Таг: Кина

Последните конвулзии на Западното Римско царство со обид за државен удар во Венецуела

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 1 мај 2019 5 Коментари
Последните конвулзии на Западното Римско царство со обид за државен удар во Венецуела

По Втората светска војна, Западното Римско царство, чиј центар на моќ е сеуште близу Рим и британската круна (поради фараонските крвни линии), го премести центарот на Лондон во Вашингтон во видливо поле. Ова ќе се промени на краток рок. Новиот центар на моќ ќе биде Ерусалим. Тоа не е затоа што има смисла, [...]

Продолжи со читање »

Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2019 15 Коментари
Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

Дали имате одмор планови за Аруба, Бонаир или Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар. Ако ги прочитате во холандските медиуми дека островите на ABC се преплавени со бегалци и дека САД сакаат да испорачаат помош за помош, тоа значи дека е неопходна војна, во која Венецуела [...]

Продолжи со читање »

Кинески стан предупредува луѓе со долгови во вашата област

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 23 јануари 2019 9 Коментари
Кинески стан предупредува луѓе со долгови во вашата област

Веќе го имавме кредитниот систем на Сусам во Кина; систем на поени што ги наградува луѓето ако, на пример, доброволно и казнуваат ако вршат повреди. Покрај тоа, тој систем гарантира дека вашите кредити се негативно под влијание на справување со луѓе со пониска оценка и позитивни со луѓе со добар резултат. Кој е Црниот [...]

Продолжи со читање »

Кинескиот претседател Кси Џинпинг нареди војска да се подготви за војна со САД

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 октомври 2018 5 Коментари
Кинескиот претседател Кси Џинпинг нареди војска да се подготви за војна со САД

Постепено сме навикнати на тоа; за цела таа воена реторика. Доналд Трамп има малку рака да се закани, а потоа повторно да го повлече клучот, како во случајот на Северна Кореја. Сепак, ние не брзо слушаме дека кинескиот претседател Кси Џинпинг наредува војска [...]

Продолжи со читање »

Паркур Атлас робот: не сте виделе ништо

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 13 октомври 2018 3 Коментари
Паркур Атлас робот: не сте виделе ништо

Овој Бостон Динамик Паркур Атлас робот може да работи и скока малку. Замислете што може да направи таквото нешто со пиштол во рака. Со потребната AI, таков робот може да дојде да ве уапси автономно ако направите нешто погрешно. Но, особено на бојното поле таква еластична работа може да биде корисна [...]

Продолжи со читање »

Додека Трамп фрла нафта на оган врз Северна Кореја, Ерусалим и Венецуела, моќта се менува кон исток

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 14 декември 2017 25 Коментари
Додека Трамп фрла нафта на оган врз Северна Кореја, Ерусалим и Венецуела, моќта се менува кон исток

Нешто големо се случува. САД се чини дека се однесуваат како диви кучиња, но ја губи незабележано зголемување на импулсот меѓу Доналд Трамп. Не само што ние се види дека повеќе моќни повлекува турскиот претседател Ердоган во; Русија, но особено Кина, исто така, се зголемува на власт. Се соочувам со тебе [...]

Продолжи со читање »

Како државата ќе знае точно каде си, што правиш, купува и продава

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 30 септември 2017 9 Коментари
Како државата ќе знае точно каде си, што правиш, купува и продава

Државата ќе знае точно каде си, кој си ти, што носиш, што јадеш, колку си здрав и со кого и со што комуницираш. Постои врска помеѓу сите големи податоци, вашиот мобилен телефон, изградбата на 5G мрежите, ѓубрето на банкоматите, вашите намирници, пазарни занаети и [...]

Продолжи со читање »

Воената реторика меѓу Америка и Северна Кореја

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 11 август 2017 1 коментар
Воената реторика меѓу Америка и Северна Кореја

Ќе има ли војна меѓу САД и Северна Кореја? Ние сме преплавени со воена реторика од двете страни, па речиси ќе мислите. Дали тоа ќе биде нуклеарна војна? Во сите тие години на нуклеарно оружје скокање, 1x никогаш не бил притиснат на црвеното копче. И зошто, исто така, ќе одберете дали имате толку многу [...]

Продолжи со читање »

Зошто Западот им дозволува на маслодајните јајца

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 5 јануари 2016 16 Коментари
Зошто Западот им дозволува на маслодајните јајца

Се разбира, можеме да претпоставиме дека оваа Исламска држава (ИС, порано ИСИС) е врвна силна војска. Садам Хусеин имаше огромна војска во деведесеттите години, но одење под нозете на таа војска беше бриз. Меѓутоа, армијата свежо ISIS армија, се чини дека е многу посилна. Како е тоа можно? Дури и [...]

Продолжи со читање »

Вол Стрит денес е во Кина

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 1 септември 2015 4 Коментари
Вол Стрит денес е во Кина

Волстрит повторно се опоравува во почетокот на трговијата по лоши бројки за кинескиот индустриски сектор. Индустрискиот сектор во Кина претрпе најбрзо влошување за повеќе од шест години. Други сектори на кинеската економија, исто така, би направиле лошо, извештаи Infowars. Меѓутоа, ако читаме анализа на глобалната финансиска игра на Globalresearch, тогаш [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина