Таг: VS

Дали сега ќе има војна меѓу САД и Иран многу брзо?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 септември 2019 6 Коментари
Дали сега ќе има војна меѓу САД и Иран многу брзо?

Во последните денови бевме сведоци на многу голем напад врз рафинериите во нафта во Саудиска Арабија. САД веднаш го вперија прстот кон Иран и Трамп твитна дека САД се „заклучени и оптоварени“. Во меѓувреме, сепак, се чини дека се повеќе и дека не е Иран, туку хаутите востаници од Јемен за кои се обвинети. Поради ова […]

Продолжи со читање »

Кога САД ќе плаќаат данок на климата на сите оние бомби што ги фрлаат?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 11 септември 2019 2 Коментари
Кога САД ќе плаќаат данок на климата на сите оние бомби што ги фрлаат?

Премногу е тажно за зборовите да се види како САД продолжуваат да ги растеруваат своите бомби со неказнивост, додека светското население е оптоварено со високи даноци под погрешниот аргумент за „глобалното затоплување како резултат на премногу CO2 во атмосферата“. Утрово телеграфот гордо покажува како комбинираната сила на Комбинираната заедничка задача […]

Продолжи со читање »

Последните конвулзии на Западното Римско царство со обид за државен удар во Венецуела

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 1 мај 2019 5 Коментари
Последните конвулзии на Западното Римско царство со обид за државен удар во Венецуела

По Втората светска војна, Западното Римско царство, чиј центар на моќ е сеуште близу Рим и британската круна (поради фараонските крвни линии), го премести центарот на Лондон во Вашингтон во видливо поле. Ова ќе се промени на краток рок. Новиот центар на моќ ќе биде Ерусалим. Тоа не е затоа што има смисла, [...]

Продолжи со читање »

Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2019 15 Коментари
Холидеј планови Аруба, Бонаире, Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар

Дали имате одмор планови за Аруба, Бонаир или Курасао? Бидете подготвени за војна што ја започнаа САД со ABC островите како центар. Ако ги прочитате во холандските медиуми дека островите на ABC се преплавени со бегалци и дека САД сакаат да испорачаат помош за помош, тоа значи дека е неопходна војна, во која Венецуела [...]

Продолжи со читање »

Отсега на турски историја Ататурк холандски училишта: бидејќи ЕУ наскоро ќе биде инкорпорирана од страна на Османлиите

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 февруари 2019 9 Коментари
Отсега на турски историја Ататурк холандски училишта: бидејќи ЕУ наскоро ќе биде инкорпорирана од страна на Османлиите

Веќе неколку години го предвидувам воскресението на Отоманската империја. Неодамна видовме пораки од Германија за предлогот за замена на часот по англиски јазик во основните училишта со часови по турски јазик. Денес Telegraaf известува дека историјата лекција во Холандија, исто така, треба да биде за Ататурк, основачот на Турција. Па, особено [...]

Продолжи со читање »

Курдски терористи под протести од жолти протетки Франција рече Ердоган

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 јануари 2019 6 Коментари
Курдски терористи под протести од жолти протетки Франција рече Ердоган

Добро насочени распоред во насока на "Ordo ab Чао" во Европа, првата хаос е предвидено да потоа им овозможи на турската интервенција, се чини дека секогаш повеќе видливи за оние кои знаат да се погледне преку екраните на чад. Се разбира дека е храбар предвидување, кои имаат тенденција да се направи за неколку години, но [...]

Продолжи со читање »

Ќе почнеме! Среќен и здрав 2019 на сите читатели!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 3 јануари 2019 3 Коментари
Ќе почнеме! Среќен и здрав 2019 на сите читатели!

Поздрав Нова Година поздрав до сите читатели за 2019! Тоа беше уште една бурна година и знаците за не толку просперитетна перспектива што ја напишав во мојот последен напис од минатата година. Затоа врескањето на Џероен Паув "Почнуваме!" Се чинеше добра идеја да започне со. Се чини дека [...]

Продолжи со читање »

Економската несреќа што е предвидено тука доаѓа: Среќен Божиќ

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 24 декември 2018 26 Коментари
Економската несреќа што е предвидено тука доаѓа: Среќен Божиќ

Не само што направив предвидување во декември минатата година дека американската (а со тоа и светската) економија ќе падне. Исто така го сторив тоа за време на изборите на Доналд Трамп. Се чини дека зголемувањето на каматните стапки на ФЕД, американската централна банка минатата недела го дадоа последниот притисок. Стипендиите се веќе [...]

Продолжи со читање »

Исходот од американските избори и лажната надеж за исчезнување на "длабоката држава"

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 ноември 2018 2 Коментари
Исходот од американските избори и лажната надеж за исчезнување на "длабоката држава"

Кон крајот на американскиот комичар Џорџ Карлин изрази убаво кога рекол: "Политичарите се таму за да ви даде на илузијата на избор, имаш нема избор, имаш сопственици." Речиси падна во текот на алтернативни медиуми приказна QAnon ( или П) и концептот во кој Доналд Трамп бил претставен како спасител; спасител [...]

Продолжи со читање »

Која е вистинската причина што САД градат голема сила на мексиканската граница?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 октомври 2018 28 Коментари
Која е вистинската причина што САД градат голема сила на мексиканската граница?

Американската војска е зафатена со изградба на војници од 5000 човек на мексиканската граница. Сега може да мислите дека ова се вклопува во стратегијата на Трамп за запирање на нелегалниот прилив од Мексико. Тоа беше и причината за изградбата на ѕидот. Барем така треба да веруваме. Лично мислам [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина