Таг: интервенција

Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2019 15 Коментари
Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

Дали имате одмор планови за Аруба, Бонаир или Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар. Ако ги прочитате во холандските медиуми дека островите на ABC се преплавени со бегалци и дека САД сакаат да испорачаат помош за помош, тоа значи дека е неопходна војна, во која Венецуела [...]

Продолжи со читање »

Турција е подготвена за интервенција во Сирија

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 10 февруари 2016 15 Коментари
Турција е подготвена за интервенција во Сирија

Видеото на YouTube подолу дава добар преглед на плановите на Турција да започне интервенција во Сирија. Турција има 18 илјади војници подготвени да ја нападнат северната Сирија. Турските војници ќе бидат подготвени за црвената обележана област помеѓу Азаз (која се наоѓа северно од Алепо) и Јарабул (дека [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина