups, која го промени своето име во "Jigsaw". Фокусот е променет, сега регрутира низ целиот свет. Зад масовните испреплетени веб-страници кои ветуваат демократија, добрина и светлина, нудат сигурен софтвер и обука за политички активизам е другата реалност на умрените деца или лажна манипулација или притискање на манипулација и агенда на освојување и тиранија.
  http://journal-neo.org/2017/05/16/jigsaw-beyond-the-cia-and-soros/

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина