Таг: Захарија

Еверт Јан Поотерман и неговата супериорност и "знаење" за Нибиру и Анунаки

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 април 2019 10 Коментари
Еверт Јан Поотерман и неговата супериорност и "знаење" за Нибиру и Анунаки

Вчера го поздравував Евер Јан Поротерман на неговите прекрасни приказни за Велигден на веб-сајтот на Niburu.co. Мислам дека звучи многу убаво, но во однос на содржината се прашувам дали неговиот товар на докажување има смисла. Еверт Јан објавува мешавина на верувањето и верувањето на НЛО во планетата Нибуру и Анунаки. Јас [...]

Продолжи со читање »

Што е вистина за Захарија Ситчин и Ерих фон Даникен за постоење на вонземјани како Аннунаки?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 ноември 2018 5 Коментари
Што е вистина за Захарија Ситчин и Ерих фон Даникен за постоење на вонземјани како Аннунаки?

Јас еднаш купив книги од Zecharia Sitchen и прочитав од корица до покритие. Бев апсолутно фасциниран од новите согледувања. Неверојатно е како новите согледувања можат да ве фасцинираат толку многу што сте спремни да ги прифатите како нов систем на верување. Сепак, открив дека е секогаш важно [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина