Таг: НЛО

Еверт Јан Поотерман и неговата супериорност и "знаење" за Нибиру и Анунаки

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 април 2019 10 Коментари
Еверт Јан Поотерман и неговата супериорност и "знаење" за Нибиру и Анунаки

Вчера го поздравував Евер Јан Поротерман на неговите прекрасни приказни за Велигден на веб-сајтот на Niburu.co. Мислам дека звучи многу убаво, но во однос на содржината се прашувам дали неговиот товар на докажување има смисла. Еверт Јан објавува мешавина на верувањето и верувањето на НЛО во планетата Нибуру и Анунаки. Јас [...]

Продолжи со читање »

Не, ние не живееме во "вонземски" компјутерска симулација: да се ослободиме од таа бесмислица

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 12 февруари 2019 15 Коментари
Не, ние не живееме во "вонземски" компјутерска симулација: да се ослободиме од таа бесмислица

Оваа недела повторно наидов на натпис на Niburu.co повторно, во насока на читателот. Жално е да се види како алтернативните медиуми се чини дека се поставени за да се поврзе се што му треба сериозно внимание со вонземјани. Предметот "вонземјани" очигледно се продава добро, бидејќи многу се уште се во [...]

Продолжи со читање »

НЛО кои пукаат и излегуваат од бура облак или само Adobe After Effects?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 2 декември 2018 14 Коментари
НЛО кои пукаат и излегуваат од бура облак или само Adobe After Effects?

Ги познавате, оние филмови кои покажуваат локален облак на облаци над градот, на пример. Одеднаш, блесокот на светлото трепка во облакот. "Доказ за постоење на НЛО!" Мислите. Претходно покажав колку лесно може да се кандидира такви филмови со едноставно користење на софтверот на Adobe [...]

Продолжи со читање »

НЛО видување на филм? Погледнете колку лесно можете сами да создадете во Adobe After Effects

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 28 ноември 2018 7 Коментари
НЛО видување на филм? Погледнете колку лесно можете сами да создадете во Adobe After Effects

Редовно добивам видеа од луѓе кои се обидуваат да ме убедат дека НЛО навистина постојат. Потоа убедливо испратија видео доказ во вид на видео на YouTube. Сега има многу луѓе кои веруваат во глупости и на НЛО приказни во рамнината на земјата. Сакам да го поминувам времето на таа рамна земја [...]

Продолжи со читање »

Кој го создаде Луцифер и што се демони, џинови или архони во симулативниот модел?

Кој го создаде Луцифер и што се демони, џинови или архони во симулативниот модел?

Особено од аспект на оние со христијанска или муслиманска светоглед јас често се на прашањето: Ако мислите дека универзумот создаде симулација Luciferian, кој тогаш го создал Луцифер и како за оние демоните, Djinns, архоните? Би сакал да го објаснам ова подетално во оваа статија и јас исто така ќе [...]

Продолжи со читање »

Постоењето на вонземјани и НЛО

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 декември 2015 39 Коментари
Постоењето на вонземјани и НЛО

Можноста за постоење на НЛО и вонземјани секогаш се смета за поприродна. Неколку веб-страници го задржуваат практично секое видување на НЛО, а најубедливите набљудувања можат да се најдат на YouTube. Во документарецот подолу, на пример, на 1: 07: 55 часа, ќе видите НЛО лебди речиси тивко во воздухот за да одеднаш исчезне. Повеќето набљудувања оставаат огромни екстремни [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина