Таг: Русија

Последните конвулзии на Западното Римско царство со обид за државен удар во Венецуела

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 1 мај 2019 5 Коментари
Последните конвулзии на Западното Римско царство со обид за државен удар во Венецуела

По Втората светска војна, Западното Римско царство, чиј центар на моќ е сеуште близу Рим и британската круна (поради фараонските крвни линии), го премести центарот на Лондон во Вашингтон во видливо поле. Ова ќе се промени на краток рок. Новиот центар на моќ ќе биде Ерусалим. Тоа не е затоа што има смисла, [...]

Продолжи со читање »

Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2019 15 Коментари
Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

Дали имате одмор планови за Аруба, Бонаир или Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар. Ако ги прочитате во холандските медиуми дека островите на ABC се преплавени со бегалци и дека САД сакаат да испорачаат помош за помош, тоа значи дека е неопходна војна, во која Венецуела [...]

Продолжи со читање »

Турција ги депонира државните обврзници на САД по Русија: што ако следи Кина?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 16 август 2018 10 Коментари
Турција ги депонира државните обврзници на САД по Русија: што ако следи Кина?

Веб-страницата zerohedge.com денес покажува графикон кој покажува дека Турција отстранува повеќе од 2018 милијарди американски државни обврзници (докази за заем на државата) од мај и дека овој надолен тренд продолжува. Претходно оваа година, Русија направи истото за кое околу 30 милијарди долари беа фрлени. Сега тоа е [...]

Продолжи со читање »

Додека Трамп ги спроведува своите санкции, кинескиот јуани се повеќе и повеќе ја презема позицијата на доларот

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 15 август 2018 7 Коментари
Додека Трамп ги спроведува своите санкции, кинескиот јуани се повеќе и повеќе ја презема позицијата на доларот

Се чини дека повеќе станува јасно дека Доналд Трамп мора да ја повлече американската хегемонија во длабока долина, така што ќе се случи промена на моќта кон исток. Заедно со Израел, САД очигледно ја оформуваат ционистичката гранка во сценариото на Алберт Пајк во своето писмо од 1871. Исламската гранка сега е силна во [...]

Продолжи со читање »

Зошто Русија не изложува MH17 лежи едноставно?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 6 јуни 2018 20 Коментари
Зошто Русија не изложува MH17 лежи едноставно?

Под интервјуто за австриската телевизија со рускиот претседател Путин, ќе предизвикаат различни чувства кај различните гледачи. Тоа, се разбира, зависи целосно од програмирањето кое има или не беше успешен во сликата дека Русија е новата оска на злото. Во голема мера таа слика е, секако, одредена од случајот MH17 [...]

Продолжи со читање »

Ќе има ли војна меѓу партнерите на САД, НАТО и Русија за нападот со отровни гасови во Сирија?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 12 април 2018 8 Коментари
Ќе има ли војна меѓу партнерите на САД, НАТО и Русија за нападот со отровни гасови во Сирија?

Наводниот напад со отровни гасови во Дума во Сирија ја зголеми тензијата меѓу Русија и САД и нејзините филијали во последниве денови. Она за што најмногу ме загрижува е прашањето каква позиција ќе ја преземе Турција, бидејќи Турција неодамна (како САД) е најголем партнер на НАТО интересен развој [...]

Продолжи со читање »

Пропагандна војна: "Нервниот гас беше во багажот ќерка Скрипал"

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 16 март 2018 15 Коментари
Пропагандна војна: "Нервниот гас беше во багажот ќерка Скрипал"

Медиумите до сега не покажале никакви докази за тврдењата на Тереза ​​Мај дека воопшто постои атентат врз поранешниот двоен шпион Скрипал и неговата ќерка Јулија. Ниту, пак, не е прикажан никаков доказ за нервниот гас. Видовме дека некои мажи одат наоколу во зелени костуми со огромни [...]

Продолжи со читање »

Дали Тереза ​​може да се исчисти и Брексит ќе го сврти вратот преку лажни знамиња Скрипал?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 15 март 2018 25 Коментари
Дали Тереза ​​може да се исчисти и Брексит ќе го сврти вратот преку лажни знамиња Скрипал?

Иако не постои прикажани во медиумите и во политичката арена и приказната за напад на Skripal и ќерка Јулија е главно врз основа на слики од неколку шатори и мажите во заштитни одела докази, британската влада има Русија од прва секунда. Вчера вечер [...]

Продолжи со читање »

Турција го предизвикува НАТО со купување на анти-авионски систем S-400 во Русија и холандските медиуми молчат

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 11 март 2018 29 Коментари
Турција го предизвикува НАТО со купување на анти-авионски систем S-400 во Русија и холандските медиуми молчат

Турција потпиша договор со Русија за познатиот противвоздушен систем S-400 кој помогна во победата на војната во Сирија. Со тоа, Турција уште еднаш покажува дека таа едноставно може да продолжи со своите планови и покрај поддршката или противењето на своите партнери од НАТО. Претходно реков дека НАТО веќе не постои или барем не [...]

Продолжи со читање »

"Ордо Аб Чао" преку играта Халбе Зијлстра и Шел врвникот Јероен ван дер Веер

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 13 февруари 2018 18 Коментари
"Ордо Аб Чао" преку играта Халбе Зијлстра и Шел врвникот Јероен ван дер Веер

Ако видите дека политиката и медиумите губат кредибилитет и се повеќе и повеќе луѓе се стремат кон вашите самопроизведени безбедносни мрежи, тогаш треба да се случи нешто големо за да се спаси кредибилитетот на медиумите и политиката. И, се разбира, Шел е важен деловен партнер на Русија; и ако кажете Шел, велите кралски. [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина