Таг: избори

Денес е време, избори, Гласање совет: не гласајте!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 15 март 2017 9 Коментари
Денес е време, избори, Гласање совет: не гласајте!

Денес конечно е толку далеку. На парламентарните избори во која ќе можат да гласаат за професионален лажго Марк Руте (ВВД), Холанѓаните Обама Џеси Klaver на (зелена левица), популистичка десничарска Герт Вилдерс (ВВП) и слабата клика оставен да работи со други вкусови во општеството. Форумот за демократија (FvD) на Тиери Бадет веројатно е можеби [...]

Продолжи со читање »

Пловечкиот гласач: 73% плови, 16% сè уште нема идеја што да гласа

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 март 2017 4 Коментари
Пловечкиот гласач: 73% плови, 16% сè уште нема идеја што да гласа

Nieuwsuur објави синоќа дека испитувањето на I & О истражувања (нешто различно од Gallup) покажува дека 73% од гласачите се уште лебди и 16% се уште не знаат што ќе гласа за март 15. Очигледно, оние кои лебдат и неодлучни гласачи имаат потреба од мала помош од медиумите; сиромашните богатства. [...]

Продолжи со читање »

Означи Рут под оган за производство на гасни Гронинген во Паув и Јинек

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 март 2017 1 коментар
Означи Рут под оган за производство на гасни Гронинген во Паув и Јинек

Во видеото подолу може да се види како Марк Рут дојде под оган за време на емитувањето на Паув и Џинк синоќа за екстракција на гасони од Гронинген и катастрофалните последици што ги има кај многу жители (од минута 30e). Интересно е да се проучи како игра меѓу политиката, медиумите и населението одигра [...]

Продолжи со читање »

Зошто не треба да гласате (дел 2)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 27 февруари 2017 5 Коментари
Зошто не треба да гласате (дел 2)

На 15 март 2017 се националните избори и така можете повторно да гласате. Важно е да не го сторите тоа. Зошто да не, има врска со одржување на систем кој е поставен за да ви даде илузија за учество на јавноста. Јас го опишав тоа во една претходна статија [...]

Продолжи со читање »

Зошто не треба да гласате

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 февруари 2017 17 Коментари
Зошто не треба да гласате

одлично време на избори е тоа што секогаш толку сериозен изглед на политичарите одеднаш се претвора во една голема насмевка дека политичарите само го направи она што тие навистина само сведоци на Јехова е навистина добар, и дека ветувањата повторно летаат ушите. Всушност, погледот на сите оние фанатични [...]

Продолжи со читање »

Проблемот на радикалниот ислам и идејата за решение со затворени граници

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 6 февруари 2017 9 Коментари
Проблемот на радикалниот ислам и идејата за решение со затворени граници

Павле Cliteur, холандскиот правник и филозоф и оценувачки колумнист и публицист (или добро платени перцепција менаџер на воспоставениот поредок?), Се вели во едно парче на времето на 19 ноември 2016 [quote] "Тоа станува збор за исламизмот, треба да се зборува. Додека политичарите не го прават тоа тука, добивате многу голема PVV. "Пол Клејтур е [...]

Продолжи со читање »

Политичката клима, претстојните избори и планираниот премин во десната страна

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 јануари 2017 9 Коментари
Политичката клима, претстојните избори и планираниот премин во десната страна

шеф на Teevendeal дрога Цес H. и оставката на АРД ван дер Steur во петокот минатата недела, Холандија се одржа прилично слатка. Меѓутоа, ако ние како хеликоптерската да видиме што се случува, можеме да видиме дека тоа е дел од цената која во просек во зграда projectje влада испарува во изобилство. Тоа е [...]

Продолжи со читање »

Рускиот пробив на американските избори

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 16 декември 2016 39 Коментари
Рускиот пробив на американските избори

Се уште има немири во врска со наводниот руски пробив на американските избори. Претседателот Обама денеска ќе одржи прес-конференција. Вчера тој објави во радио емитува дека ќе дојдат мерки против Русија. Наводно, Русите веќе беа на серверот на националната конвенција на демократите (DNC) и кампањата на Хилари Клинтон [...]

Продолжи со читање »

Дали 1984 "Министерството за вистината" на Џорџ Орвел е наскоро факт?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 13 декември 2016 29 Коментари
Дали 1984 "Министерството за вистината" на Џорџ Орвел е наскоро факт?

Џорџ Орвел зборува во својата книга 1984 не е само за едно општество каде што сите насекаде слушав и се гледа преку електронски екран, но, исто така, "Министерството за вистината". Во последните неколку недели видовме огромен тренд кон (што се нарекува) "лажни вести". Во овој контекст, Русија се користи како главен виновник [...]

Продолжи со читање »

Веб-страницата alt-market.com предвидува победа Трамп 5 месеци пред изборите

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 11 ноември 2016 49 Коментари
Веб-страницата alt-market.com предвидува победа Трамп 5 месеци пред изборите

Веб-страницата alt-market.com предвиде победа на Доналд Трамп веќе 5 месеци пред изборите. Веб-страницата, исто така, го предвиде Брешит во Велика Британија пред изборите. Притоа, писателот главно ги разгледувал ставовите на елитата. Иако решив да ги користам првите 3 недели од ноември за да се релаксирам [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина