Таг: избори

Резултатите од холандските избори во 4 месеци од десно кон лево кон Тимерманс? Гласачите измамници!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 27 мај 2019 4 Коментари
Резултатите од холандските избори во 4 месеци од десно кон лево кон Тимерманс? Гласачите измамници!

Како е тоа можно? Во 4 месеци, цела Холандија целосно се сменила од главно право на глас на PVDA оставена! Чудата не е надвор од светот! Можеме убаво да го наречеме "ефектот на Карперот" или едноставно да видиме дека изборите се чиста измама. Ние сме сведоци на изборна измама овде! Сето тоа е за туркање [...]

Продолжи со читање »

Политиката и медиумите се копаат врз луѓето со лажни изборни резултати Изборите во ЕУ (PVDA одеднаш победува)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 25 мај 2019 9 Коментари
Политиката и медиумите се копаат врз луѓето со лажни изборни резултати Изборите во ЕУ (PVDA одеднаш победува)

Има ли некој кој се прашува како PVDA може одеднаш да победи од синото? Ах тоа, се разбира, се должи на фактот дека само десничарските партии ВВД и ФВД (Марк Рутте и Тјери Боде) имаа голема дебата на телевизија! Тоа, се разбира, зависи од гласачите кои добиваат оваа дебата [...]

Продолжи со читање »

Дебатата меѓу Марк Рут и Тјери Бадет докажува дека не треба да гласате

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 23 мај 2019 6 Коментари
Дебатата меѓу Марк Рут и Тјери Бадет докажува дека не треба да гласате

Актерот (исто така наречен дебата), координиран од Џероен Паул во Ред Хет во Амстердам помеѓу Марк Рутте и Тиерри Боде, по мое мислење, беше одличен доказ дека се работи за врвни актери. Топ актери кои професионално ги затвораат твоите очи. Во дебатата видовме два добро обучени креатори на разговор, кои [...]

Продолжи со читање »

Европските избори и безбедносната мрежа на FvD ("силувања од примерот на имигрантите")

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 мај 2019 1 коментар
Европските избори и безбедносната мрежа на FvD ("силувања од примерот на имигрантите")

Во твоите очи можеби не е важно, но видеото што Твири Бадет го објави на својот Твитер ова утро е, за мене, чиста пропаганда со двојно дно. За почеток, мислам дека луѓето во видеото се за трансродовите луѓе и ги препознаваме (како што споменавме порано на страницата) [...]

Продолжи со читање »

Треба да го прочитате ова тивко, има вистинска лекција во животот

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 март 2019 7 Коментари
Треба да го прочитате ова тивко, има вистинска лекција во животот

Денес ќе разговараме за политиката: демократија. Време е луѓето да почнат да гледаат дека демократијата не постои. Тоа е фарса; измама на добро обучени актери; пиони и маски на исто лице кое само го одржува појавувањето на демократијата. Што прават западните земји веќе [...]

Продолжи со читање »

Лажната пропаганда на медиумите околу Венецуела

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 5 февруари 2019 8 Коментари
Лажната пропаганда на медиумите околу Венецуела

Се уште има цели племиња кои ги разгледуваат вестите на НОС и не ја доведуваат во прашање вистинитоста на таа вест. Пропагандата станува се повеќе и повеќе градинка-како ниво и е - како што може да се каже - многу лесно да се пробие. Меѓународните медиуми, сепак, сметаат на нивните лажни вести [...]

Продолжи со читање »

Мартин Vrijland демаскирани SCL група пред Њујорк Тајмс тоа го стори за влијанието врз изборите

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 март 2018 8 Коментари
Мартин Vrijland демаскирани SCL група пред Њујорк Тајмс тоа го стори за влијанието врз изборите

Одеднаш имаше извештај минатата недела за излегувањето на податоци од Фејсбук до групата SCL и Cambridge Analytica. На 24 јуни 2016, сепак, дали Мартин Vrijland напише статија наречена Лаборатории за стратешки комуникации (SCL Group) зад референдумот BREXIT? Веќе беше јасно дека таквите организации влијаеја на изборите! Тие отворено прикажаа [...]

Продолжи со читање »

Сапун на изборната дебата на локалните избори во Адвокатската Комора: Тиери Бадет и другите актери на пареа

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 10 февруари 2018 10 Коментари
Сапун на изборната дебата на локалните избори во Адвокатската Комора: Тиери Бадет и другите актери на пареа

Овде често се споменува на страницата дека политичарите се само актери кои изведуваат претстава за да ви дадат илузија на избор. Thierry Baudet беше новата заштитна мрежа за критички мислители; уредно обучени и лансирани од сопствениот институт на Clingendael на кралското семејство. За секоја боја, мирис и вкус во општеството [...]

Продолжи со читање »

Thierry Baudet е кловн кој мора критички да размислува за вратот

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 4 јануари 2018 13 Коментари
Thierry Baudet е кловн кој мора критички да размислува за вратот

Ако ги следите настапите на Thierry Baudet, тогаш се чини дека има голема доза на искреност што многу ќе ја ценат. Неговата критика е често острина и неговиот стил ќе им се допадне на многумина. Се разбира, исто така, ќе има и некои кои ќе го најдат робот што го крена коњот, но исто така го прави убаво [...]

Продолжи со читање »

Изборните резултати на илузијата наречена "демократија": места на ВВД 33

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 16 март 2017 15 Коментари
Изборните резултати на илузијата наречена "демократија": места на ВВД 33

Претседателите се избрани, а не избрани, е добро позната изјава на Френклин Д. Рузвелт. Исто така би можеле да речеме: Владите не се избираат, туку се избираат. Резултатите од изборите покажуваат дека ВВД на Марк Руте го постигна извонредниот број на места на 33. Треба да бидеш мислител на заговор за да го видиш масонскиот број, но можеш да [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина