Таг: објаснување

Слушајте го објаснувањето на Елон Маск за блиската иднина во која ќе се апсорбираме во симулација

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 јули 2019 11 Коментари
Слушајте го објаснувањето на Елон Маск за блиската иднина во која ќе се апсорбираме во симулација

За некои тоа е патот кон спасението: спојување со АИ и живеење во симулации кои повеќе не можат да се разликуваат од вистинските. Ги користев тие неколку зборови од Елон Машк во песната подолу. Се надевам дека ќе ве поттикне да размислите дали или не веќе имаме [...]

Продолжи со читање »

Еверт Јан Поотерман и неговата супериорност и "знаење" за Нибиру и Анунаки

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 април 2019 10 Коментари
Еверт Јан Поотерман и неговата супериорност и "знаење" за Нибиру и Анунаки

Вчера го поздравував Евер Јан Поротерман на неговите прекрасни приказни за Велигден на веб-сајтот на Niburu.co. Мислам дека звучи многу убаво, но во однос на содржината се прашувам дали неговиот товар на докажување има смисла. Еверт Јан објавува мешавина на верувањето и верувањето на НЛО во планетата Нибуру и Анунаки. Јас [...]

Продолжи со читање »

Продолжуваме да ја пренесуваме сериозно политиката и медиумите на Trumanshow

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 21 април 2018 12 Коментари
Продолжуваме да ја пренесуваме сериозно политиката и медиумите на Trumanshow

Се чини дека денарот не сака да падне за многумина, што се однесува до Trumanshow. Тоа е името на филмот во кој Џим Кери ја игра водечката улога и во која во одреден момент ќе дознае дека сите околу него играат улога во дело што [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина