Таг: Турција

Турската офанзива во Сирија е предвесник на Европа

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 10 октомври 2019 6 Коментари
Турската офанзива во Сирија е предвесник на Европа

Малку смешно беше како холандските политичари реагираа вчера на турскиот напад во Северна Сирија. Со денови беше во меѓународниот печат, Турција склучи договор со САД и дека Трамп ги повлече своите трупи за да се отстапи на турската рација. „Сенф после јадење“ […]

Продолжи со читање »

Последните конвулзии на Западното Римско царство со обид за државен удар во Венецуела

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 1 мај 2019 5 Коментари
Последните конвулзии на Западното Римско царство со обид за државен удар во Венецуела

По Втората светска војна, Западното Римско царство, чиј центар на моќ е сеуште близу Рим и британската круна (поради фараонските крвни линии), го премести центарот на Лондон во Вашингтон во видливо поле. Ова ќе се промени на краток рок. Новиот центар на моќ ќе биде Ерусалим. Тоа не е затоа што има смисла, [...]

Продолжи со читање »

Дали Брентон Харисон Тарант го напаѓа иницијацијата на десничарскиот анти-турски тероризам?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 17 март 2019 10 Коментари
Дали Брентон Харисон Тарант го напаѓа иницијацијата на десничарскиот анти-турски тероризам?

Ако сакаме да веруваме во најновите вести за Брентон Харисон Тарант, тој би ги направил потребните патувања кои се чини дека се главно историски по природа. Финансирањето на неговите патувања ќе дојде од профитабилните Bitconnect (крипто валута) инвестиции. Тоа, се разбира, звучи како веродостоен алиби. Она што е особено впечатливо се извештаите дека Тарант [...]

Продолжи со читање »

Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2019 15 Коментари
Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

Дали имате одмор планови за Аруба, Бонаир или Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар. Ако ги прочитате во холандските медиуми дека островите на ABC се преплавени со бегалци и дека САД сакаат да испорачаат помош за помош, тоа значи дека е неопходна војна, во која Венецуела [...]

Продолжи со читање »

Отсега на турски историја Ататурк холандски училишта: бидејќи ЕУ наскоро ќе биде инкорпорирана од страна на Османлиите

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 февруари 2019 9 Коментари
Отсега на турски историја Ататурк холандски училишта: бидејќи ЕУ наскоро ќе биде инкорпорирана од страна на Османлиите

Веќе неколку години го предвидувам воскресението на Отоманската империја. Неодамна видовме пораки од Германија за предлогот за замена на часот по англиски јазик во основните училишта со часови по турски јазик. Денес Telegraaf известува дека историјата лекција во Холандија, исто така, треба да биде за Ататурк, основачот на Турција. Па, особено [...]

Продолжи со читање »

Граничниот ѕид на Трамп, ѕид против бегаат Американци по колапс економија?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 11 јануари 2019 30 Коментари
Граничниот ѕид на Трамп, ѕид против бегаат Американци по колапс економија?

Се чини дека планираниот пад на американската економија под Трамп мора да биде доведен до кулминација со претстојната состојба на воениот закон. Денес илјадници државни службеници не се исплатени платите, која за четири од петте ќе биде катастрофа, бидејќи тие живеат за исплата на плаќања на [...] околу

Продолжи со читање »

Курдски терористи под протести од жолти протетки Франција рече Ердоган

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 јануари 2019 6 Коментари
Курдски терористи под протести од жолти протетки Франција рече Ердоган

Добро насочени распоред во насока на "Ordo ab Чао" во Европа, првата хаос е предвидено да потоа им овозможи на турската интервенција, се чини дека секогаш повеќе видливи за оние кои знаат да се погледне преку екраните на чад. Се разбира дека е храбар предвидување, кои имаат тенденција да се направи за неколку години, но [...]

Продолжи со читање »

Ќе почнеме! Среќен и здрав 2019 на сите читатели!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 3 јануари 2019 3 Коментари
Ќе почнеме! Среќен и здрав 2019 на сите читатели!

Поздрав Нова Година поздрав до сите читатели за 2019! Тоа беше уште една бурна година и знаците за не толку просперитетна перспектива што ја напишав во мојот последен напис од минатата година. Затоа врескањето на Џероен Паув "Почнуваме!" Се чинеше добра идеја да започне со. Се чини дека [...]

Продолжи со читање »

Со кое откровение Ердоган ќе дојде утре во новинарот на Вашингтон Пост, Џамал ​​Кашогги

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 октомври 2018 24 Коментари
Со кое откровение Ердоган ќе дојде утре во новинарот на Вашингтон Пост, Џамал ​​Кашогги

Претседателот РеYеп Тајип Ердоган го објави утре со изјава за новинарот на Вашингтон Пост, Џамал ​​Хашоги. Иако сите се цврсто убедени дека Џамал ​​Кашоги бил убиен, исто така може да се каже дека ова е PsyOp од луциферската елита која сака да донесе сценарио за верските пророштва. Во таа скрипта мора да [...]

Продолжи со читање »

Новинарот Џамал ​​Кашоги не бил убиен од Саудиска Арабија: "тоа е сигурно"

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 октомври 2018 23 Коментари
Новинарот Џамал ​​Кашоги не бил убиен од Саудиска Арабија: "тоа е сигурно"

Новинарот Џамал ​​Кашоги не беше убиен од Саудиска Арабија, тоа е сигурно. Агентите 15 во еден ден го посетија конзулатот на Саудиска Арабија во Истанбул. Тие не биле на друго место, но немаат никаква врска со убиството на Џамал ​​Кашогги. Каква фантастична приказна не ја наоѓате? Според Саудиска Арабија тоа е само [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина