Таг: Нибуру

Еверт Јан Поотерман и неговата супериорност и "знаење" за Нибиру и Анунаки

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 април 2019 10 Коментари
Еверт Јан Поотерман и неговата супериорност и "знаење" за Нибиру и Анунаки

Вчера го поздравував Евер Јан Поротерман на неговите прекрасни приказни за Велигден на веб-сајтот на Niburu.co. Мислам дека звучи многу убаво, но во однос на содржината се прашувам дали неговиот товар на докажување има смисла. Еверт Јан објавува мешавина на верувањето и верувањето на НЛО во планетата Нибуру и Анунаки. Јас [...]

Продолжи со читање »

НЛО кои пукаат и излегуваат од бура облак или само Adobe After Effects?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 2 декември 2018 14 Коментари
НЛО кои пукаат и излегуваат од бура облак или само Adobe After Effects?

Ги познавате, оние филмови кои покажуваат локален облак на облаци над градот, на пример. Одеднаш, блесокот на светлото трепка во облакот. "Доказ за постоење на НЛО!" Мислите. Претходно покажав колку лесно може да се кандидира такви филмови со едноставно користење на софтверот на Adobe [...]

Продолжи со читање »

Што е вистина за Захарија Ситчин и Ерих фон Даникен за постоење на вонземјани како Аннунаки?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 ноември 2018 5 Коментари
Што е вистина за Захарија Ситчин и Ерих фон Даникен за постоење на вонземјани како Аннунаки?

Јас еднаш купив книги од Zecharia Sitchen и прочитав од корица до покритие. Бев апсолутно фасциниран од новите согледувања. Неверојатно е како новите согледувања можат да ве фасцинираат толку многу што сте спремни да ги прифатите како нов систем на верување. Сепак, открив дека е секогаш важно [...]

Продолжи со читање »

Интернетот, дрвото на знаење, Apple & вечниот живот

поднесена во ФИЛОСОФСКИ by на 3 јуни 2017 3 Коментари
Интернетот, дрвото на знаење, Apple & вечниот живот

Никола Коперник напишал според нашата историја во 1543 по Христа дека Сонцето било центарот на нашиот Сончев систем и дека Земјата била само планета што се врти околу сонцето. Оваа мисла беше толку шокантна во тоа време што го одложи пишувањето на неговата голема астрономска работа и неговата [...]

Продолжи со читање »

Нибиру ја поминува Земјата на 26 март 2016 и обезбедува продолжување на 12 часовниот час

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 јануари 2016 57 Коментари
Нибиру ја поминува Земјата на 26 март 2016 и обезбедува продолжување на 12 часовниот час

Се чини дека планетата Нибиру постои ако мора да веруваме во интервјуто подолу. Тука, астрономот Гил Брусард, врз основа на темелно истражување, објаснува дека планетата може да се најде и во кинески и јапонски и во други многу стари податоци за мерење. Пасусите на планетата, исто така, се чини дека одговараат на навидум митолошки настани од [...]

Продолжи со читање »

Пристигнувањето на планетата Нибиру најави со труба и пронајде "деветта" планета

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 21 јануари 2016 9 Коментари
Пристигнувањето на планетата Нибиру најави со труба и пронајде "деветта" планета

Читателите кои го најдат наоѓањето на деветтата планета целосно неинтересен и можеби мислат: "Добро е да се знае, но тоа не ги плаќа моите сметки" или "Фасцинира, имам поубави работи да ме зафаќаат", би препорачал сериозно ја слушам оваа приказна. Откривањето на оваа планета не е за [...]

Продолжи со читање »

Деветтата планета откриена во нашиот сончев систем

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 јануари 2016 19 Коментари
Деветтата планета откриена во нашиот сончев систем

Астрономите од Техничкиот универзитет во Калифорнија денес го објавија постоењето на деветтата планета во нашиот сончев систем. Тоа е ледената гасна планета, околу четири пати поголема од Земјата и на огромно растојание од сонцето. Истражувачот на планетата Дафне Стам од ТУ Делфт го нарекува откритието изненадување. Имало [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина