Сè под сонцето е во мелодија

поднесена во НОВИ ИНСТИТУЦИ by на 16 април 2015 9 Коментари

"Сè под сонцето е во мелодија"; е она што бендот "Пинк Флојд" го пее во нивната песна "Eclipse". Сè под сонцето е "во мелодија". Што би значеле тоа со тоа? Јас претходно посветив статија до него (види овде), но денес беше инспириран да се врати повторно. Ако сè е "во мелодија" - според овие музичари што ги имам (музички) многу високи. . .

Прочитајте повеќе?

Ова е можно, но некои написи на оваа страница се достапни само за членови со златно членство. Ова ја поддржува мојата работа и ви дава само малку повеќе увид отколку кога го читате само насловот или воведувањето на статијата.

Често првата мисла е по читањето на насловот "О, го знам тоа", но тогаш може да ја пропуштите суштината. За да продолжите со овие активности за пишување, не само што е корисно да станете член, туку и да се даде повеќе длабочина.

Со здружување, се согласувате дека вашето членство е донаторство. Затоа вашата месечна исплата е донација за поддршка на оваа веб-страница и објавените статии.

ЧЛЕН НА БЛОГ

Тагови: ,

За авторот ()

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина