Таг: масло

Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2019 15 Коментари
Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

Дали имате одмор планови за Аруба, Бонаир или Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар. Ако ги прочитате во холандските медиуми дека островите на ABC се преплавени со бегалци и дека САД сакаат да испорачаат помош за помош, тоа значи дека е неопходна војна, во која Венецуела [...]

Продолжи со читање »

Лажната пропаганда на медиумите околу Венецуела

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 5 февруари 2019 8 Коментари
Лажната пропаганда на медиумите околу Венецуела

Се уште има цели племиња кои ги разгледуваат вестите на НОС и не ја доведуваат во прашање вистинитоста на таа вест. Пропагандата станува се повеќе и повеќе градинка-како ниво и е - како што може да се каже - многу лесно да се пробие. Меѓународните медиуми, сепак, сметаат на нивните лажни вести [...]

Продолжи со читање »

Венецуела е пример за тоа што нè очекува и Европа и воведување на криптовалентност како светски стандард

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 август 2018 13 Коментари
Венецуела е пример за тоа што нè очекува и Европа и воведување на криптовалентност како светски стандард

Вчера, повеќе хаос и паника избувнаа во земјата, која беше финансирана од страна на САД на колена преку слични финансиски војни, како што неодамна во Турција. Од поголема перспектива, Венецуела, најверојатно, е избрана од страна на централните банки како терен за распаѓање на светската економија, нејзините последици и воведувањето [...]

Продолжи со читање »

Ураганот Ирма Сент Маартен е сведок на извештајот за временската манипулација преку HAARP?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 септември 2017 25 Коментари
Ураганот Ирма Сент Маартен е сведок на извештајот за временската манипулација преку HAARP?

Видеото подолу беше направено на Сент Маартен утрото на 6 септември 2017. Видеото покажува портокалова сјај во воздухот. Дамата која го објави видеото се сомнева во системот HAARP за создавање ураган Ирма. Во меѓувреме, втор ураган наречен Хозе ќе биде на пат кон холандскиот стар колонијален остров. [...]

Продолжи со читање »

Кога полициската држава се врти против луѓето (слики од Венецуела)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 јуни 2016 11 Коментари
Кога полициската држава се врти против луѓето (слики од Венецуела)

Видеа подолу укажуваат на моменталната ситуација во јужноамериканската земја на Венецуела. Вообичаените медиуми во Холандија повеќе нема да ви го покажат тоа. Вести 18 Мај 2016 посветен предмет, но тоа само требаше да покаже како тврдоглавиот претседател Николас Мадуро Морос сака да остане во седлото [...]

Продолжи со читање »

Грчките F16 ги ловат турските F16 над Егејското Море

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 февруари 2016 14 Коментари
Грчките F16 ги ловат турските F16 над Егејското Море

По Европа Грција успеа да се пробие економски преку Марио Драги за време на неговата позиција како потпретседател во "Голдман Сакс", каде што тој беше одговорен за долговите на Грција и последователните кризи преку европските пакети за поддршка (дури и поголем долг), се појави Турција да ја исполни улогата на војската под [...]

Продолжи со читање »

Зошто Западот им дозволува на маслодајните јајца

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 5 јануари 2016 16 Коментари
Зошто Западот им дозволува на маслодајните јајца

Се разбира, можеме да претпоставиме дека оваа Исламска држава (ИС, порано ИСИС) е врвна силна војска. Садам Хусеин имаше огромна војска во деведесеттите години, но одење под нозете на таа војска беше бриз. Меѓутоа, армијата свежо ISIS армија, се чини дека е многу посилна. Како е тоа можно? Дури и [...]

Продолжи со читање »

Заблуда: сите војни се вртат околу нафтата и природните извори

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 27 ноември 2015 24 Коментари
Заблуда: сите војни се вртат околу нафтата и природните извори

Многу веродостојно тврдење дека читателот на оваа страница е поставен е [цитат] Исламот сега се користи за легитимирање на војна, но она што е навистина важно е дека НАТО (нацистите) сакаат да ја контролираат областа поради природните ресурси во регионот на Каспиското Море (Евроазија). Хазарите (ционистите) во Израел [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина