Таг: опремен

Папата Фрањо ги повика светските лидери во Ватикан на 14 во мај 2020 за глобален пакт

Папата Фрањо ги повика светските лидери во Ватикан на 14 во мај 2020 за глобален пакт

Папата Фрањо, језуитскиот Свети Никола без леплива брада, заменик на Исус Христос на земјата, ги повика 2 сите светски лидери пред неколку недели да дојдат во Ватикан на 14 во мај 2020 за „Глобален пакт“ (глобален договор). На агендата за оваа средба има две важни точки каде што сите мора да дојдат. Првиот е […]

Продолжи со читање »

Книгата „Реалноста како што ја перцепираме“, достапна е Мартин Врајланд

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 25 септември 2019 5 Коментари
Книгата „Реалноста како што ја перцепираме“, достапна е Мартин Врајланд

Во последните години честопати ме прашуваа зошто не објавувам книга. Веќе знаев дека книгата ќе дојде, но сликата сè уште се формира. Можеби тоа е најдобро опишано како чекање за завршување на преземањето датотека на вашата […]

Продолжи со читање »

Грета Тунберг Говорот на ООН потсетува на „бебиња исфрлени од инкубатори“ во војната во Ирак

Грета Тунберг Говорот на ООН потсетува на „бебиња исфрлени од инкубатори“ во војната во Ирак

Секој кој сè уште не сфаќа дека Грета Тунберг е само одлична актерка во маркетингот, сепак живее малку премногу со својата глава во песок. Зачуден сум што ги гледам пораките на Фејсбук од луѓе кои се целосно обожаватели на младата жена и кои се апсолутно сигурни […]

Продолжи со читање »

Што е точно за убиството на Дерк Виерсум и што значи тоа за „сведок на круната“?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 септември 2019 25 Коментари
Што е точно за убиството на Дерк Виерсум и што значи тоа за „сведок на круната“?

Во оваа статија опишав како киднапирањето на Вилм Холледер Хајнекен и убиствата што тој ги изврши биле можеби PsyOps кои морале да го подготват законодавството за принципот на „сведок на круната“. Аранжманот за крунски сведоци (донесена од Холидер ПсиОп?) Значи дека државата може да го гони секој што го сака тоа, затоа што тој сведок на круната може […]

Продолжи со читање »

Дали сега ќе има војна меѓу САД и Иран многу брзо?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 септември 2019 7 Коментари
Дали сега ќе има војна меѓу САД и Иран многу брзо?

Во последните денови бевме сведоци на многу голем напад врз рафинериите во нафта во Саудиска Арабија. САД веднаш го вперија прстот кон Иран и Трамп твитна дека САД се „заклучени и оптоварени“. Во меѓувреме, сепак, се чини дека се повеќе и дека не е Иран, туку хаутите востаници од Јемен за кои се обвинети. Поради ова […]

Продолжи со читање »

Поранешниот terвезденик на Дизни Канал вели дека биле злоупотребени од холивудските педофили

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 16 септември 2019 0 Коментари
Поранешниот terвезденик на Дизни Канал вели дека биле злоупотребени од холивудските педофили

Поранешната starвезда на Дизни Канал, Рики Гарсија стана најновата детска везда што го разнесе свирежот на епидемијата на педофилија во Холивуд. Тој го обвинува својот поранешен менаџер дека сексуално го злоставувал со години и дека им дозволувал на другите холивудски педофили да го користат како „секс играчка“. Гарсија тврдеше дека злоупотребата на yоби Харт на Хот Рок Медија започнала кога […]

Продолжи со читање »

Итен повик! Мораме медиумите да ги ставаме надвор од акција СЕГА!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 14 септември 2019 4 Коментари
Итен повик! Мораме медиумите да ги ставаме надвор од акција СЕГА!

Де Телеграф го смени името за платени артикли од „екстра“ во „премија“. Ако сакате да ги прочитате овие само-произведени вести, прво мора да станете член на тој весник што исто така напишал во корист на окупаторот во „40 /“ 45. Сега знаеме дека АНП е во рацете на милијардерот Johnон де Мол и […]

Продолжи со читање »

НОС и РТЛ посветуваат целосна внимателност на креациите за маскирање на сопствените продукции во длабоки патеки

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 септември 2019 11 Коментари
НОС и РТЛ посветуваат целосна внимателност на креациите за маскирање на сопствените продукции во длабоки патеки

Во последните денови, и РТЛ и НОС се покажаа дека внимаваат на феноменот на длабоки удари. Истата појава ја гледаме овде како со темата „лажни вести“. Најголемите производители на лажни вести и најголемите корисници на длабоки лажни технологии ќе го свртат вниманието од себе, велејќи дека криминалните организации, терористите или Русија се тие […]

Продолжи со читање »

Може ли Борис nsонсон (Отоманските предци) да иницира хаос во Европа што ќе го подигне Отоманската империја?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 4 септември 2019 10 Коментари
Може ли Борис nsонсон (Отоманските предци) да иницира хаос во Европа што ќе го подигне Отоманската империја?

Мислев дека е шега кога читателот го објави следниот одговор: „Тој е Турчин“. На мое големо изненадување, следи дел од Википедија, кој навистина покажа дека Борис nsонсон всушност има отомански предци. Не само кој било отомански предци; јасно можеме да зборуваме за предците со политичка кариера. Johонсон доаѓа […]

Продолжи со читање »

Дебаклот во Brexit отсекогаш бил однапред реализиран план

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 4 септември 2019 10 Коментари
Дебаклот во Brexit отсекогаш бил однапред реализиран план

Дебаклот во Brexit отсекогаш бил однапред реализиран план. Оние што ја следат оваа страница веќе некое време, беа во можност да го читаат одново и одново, но ајде да го резимираме повторно. Ако видите дека секој политичар е само актер кој служи на важноста на агендата за глобализација и работи тајно за аристократијата, тогаш […]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина