Таг: светот

Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2019 15 Коментари
Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

Дали имате одмор планови за Аруба, Бонаир или Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар. Ако ги прочитате во холандските медиуми дека островите на ABC се преплавени со бегалци и дека САД сакаат да испорачаат помош за помош, тоа значи дека е неопходна војна, во која Венецуела [...]

Продолжи со читање »

Толку многу веќе напишано за Trumanshow на секојдневната "реалност"

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 28 јануари 2019 4 Коментари
Толку многу веќе напишано за Trumanshow на секојдневната "реалност"

Во текот на времето кога меѓународната холокаустот вчера да се врати таму уште еднаш колку е лесно да се манипулира со човештвото со лажна реалност, едноставно затоа што голем дел од населението не се мачат да сериозно да истражувам во историјата и затоа мнозинството едноставно верува дека владите и медиумите [...]

Продолжи со читање »

Холандскиот врв 3 најпаметен во светот, затоа не можете да не будите

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 јули 2018 6 Коментари
Холандскиот врв 3 најпаметен во светот, затоа не можете да не будите

Холанѓаните се најпаметните во светот по Јапонците и Финците. Тоа се мери во 2016 и тој извештај може да се најде тука. Убавината е во тоа што, исто така, знаеме од себе дека сме паметни и дека навистина не можеме да направиме ништо за нас. Имаме високо ниво на образование и знаеме дека ние [...]

Продолжи со читање »

Зошто ниедна земја во светот не се жали на огромната потрошувачка на енергија на Биткоин

поднесена во БИТКОИН, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 30 ноември 2017 17 Коментари
Зошто ниедна земја во светот не се жали на огромната потрошувачка на енергија на Биткоин

Cryptocurrency како (особено) bitcoin користат многу електрична енергија! Тоа е толку многу што ја надминува потрошувачката на енергија во целите земји. Биткоинското рударство користи повеќе енергија отколку земјите како што се Ирска и Нигерија. Во ноември 28 Naturalnews.com веб излезе со потрошувачката на енергија на Bitcoin за сите земји во светот (види тука). Во [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина