Таг: тер

Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2019 15 Коментари
Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

Дали имате одмор планови за Аруба, Бонаир или Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар. Ако ги прочитате во холандските медиуми дека островите на ABC се преплавени со бегалци и дека САД сакаат да испорачаат помош за помош, тоа значи дека е неопходна војна, во која Венецуела [...]

Продолжи со читање »

Холандскиот врв 3 најпаметен во светот, затоа не можете да не будите

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 јули 2018 6 Коментари
Холандскиот врв 3 најпаметен во светот, затоа не можете да не будите

Холанѓаните се најпаметните во светот по Јапонците и Финците. Тоа се мери во 2016 и тој извештај може да се најде тука. Убавината е во тоа што, исто така, знаеме од себе дека сме паметни и дека навистина не можеме да направиме ништо за нас. Имаме високо ниво на образование и знаеме дека ние [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина