Неодамнешни статии

По Thijs H., нацрт-законот за набљудување на Едит Шипер, отфрлен во претходната влада, ќе биде прифатен од сите

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 мај 2019 9 Коментари
По Thijs H., нацрт-законот за набљудување на Едит Шипер, отфрлен во претходната влада, ќе биде прифатен од сите

Луѓето се уште не беа подготвени. Петицијата од оваа страница освои повеќе од пет илјади потписи против предлог-законот предложен од Едит Шиперс под претходниот кабинет на Рутте. Во краток преглед, овој предлог-закон значи толку многу што вашите пријатели, соседи или семејство треба да го повикаат духовното, за да се осигурате дека вие [...]

Продолжи со читање »

Безбедност на следното ниво: курс за заговор на Патрик Саваљ преку Кафе Велтшмерц (модели на мамење)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 мај 2019 7 Коментари
Безбедност на следното ниво: курс за заговор на Патрик Саваљ преку Кафе Велтшмерц (модели на мамење)

Café Weltschmerz неодамна објави интервју од "професионалецот" Ерик ван де Бик (се разбира, во костум, со сериозно лице и покер) со наводно стара ѕвезда на заговорот, Патрик Саваљ. Можете да го најдете тоа интервју под овој линк. Буквално сето она што е дискутирано овде на страницата е заробено од овие пиони [...]

Продолжи со читање »

Дали Мартин Vrijland контролира опозицијата? Не: Прочитајте тука зошто тоа не е случај!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 8 мај 2019 2 Коментари
Дали Мартин Vrijland контролира опозицијата? Не: Прочитајте тука зошто тоа не е случај!

Барт Нијман, заменик главен и одговорен уредник на Geenstijl, вчера доби блокада на Твитер. Причина? Тој повика на евроскептичко гласање. Тој изјави дека вообичаено е секогаш дома. Се разбира, глупости, бидејќи Geenstijl никогаш не побара да не гласаат. Гледаме повеќе или помалку иста работа што се случува тука како во САД со [...]

Продолжи со читање »

Занемарените мали деца Zaandam повторно проблем, реакција, решение решение?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 мај 2019 5 Коментари
Занемарените мали деца Zaandam повторно проблем, реакција, решение решение?

Дали сте го прочитале и во последниве неколку дена? Приказната беше резимирана дека полицаецот Том Веервеј отишол до извештај во Заандам каде две момчиња биле пронајдени во еден стан во Заандам и тој самостојно ја принудил вратата. Момчињата ќе изгледаат гладни и станот е целосно затворен, така што тие не одат на [...]

Продолжи со читање »

Џули ван Еспен, белгиската Ана Фабер и убиецот Стив Б. белгискиот Мајкл П. во најновиот PsyOp?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 мај 2019 7 Коментари
Џули ван Еспен, белгиската Ана Фабер и убиецот Стив Б. белгискиот Мајкл П. во најновиот PsyOp?

Тоа е уште една извонредна приказна, приказната за Џули ван Еспен (23) и нејзиниот убиец Стив Б. Приказната, секако, веднаш потсетува на холандската Ана Фибер (25) и нејзиниот убиец Мајкл П., но тогаш сето тоа е малку побрзо истечен. Дали повторно се соочуваме со психолошка операција (PsyOp) од која [...]

Продолжи со читање »

Повеќе докази за контролирани алтернативни медиуми преку сведок кој го уништува напаѓачот Мартин Vrijland (Наоми Hoogeweij)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 5 мај 2019 42 Коментари
Повеќе докази за контролирани алтернативни медиуми преку сведок кој го уништува напаѓачот Мартин Vrijland (Наоми Hoogeweij)

Во неколку написи објаснив како се открива клеветата и клеветата на интернет беше координирана на мојата адреса од страна на државниот вработен Јероен Хогевеј. Тој можеше да го стори тоа со неказнивост, бидејќи ништо не беше направено со моите изјави. Тие се во тек до денес, а не адвокат кој сака да работи на тоа. Обидите исто така [...]

Продолжи со читање »

Доказ дека големите алтернативни медиумски веб-страници се контролирани од опозицијата

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 4 мај 2019 11 Коментари
Доказ дека големите алтернативни медиумски веб-страници се контролирани од опозицијата

Веќе неколку години пишувам дека најпознатите алтернативни медиумски веб-страници се наоѓаат во задниот дел од своите раце и ја извршуваат својата задача во игра во која полето на полето на силите на различни мислења и идеи е управувано и поткрепено со предности и противречности. Тоа е двојност која секогаш е потребна за да се добие плус [...]

Продолжи со читање »

Фејсбук забранува неколку големи алтернативни сајтови за вести, како што се Infowars и други: оваа страница беше исто така известена

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 3 мај 2019 16 Коментари
Фејсбук забранува неколку големи алтернативни сајтови за вести, како што се Infowars и други: оваа страница беше исто така известена

Фејсбук денес забранува неколку големи алтернативни вести како Infowars, Farrakhan и други. Дури оди уште еден чекор понатаму: ако објавувате статии од тие сајтови на вашата временска линија, исто така ќе добиете забрана. Исто така на страната на Мартин Vrijland има порака за неколку дена сега дека сите видови на поставки се направени од 2 во мај [...]

Продолжи со читање »

Пол Јансен, уредник на уредникот Telegraaf: Вашиот нов диктатор кој изработува ужасно законодавство за ТБС?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 2 мај 2019 0 Коментари
Пол Јансен, уредник на уредникот Telegraaf: Вашиот нов диктатор кој изработува ужасно законодавство за ТБС?

Кој господин Пол Јансен, главен уредник на De Telegraaf, мисли дека е? Најновиот диктатор во Холандија кој мисли дека треба да биде редизајниран нашиот закон за ТБС? Се разбира, ако треба да верувате дека сите известувања (кои истиот весник ги носи видливо и обично како први) и претпоставуваат дека тоа не е PsyOps (психолошки операции), тогаш [...]

Продолжи со читање »

Организациите за детска грижа распоредени за да извршат притисок врз обврската за вакцинација, детската установа Беренд Ботје ги одбива децата

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 2 мај 2019 1 коментар
Организациите за детска грижа распоредени за да извршат притисок врз обврската за вакцинација, детската установа Беренд Ботје ги одбива децата

"Компанијата Северна Холандија Беренд Ботје веќе донесе одлука: таму, невакцинираните деца се одбиваат. Компанијата јасно се осмелува да го држи вратот, бидејќи е можно судијата да го запре ова, ако лути родители го преземат чекорот на суд. Но, исто така е можно дека судијата вели дека е [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина