Ознака: здравствени установи

Младинските институции звучат аларми за агресијата затоа што „грижата“ е всушност злоупотреба?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 4 ноември 2019 11 Коментари
Младинските институции звучат аларми за агресијата затоа што „грижата“ е всушност злоупотреба?

Министерот Сандер Декер (ги познавате оние судии, кои сите можеа да ги видат како идеален зет, но кој е можеби волк во овча облека) вели дека е шокиран од интензитетот на инцидентите во грижата за младите. Па, Сандер, можеби тоа е затоа што Georgeорџ Орвел веќе објаснуваше во својата книга 1984 што е весникот. Во […]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина