Таг: истражување

Морис де Хонд ја пронајде глупоста на правилото од еден и пол метар (глувче)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 мај 2020 13 Коментари
Морис де Хонд ја пронајде глупоста на правилото од еден и пол метар (глувче)

Во следните 33 минути, погледнете го Морис де Хонд, човекот кој стои зад големите национални анкети на кои можеме „целосно да веруваме“. Де Хонд открил дека одредени студии покажуваат дека правилото еден и пол метар е глупост и дека коронавирусот главно се шири кога вентилацијата е слаба. Морис секако е цврсто убеден во […]

Продолжи со читање »

Државната анкета спроведува 900 луѓе и ја нарекува претставничка да изврши апликации за корона (Ажурирање)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 1 мај 2020 10 Коментари
Државната анкета спроведува 900 луѓе и ја нарекува претставничка да изврши апликации за корона (Ажурирање)

„Истражувачите од универзитетот„ Еразмо “во Ротердам претставија, според универзитетот, репрезентативна група од 900 холанѓани седумнаесет пати меѓу две апликации со различни својства“, пренесува АД. Да, прочитавте така! Група од 900 луѓе е репрезентативна од 17,5 милиони холанѓани? Не е соопштено кој е […]

Продолжи со читање »

Презентиран планот за задолжителна вакцинација за Холандија во декември 2019 година

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 28 јануари 2020 3 Коментари
Презентиран планот за задолжителна вакцинација за Холандија во декември 2019 година

Пред вас е извештајот „Мерки за зголемување на стапката на вакцинација во Холандија. Истражување. “Овој извештај го напишаа истражувачи од UMC Нивел и Амстердам, нарачани од Министерството за здравство, благосостојба и спорт. Вака започнува извештајот, кој доаѓа неколку недели пред појава на вирусот на корона. Во претходните написи веќе истакнав […]

Продолжи со читање »

Петиција: задолжително психијатриско испитување Марк Руте и Сандер Декер во случајот на Ана Фабер

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 3 април 2019 16 Коментари
Петиција: задолжително психијатриско испитување Марк Руте и Сандер Декер во случајот на Ана Фабер

Бидејќи се чини дека случајот Ана Фабер е Проблем, Реакција, Решение, PsyOp (психолошка операција), кој мора да осигура дека секој може да биде испитан психијатриски без дозвола и може да биде ставен на располагање на државата, ние бараме политичарите, исто така, мора да се подложат на оваа истрага. Прочитајте ја целата датотека [...]

Продолжи со читање »

Кој е известувач во НФИ? "Размислувајќи за Ана, Роми и Савана, Ана Фабер .."

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 13 јули 2018 2 Коментари
Кој е известувач во НФИ? "Размислувајќи за Ана, Роми и Савана, Ана Фабер .."

Ова утро Telegraaf се упати со наслов "Истражувања за злоупотреби на НФИ" за подоцна да го сменат ова во нешто поблага текст "НФИ самиот под контрола". Кој може да биде? Дали е Петар Гоот кој стана познат благодарение на случајот Анас Ауураг од Васенар во 2013? Тоа е сомнително, бидејќи [...]

Продолжи со читање »

Истражувањата покажуваат дека НОС и полицијата можат да направат лажен доказ и како алиби може да биде прогласен за лажен

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 март 2018 32 Коментари
Истражувањата покажуваат дека НОС и полицијата можат да направат лажен доказ и како алиби може да биде прогласен за лажен

Од истражувањето на оваа страница, се покажаа цврсти докази дека НОС и полицијата може да претворат какви било докази во едни со други. Ова важи и за доказ за звукот и звукот и за доказите од ДНК. Прочитајте го овој напис темелно за да ги анализирате добро докажаните докази. Индикација за тоа што се всушност можностите [...]

Продолжи со читање »

Пропаганда за исчезнување на родовата регистрација

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 6 август 2017 45 Коментари
Пропаганда за исчезнување на родовата регистрација

'M / V'. Човек или жена. Разликата се враќа на толку многу места што е едвај забележлива. Тоа е во вашиот пасош, на вашата лична карта, на писма од владата. Дури и кога собирате обемни отпадоци, понекогаш мора да пополните дали сте маж или жена. Ова е очигледно за повеќето луѓе. Добра група [...]

Продолжи со читање »

Многу важен развој во бизнисот на Роми Нојбург и Савана Декер!

Многу важен развој во бизнисот на Роми Нојбург и Савана Декер!

Трикот е да го привлечете вниманието како медиум на нешто кога сакате и да го пренасочите вниманието кога сакате. На пример, неколку земји можеа да ја претстават играта Покемон Одете со поврзување со несреќа, па затоа не беше забележано дека тоа е добро платен маркетинг [...]

Продолжи со читање »

Изјава против локален полициски службеник во случајот на Роми и Савана

Изјава против локален полициски службеник во случајот на Роми и Савана

Иако полицијата, во комбинација со медиумите, стори сé што е најдобро да им даде лажни одговори на Роми и Савана во случајот на Роми и Савана и, пред сé, даваат впечаток дека работите се добри колку што е решено, ова не е случај. Момчето кое би го убило Роми Ниубербург е познато од страна на медиумите и [...]

Продолжи со читање »

Пловечкиот гласач: 73% плови, 16% сè уште нема идеја што да гласа

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 март 2017 4 Коментари
Пловечкиот гласач: 73% плови, 16% сè уште нема идеја што да гласа

Nieuwsuur објави синоќа дека испитувањето на I & О истражувања (нешто различно од Gallup) покажува дека 73% од гласачите се уште лебди и 16% се уште не знаат што ќе гласа за март 15. Очигледно, оние кои лебдат и неодлучни гласачи имаат потреба од мала помош од медиумите; сиромашните богатства. [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина