Мартин Vrijland

RSS feed

Последни пораки на Мартин Вриланд

Дајте му на медиумите скандал, жртва на државен секретар (Harbers): кредибилитет маркетинг

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 мај 2019 1 коментар
Дајте му на медиумите скандал, жртва на државен секретар (Harbers): кредибилитет маркетинг

Het is een zoveelste herhaling van volksverlakkerij in samenspel tussen de media (de reclamemakers voor de politiek) en de acteursvereniging Den Haag. Oplettende NRC journalisten pluisden een rapport uit over misstanden in AZC’s. Daaruit zou blijken dat er flink wat afgemoord wordt op die centra. Dat werd dan weggemoffeld onder het kopje ‘overige zaken’ en […]

Продолжи со читање »

Телефонски разговор со Вилсон Болдеин од De Telegraaf: серија за теории на заговор

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 мај 2019 3 Коментари
Телефонски разговор со Вилсон Болдеин од De Telegraaf: серија за теории на заговор

Вчера попладне имав телефонски разговор со Вилсон Болдеин од Telegraaf по барање од него да учествува во серијата теории за заговор. Во мојот e-mail одговор објавив дека не верувам во теории за заговор. Мислеше дека тоа би можело да биде извонредна реакција, па јас се согласив да го повикам [...]

Продолжи со читање »

Европските избори и безбедносната мрежа на FvD ("силувања од примерот на имигрантите")

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 мај 2019 1 коментар
Европските избори и безбедносната мрежа на FvD ("силувања од примерот на имигрантите")

Во твоите очи можеби не е важно, но видеото што Твири Бадет го објави на својот Твитер ова утро е, за мене, чиста пропаганда со двојно дно. За почеток, мислам дека луѓето во видеото се за трансродовите луѓе и ги препознаваме (како што споменавме порано на страницата) [...]

Продолжи со читање »

Данкан не може да пее и помина низ натпреварот за песна на Евровизија (ЛГБТИ пропаганда)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 мај 2019 10 Коментари
Данкан не може да пее и помина низ натпреварот за песна на Евровизија (ЛГБТИ пропаганда)

За жал, но навистина не можам да ја разберам возбудата околу профитот на ликот што го нарекуваат Данкан. Јас само додадов песна за да видам што е одлично во врска со овој Данкан. Тогаш медиумите сеуште го возбудуваат тоа момче, но моето мислење е дека [...]

Продолжи со читање »

Конечната вистина не постои?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 мај 2019 6 Коментари
Конечната вистина не постои?

Според познатиот радио-домаќин Макс Иган (во радиото емитувано подолу видеде ја видеото на YouTube), можете да најдете докази за секоја теорија и всушност нема повеќе да ја пребарувате вистината. Тој наведува дека доказите може да се најдат за рамни земјата, исто како и за шуплината на земјата или [...]

Продолжи со читање »

Дали медиумите работат со писатели на сценариото и продаваат PsyOp операции како што прават со ТВ емисии?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 15 мај 2019 9 Коментари
Дали медиумите работат со писатели на сценариото и продаваат PsyOp операции како што прават со ТВ емисии?

Секој кој го следеше случајот Ана Фабер и неодамна го видел случајот Џули ван Еспен во Белгија во вестите мора да забележи дека имало повеќе или помалку слична ситуација. Ако ги следиме медиумите, оваа вест е едноставно вистината. Ние сме преплавени со слики кои [...]

Продолжи со читање »

Време е да го исклучиш овој веб-сајт? Ажурирање 15-05-2019

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 13 мај 2019 17 Коментари
Време е да го исклучиш овој веб-сајт? Ажурирање 15-05-2019

Тоа беше неколку тешки години и влијанието врз мојот приватен живот беше огромно. Токму сега треба да донесам одлука да престане или да продолжи. Веќе реков неколку пати дека вршењето истражувања и пишување мислења не е хоби, туку само со полно работно време [...]

Продолжи со читање »

По Thijs H., нацрт-законот за набљудување на Едит Шипер, отфрлен во претходната влада, ќе биде прифатен од сите

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 мај 2019 9 Коментари
По Thijs H., нацрт-законот за набљудување на Едит Шипер, отфрлен во претходната влада, ќе биде прифатен од сите

Луѓето се уште не беа подготвени. Петицијата од оваа страница освои повеќе од пет илјади потписи против предлог-законот предложен од Едит Шиперс под претходниот кабинет на Рутте. Во краток преглед, овој предлог-закон значи толку многу што вашите пријатели, соседи или семејство треба да го повикаат духовното, за да се осигурате дека вие [...]

Продолжи со читање »

Безбедност на следното ниво: курс за заговор на Патрик Саваљ преку Кафе Велтшмерц (модели на мамење)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 мај 2019 7 Коментари
Безбедност на следното ниво: курс за заговор на Патрик Саваљ преку Кафе Велтшмерц (модели на мамење)

Café Weltschmerz неодамна објави интервју од "професионалецот" Ерик ван де Бик (се разбира, во костум, со сериозно лице и покер) со наводно стара ѕвезда на заговорот, Патрик Саваљ. Можете да го најдете тоа интервју под овој линк. Буквално сето она што е дискутирано овде на страницата е заробено од овие пиони [...]

Продолжи со читање »

Дали Мартин Vrijland контролира опозицијата? Не: Прочитајте тука зошто тоа не е случај!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 8 мај 2019 2 Коментари
Дали Мартин Vrijland контролира опозицијата? Не: Прочитајте тука зошто тоа не е случај!

Барт Нијман, заменик главен и одговорен уредник на Geenstijl, вчера доби блокада на Твитер. Причина? Тој повика на евроскептичко гласање. Тој изјави дека вообичаено е секогаш дома. Се разбира, глупости, бидејќи Geenstijl никогаш не побара да не гласаат. Гледаме повеќе или помалку иста работа што се случува тука како во САД со [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина