Таг: Мадуро

Последните конвулзии на Западното Римско царство со обид за државен удар во Венецуела

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 1 мај 2019 5 Коментари
Последните конвулзии на Западното Римско царство со обид за државен удар во Венецуела

По Втората светска војна, Западното Римско царство, чиј центар на моќ е сеуште близу Рим и британската круна (поради фараонските крвни линии), го премести центарот на Лондон во Вашингтон во видливо поле. Ова ќе се промени на краток рок. Новиот центар на моќ ќе биде Ерусалим. Тоа не е затоа што има смисла, [...]

Продолжи со читање »

Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2019 15 Коментари
Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

Дали имате одмор планови за Аруба, Бонаир или Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар. Ако ги прочитате во холандските медиуми дека островите на ABC се преплавени со бегалци и дека САД сакаат да испорачаат помош за помош, тоа значи дека е неопходна војна, во која Венецуела [...]

Продолжи со читање »

Лажната пропаганда на медиумите околу Венецуела

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 5 февруари 2019 8 Коментари
Лажната пропаганда на медиумите околу Венецуела

Се уште има цели племиња кои ги разгледуваат вестите на НОС и не ја доведуваат во прашање вистинитоста на таа вест. Пропагандата станува се повеќе и повеќе градинка-како ниво и е - како што може да се каже - многу лесно да се пробие. Меѓународните медиуми, сепак, сметаат на нивните лажни вести [...]

Продолжи со читање »

Промена на режимот во Венецуела под раководство на САД по гладните популации

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 23 јануари 2019 13 Коментари
Промена на режимот во Венецуела под раководство на САД по гладните популации

Тоа е повторно време. Имаме уште една промена на режимот во режија на САД! Се разбира, сите ние сме слушнале преку мејнстрим медиумите што е страшен лидер на претседателот на Венецуела, Мадуро, бидејќи тој ги втурнал луѓето во целосна сиромаштија. Она што не го слушаме е дека сето тоа е [...]

Продолжи со читање »

Венецуела е пример за тоа што нè очекува и Европа и воведување на криптовалентност како светски стандард

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 август 2018 13 Коментари
Венецуела е пример за тоа што нè очекува и Европа и воведување на криптовалентност како светски стандард

Вчера, повеќе хаос и паника избувнаа во земјата, која беше финансирана од страна на САД на колена преку слични финансиски војни, како што неодамна во Турција. Од поголема перспектива, Венецуела, најверојатно, е избрана од страна на централните банки како терен за распаѓање на светската економија, нејзините последици и воведувањето [...]

Продолжи со читање »

Додека Трамп фрла нафта на оган врз Северна Кореја, Ерусалим и Венецуела, моќта се менува кон исток

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 14 декември 2017 25 Коментари
Додека Трамп фрла нафта на оган врз Северна Кореја, Ерусалим и Венецуела, моќта се менува кон исток

Нешто големо се случува. САД се чини дека се однесуваат како диви кучиња, но ја губи незабележано зголемување на импулсот меѓу Доналд Трамп. Не само што ние се види дека повеќе моќни повлекува турскиот претседател Ердоган во; Русија, но особено Кина, исто така, се зголемува на власт. Се соочувам со тебе [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина