Таг: протести

Што точно е проблемот со азотот, зошто земјоделците се жалат и зошто намалувањето на брзината?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 ноември 2019 12 Коментари
Што точно е проблемот со азотот, зошто земјоделците се жалат и зошто намалувањето на брзината?

Се чини дека е вистински проблем! Сите земјоделци одеднаш треба да го намалат азотот. Тој збор „азот“ веќе го има само подвижниот збор „задушувачки“ и така го прави просечниот човек на улица да мисли дека се занимаваме со супстанција за која сите ќе ја гушиме. Веројатно […]

Продолжи со читање »

Земјоделците протестираат: земјоделците обрнуваат внимание дека вашите лидери на протести не се тајни државни агенти

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 16 октомври 2019 5 Коментари
Земјоделците протестираат: земјоделците обрнуваат внимание дека вашите лидери на протести не се тајни државни агенти

Неодамна ме прашаа дали сакам да го поддржам протестот на земјоделците. Одговорив со краток и јасен одговор. Секако, го поддржувам протестот на земјоделците, но не треба да се свртуваме кон политичарите, бидејќи тие се проблемот „на прво место“. Протестирањето во Холандија не е ништо друго освен целосно затворено. Мора да […]

Продолжи со читање »

Францускиот премиер му даде на 6 месеци одложување за зголемување на данокот на гориво! Победа #GiletsJaunes?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 4 декември 2018 24 Коментари
Францускиот премиер му даде на 6 месеци одложување за зголемување на данокот на гориво! Победа #GiletsJaunes?

Ветувањето на францускиот премиер Едуард Филип, објавено претходно денес од страна на РТ, се чини дека е имплементирано. Зголемувањето на данокот на гориво е привремено одложено за шест месеци. Дали е тоа победа за движењето на жолтите мајмуси #GiletsJaunes? Како што рековме, имаше јасни знаци дека движењето на протестите се инфилтрирало кога сликите на мала група во цивилни [...]

Продолжи со читање »

Кои се борците со жолти протести во Париз? Видео доказ инфилтранти

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 3 декември 2018 31 Коментари
Кои се борците со жолти протести во Париз? Видео доказ инфилтранти

За многумина тоа не значи дека владите организираат сопствен отпор и може да го ескалираат. Овие луѓе можеби не слушнале за проблемот Проблем, Реакција, Решение пред тоа. На следните Твитер пораки можете да видите како, на пример, притвореникот се ослободува откако вели дека е еден од нив. На [...]

Продолжи со читање »

G20 протестите на "Црн блок" во Хамбург ја зајакнуваат патеката на NWO

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 јули 2017 15 Коментари
G20 протестите на "Црн блок" во Хамбург ја зајакнуваат патеката на NWO

Насилните протести на G20 на група која се нарекува "Блек блок" се чини дека се многу корисни за фараоните на Новиот светски поредок (NWO). "Ooh no, не, повторно го имате тоа Vrijland, што го гледа заговорот во сè .." Не, тоа ти стимулира само да не голташ сето она што пулпата мејнстрим [...]

Продолжи со читање »

Кога полициската држава се врти против луѓето (слики од Венецуела)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 јуни 2016 11 Коментари
Кога полициската држава се врти против луѓето (слики од Венецуела)

Видеа подолу укажуваат на моменталната ситуација во јужноамериканската земја на Венецуела. Вообичаените медиуми во Холандија повеќе нема да ви го покажат тоа. Вести 18 Мај 2016 посветен предмет, но тоа само требаше да покаже како тврдоглавиот претседател Николас Мадуро Морос сака да остане во седлото [...]

Продолжи со читање »

Неколку недели на груби француски протести Холандската медиумска тишина смрт

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 26 мај 2016 7 Коментари
Неколку недели на груби француски протести Холандската медиумска тишина смрт

Со недели, најнасилните немири во Франција се случуваат во контекст на реформите за трудовото право. Овие протести се одржуваат под името "Nuit Debout" (Ноќна револт). Каде Холанѓаните премолчено дома зад цевката лазат уште еднаш, се спроведува уште едно намалување, францускиот недели недели масовно [...]

Продолжи со читање »

Зошто медиумите не го пријавуваат француското востание?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 13 април 2016 14 Коментари
Зошто медиумите не го пријавуваат француското востание?

Франција е на оган, а холандските медиуми се целосно тивки! Свесно го чекав NOS Nieuwsuur од 22: 00 за да видам дали нешто ќе се каже за тоа, но ништо од тоа. Дали ова би можело да го мотивира Холанѓаните да излезат од нивната цевка за гледање и да излезат на улиците [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина