Таг: опремен

Thierry Baudet Форум за демократија (FvD) "Буната на Минерва ги шири своите крилја"

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 21 март 2019 29 Коментари
Thierry Baudet Форум за демократија (FvD) "Буната на Минерва ги шири своите крилја"

Во воведот на победничкиот говор од минатата ноќ, Тири Бадет изјави минатата ноќ: "Бувот Минерва ги шири своите крилја навечер". Бомбастичниот говор во меѓувреме доби многу внимание и критики, но малкумина веројатно го гледаат двојното дно на овој говор за она што вреди. Вистинското значење на информациите обезбедени од [...]

Продолжи со читање »

Мртвите од нападот во Утрехт сигурно докажуваат дека не може да биде PsyOp?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 март 2019 19 Коментари
Мртвите од нападот во Утрехт сигурно докажуваат дека не може да биде PsyOp?

Иако сè се чини дека е добро темпиран PsyOp (психолошка операција) тука, еден ден пред изборите, постојат убедливи приказни за вистински смртни случаи. Каде ги слушате и гледате тие приказни? Право: во медиумите. И, се разбира, исто така, го гледате [...] на социјалните медиуми

Продолжи со читање »

Уапсен сторителот Гекмен Танис уапсен, веројатно семејната драма

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 март 2019 36 Коментари
Уапсен сторителот Гекмен Танис уапсен, веројатно семејната драма

Значи, ги имате сите средства, висат камери низ градот, секој може автоматски да прислушува, имате предвидливи големи системи за анализа на податоци, но не можете да предвидите напад кој случајно се случува на денот на јавниот транспорт. Потоа ја разнесете целата приказна во медиумите во терористичка акција, а потоа одеднаш пораките се појавуваат [...]

Продолжи со читање »

Терористички напад 24 Oktoberplein во Утрехт, паника низ целата земја!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 март 2019 35 Коментари
Терористички напад 24 Oktoberplein во Утрехт, паника низ целата земја!

Утрово ќе има терористички напад во Утрехт. Не знаеме ништо, освен што читаме, слушаме и гледаме бомбастични приказни во медиумите. Имаше пукање во трамвајот на 24 Oktoberplein. Сега има рација во станот на Труманлаан во Утрехт. Се чини [...]

Продолжи со читање »

Напад на Нов Зеланд: дефинитивно воспоставување на светска цензура, разоружување на населението и поларизација

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 март 2019 29 Коментари
Напад на Нов Зеланд: дефинитивно воспоставување на светска цензура, разоружување на населението и поларизација

Ако нападот на "Брентон Харисон Тарант" во Крайстчерч во Нов Зеланд не е PsyOp, тогаш тоа сигурно служи за голема агенда многу добро. Цензурирање на наводните слики во живо, тврдејќи дека тоа би можело да им даде повеќе луѓе на идејата за извршување напади, е совршен [...]

Продолжи со читање »

Дали Брентон Харисон Тарант го напаѓа иницијацијата на десничарскиот анти-турски тероризам?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 17 март 2019 9 Коментари
Дали Брентон Харисон Тарант го напаѓа иницијацијата на десничарскиот анти-турски тероризам?

Ако сакаме да веруваме во најновите вести за Брентон Харисон Тарант, тој би ги направил потребните патувања кои се чини дека се главно историски по природа. Финансирањето на неговите патувања ќе дојде од профитабилните Bitconnect (крипто валута) инвестиции. Тоа, се разбира, звучи како веродостоен алиби. Она што е особено впечатливо се извештаите дека Тарант [...]

Продолжи со читање »

Видео снимки од стрелец Брентон Тарант (во живо поток) Крајстчерч Нов Зеланд

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 16 март 2019 13 Коментари
Видео снимки од стрелец Брентон Тарант (во живо поток) Крајстчерч Нов Зеланд

Видео снимката што стрелецот Брентон Тарант ја направил преку живо во текот на нападот во џамиите во Крајстчерч, Нов Зеланд е многу извонредна (видете го видеото подолу). Сакам да им ги покажам овде, за да можете да формирате сопствено мислење за автентичноста на овој напад. Во мојот претходен напис го напуштив [...]

Продолжи со читање »

Итно повик!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 12 март 2019 6 Коментари
Итно повик!

Тоа е возбудливо време, бидејќи отпорот кон мојата независна работа за пишување зема големи размери. Ова значи дека цензурата на Фејсбук е толку голема што бројот на посетители што доаѓаат од Фејсбук на мојата веб-страница значително опадна. Ова е очигледно од статистичките податоци. Дури и ако пораките се делат стотици пати, потребно е [...]

Продолжи со читање »

Треба да го прочитате ова тивко, има вистинска лекција во животот

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 март 2019 7 Коментари
Треба да го прочитате ова тивко, има вистинска лекција во животот

Денес ќе разговараме за политиката: демократија. Време е луѓето да почнат да гледаат дека демократијата не постои. Тоа е фарса; измама на добро обучени актери; пиони и маски на исто лице кое само го одржува појавувањето на демократијата. Што прават западните земји веќе [...]

Продолжи со читање »

Мозокот-компјутерски интерфејси веќе на краток рок: може Фејсбук наскоро да ги чита нашите мисли? Одговор: да

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 6 март 2019 20 Коментари
Мозокот-компјутерски интерфејси веќе на краток рок: може Фејсбук наскоро да ги чита нашите мисли? Одговор: да

Многумина мислат на SciFi филмови како Матрикс на интерфејс на мозочно-компјутерски интерфејс (BCI) и не веруваат дека технологијата некогаш ќе достигне толку далеку. Критичарите, исто така, не веруваат дека вештачката интелигенција (АИ) некогаш ќе настапи многу, бидејќи програмирањето на алгоритми го прават луѓе. Таквата критика е, според мое мислење, малку пребледна и оди [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина