Таг: Венецуела

Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2019 15 Коментари
Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

Дали имате одмор планови за Аруба, Бонаир или Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар. Ако ги прочитате во холандските медиуми дека островите на ABC се преплавени со бегалци и дека САД сакаат да испорачаат помош за помош, тоа значи дека е неопходна војна, во која Венецуела [...]

Продолжи со читање »

Лажната пропаганда на медиумите околу Венецуела

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 5 февруари 2019 8 Коментари
Лажната пропаганда на медиумите околу Венецуела

Се уште има цели племиња кои ги разгледуваат вестите на НОС и не ја доведуваат во прашање вистинитоста на таа вест. Пропагандата станува се повеќе и повеќе градинка-како ниво и е - како што може да се каже - многу лесно да се пробие. Меѓународните медиуми, сепак, сметаат на нивните лажни вести [...]

Продолжи со читање »

Промена на режимот во Венецуела под раководство на САД по гладните популации

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 23 јануари 2019 13 Коментари
Промена на режимот во Венецуела под раководство на САД по гладните популации

Тоа е повторно време. Имаме уште една промена на режимот во режија на САД! Се разбира, сите ние сме слушнале преку мејнстрим медиумите што е страшен лидер на претседателот на Венецуела, Мадуро, бидејќи тој ги втурнал луѓето во целосна сиромаштија. Она што не го слушаме е дека сето тоа е [...]

Продолжи со читање »

Венецуела е пример за тоа што нè очекува и Европа и воведување на криптовалентност како светски стандард

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 август 2018 13 Коментари
Венецуела е пример за тоа што нè очекува и Европа и воведување на криптовалентност како светски стандард

Вчера, повеќе хаос и паника избувнаа во земјата, која беше финансирана од страна на САД на колена преку слични финансиски војни, како што неодамна во Турција. Од поголема перспектива, Венецуела, најверојатно, е избрана од страна на централните банки како терен за распаѓање на светската економија, нејзините последици и воведувањето [...]

Продолжи со читање »

Додека Трамп фрла нафта на оган врз Северна Кореја, Ерусалим и Венецуела, моќта се менува кон исток

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 14 декември 2017 25 Коментари
Додека Трамп фрла нафта на оган врз Северна Кореја, Ерусалим и Венецуела, моќта се менува кон исток

Нешто големо се случува. САД се чини дека се однесуваат како диви кучиња, но ја губи незабележано зголемување на импулсот меѓу Доналд Трамп. Не само што ние се види дека повеќе моќни повлекува турскиот претседател Ердоган во; Русија, но особено Кина, исто така, се зголемува на власт. Се соочувам со тебе [...]

Продолжи со читање »

Активист Џон Базелманс: "Ураганот Ирма мораше да обезбеди царска трговија со кокс" Св. Мартин "

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 септември 2017 1 коментар
Активист Џон Базелманс: "Ураганот Ирма мораше да обезбеди царска трговија со кокс" Св. Мартин "

Активистот Џон Базелманс (кој се нарекува себеси "пророкот") ми пријде како одговор на мојата статија за Синт Маартен. Во оваа статија ја претпоставував можноста HAARP технологијата да биде искористена за "обезбедување" на нафтата на Венецуела. Ројтерс објави на 14 јуни 2017 дека венецуелската нафтена компанија PDVSA ќе го премести своето складиште на нафта од [...]

Продолжи со читање »

Ураган работи чуда: Синт Маартен, холандското кралство, Венецуела и Кралскиот холандски школка

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 септември 2017 3 Коментари
Ураган работи чуда: Синт Маартен, холандското кралство, Венецуела и Кралскиот холандски школка

Министерот Роналд Пластер одговори на изјавите на премиерот на Синт Маартен во НРЦ, во кој тој вели дека холандските маринци ништо не сториле за да го одржат полицискиот час и да спречат грабежи. Се разбира, министерот Роналд Пластер мора да негира дека холандските маринци ништо не направиле за време на грабежот на Синт [...]

Продолжи со читање »

Кога полициската држава се врти против луѓето (слики од Венецуела)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 јуни 2016 11 Коментари
Кога полициската држава се врти против луѓето (слики од Венецуела)

Видеа подолу укажуваат на моменталната ситуација во јужноамериканската земја на Венецуела. Вообичаените медиуми во Холандија повеќе нема да ви го покажат тоа. Вести 18 Мај 2016 посветен предмет, но тоа само требаше да покаже како тврдоглавиот претседател Николас Мадуро Морос сака да остане во седлото [...]

Продолжи со читање »

Зика вирусна инфекција сега исто така преку сексуален контакт

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 3 февруари 2016 1 коментар
Зика вирусна инфекција сега исто така преку сексуален контакт

Бидејќи повеќето луѓе само заглавуваат кога го читаат весникот, НРЦ сега може да пријави без никакви проблеми. [Цитат] Прво zika инфекција преку сексуален контакт. Во државата Тексас, вирусот беше откриен за прв пат кај некој кој се заразил после сексуален контакт со лице кое е заразено. Прво, мнозинството од [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина