Таг: Sitchin

Еверт Јан Поотерман и неговата супериорност и "знаење" за Нибиру и Анунаки

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 април 2019 10 Коментари
Еверт Јан Поотерман и неговата супериорност и "знаење" за Нибиру и Анунаки

Вчера го поздравував Евер Јан Поротерман на неговите прекрасни приказни за Велигден на веб-сајтот на Niburu.co. Мислам дека звучи многу убаво, но во однос на содржината се прашувам дали неговиот товар на докажување има смисла. Еверт Јан објавува мешавина на верувањето и верувањето на НЛО во планетата Нибуру и Анунаки. Јас [...]

Продолжи со читање »

Не, ние не живееме во "вонземски" компјутерска симулација: да се ослободиме од таа бесмислица

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 12 февруари 2019 15 Коментари
Не, ние не живееме во "вонземски" компјутерска симулација: да се ослободиме од таа бесмислица

Оваа недела повторно наидов на натпис на Niburu.co повторно, во насока на читателот. Жално е да се види како алтернативните медиуми се чини дека се поставени за да се поврзе се што му треба сериозно внимание со вонземјани. Предметот "вонземјани" очигледно се продава добро, бидејќи многу се уште се во [...]

Продолжи со читање »

Што е вистина за Захарија Ситчин и Ерих фон Даникен за постоење на вонземјани како Аннунаки?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 ноември 2018 5 Коментари
Што е вистина за Захарија Ситчин и Ерих фон Даникен за постоење на вонземјани како Аннунаки?

Јас еднаш купив книги од Zecharia Sitchen и прочитав од корица до покритие. Бев апсолутно фасциниран од новите согледувања. Неверојатно е како новите согледувања можат да ве фасцинираат толку многу што сте спремни да ги прифатите како нов систем на верување. Сепак, открив дека е секогаш важно [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина