Таг: операција

Руинерволд Дренте и неговото семејство, следната психолошка операција (ПсиОп) кон повеќе полициска држава

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 16 октомври 2019 7 Коментари
Руинерволд Дренте и неговото семејство, следната психолошка операција (ПсиОп) кон повеќе полициска држава

Тоа е уште една ваква приказна што може да се најде директно од цевката за филмско сценарио на Питер Р. де Врис. Но, тој ги има нозете на премногу тесен лет на Трансавија, така што нема никаква врска со тоа. Студијата на deон де Мол и Талпа исто така немаат никаква контрола, затоа што Johnон […]

Продолжи со читање »

Ања Шаап од Кадвик следниот петок "закопана" во затворен круг

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 24 јуни 2019 7 Коментари
Ања Шаап од Кадвик следниот петок "закопана" во затворен круг

Се извинувам, но всушност треба да ја тужите холандската влада за да се стави крај на ова прашање дефинитивно, без разлика дали ние се изведуваме со психолошки операции (PsyOps), како што се Ања Шаап или Ана Фабер. Сепак, тоа веднаш изгледа како прилично бесмислена вежба, бидејќи претпоставувајќи дека [...]

Продолжи со читање »

Дали медиумите работат со писатели на сценариото и продаваат PsyOp операции како што прават со ТВ емисии?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 15 мај 2019 11 Коментари
Дали медиумите работат со писатели на сценариото и продаваат PsyOp операции како што прават со ТВ емисии?

Секој кој го следеше случајот Ана Фабер и неодамна го видел случајот Џули ван Еспен во Белгија во вестите мора да забележи дека имало повеќе или помалку слична ситуација. Ако ги следиме медиумите, оваа вест е едноставно вистината. Ние сме преплавени со слики кои [...]

Продолжи со читање »

Џули ван Еспен, белгиската Ана Фабер и убиецот Стив Б. белгискиот Мајкл П. во најновиот PsyOp?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 мај 2019 7 Коментари
Џули ван Еспен, белгиската Ана Фабер и убиецот Стив Б. белгискиот Мајкл П. во најновиот PsyOp?

Тоа е уште една извонредна приказна, приказната за Џули ван Еспен (23) и нејзиниот убиец Стив Б. Приказната, секако, веднаш потсетува на холандската Ана Фибер (25) и нејзиниот убиец Мајкл П., но тогаш сето тоа е малку побрзо истечен. Дали повторно се соочуваме со психолошка операција (PsyOp) од која [...]

Продолжи со читање »

Само мисла за причината за пожарот на Нотр-Дам

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 април 2019 17 Коментари
Само мисла за причината за пожарот на Нотр-Дам

Ние не би сакале да шпекулираме, но ако ги проучувате сликите, огнот на Нотр Дам изгледа многу слично на добро контролиран оган. Може да се каже дека е многу погодно за Макрон да може да дејствува како голем лидер, како што е огнот на Рајхстагот во Берлин од 1933 Адолф Хитлер исто така многу добро [...]

Продолжи со читање »

NUcheckt: Врховниот суд на "вистината" го отфрла секое противење на донацијата на органи

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 14 март 2018 5 Коментари
NUcheckt: Врховниот суд на "вистината" го отфрла секое противење на донацијата на органи

NUcheckt, од нејзината божествена декадентска проверка на фактите до секој критичен контра-звук за дарување на органи, пристигнува на пресудата: "лажно". Каде владите и нивните куклени медиуми се ослободуваат од ароганцијата за да мислат дека можат да тврдат дека имаат апсолутна вистина? Каде ќе ја добијат ароганцијата за да можат да се справат со пресудата [...]

Продолжи со читање »

Зголемената тензија меѓу Холандија и Турција е како што е предвидено

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 13 март 2017 8 Коментари
Зголемената тензија меѓу Холандија и Турција е како што е предвидено

Минатиот викенд пламенот го погоди тенџерето. Тоа се случи два дена откако поминав напис за зголемената тензија помеѓу Турција и Холандија, но и Германија. Двете држави не сакаа да дозволат кампањи за давање кампањи од турските министри. Да кампот не беше дозволено да кампања, додека не-кампот ја доби таа дозвола. На [...]

Продолжи со читање »

НАТО "вежба" во Полска операција Анаконда во 75 годишнина месец месец NAZI операција Barbarossa

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 12 јуни 2016 41 Коментари
НАТО "вежба" во Полска операција Анаконда во 75 годишнина месец месец NAZI операција Barbarossa

Тоа може да биде случајност, но барем е неверојатно да се забележи дека месец јуни беше избран за вежба на НАТО во Полска, која се одржува по 75 години по инвазијата на нацистите во Русија. Оваа операција од страна на нацистите беше именувана по Барбароса, цар на Светото римско царство и еден од лидерите [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина