Таг: најголем

Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2019 15 Коментари
Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

Дали имате одмор планови за Аруба, Бонаир или Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар. Ако ги прочитате во холандските медиуми дека островите на ABC се преплавени со бегалци и дека САД сакаат да испорачаат помош за помош, тоа значи дека е неопходна војна, во која Венецуела [...]

Продолжи со читање »

Изборните резултати на илузијата наречена "демократија": места на ВВД 33

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 16 март 2017 15 Коментари
Изборните резултати на илузијата наречена "демократија": места на ВВД 33

Претседателите се избрани, а не избрани, е добро позната изјава на Френклин Д. Рузвелт. Исто така би можеле да речеме: Владите не се избираат, туку се избираат. Резултатите од изборите покажуваат дека ВВД на Марк Руте го постигна извонредниот број на места на 33. Треба да бидеш мислител на заговор за да го видиш масонскиот број, но можеш да [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина