Artikujt e fundit

Missing Siebe Viegers: Fondacioni 'A doni të bashkoheni?' ofron një zgjidhje nëpërmjet zoekjemee.nl

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Shkurt 2019 4 Comments
Missing Siebe Viegers: Fondacioni 'A doni të bashkoheni?' ofron një zgjidhje nëpërmjet zoekjemee.nl

Është një iniciativë fisnike fantastike për të përmendur që një fondacion është krijuar pas zhdukjes së Ruben dhe Julian në 2013; zhdukja që përfundoi tragjikisht në djemtë e vdekur në një tub të zbrazët dhe një baba që kreu vetëvrasje. Sigurisht që nuk e morëm provën dhe ari i njohur i pelenave ishte [...]

Vazhdo leximin »

Teoria e tokës së sheshtë është e pakuptimtë për të vendosur mendimtarë kritikë në qoshe idiotike

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Shkurt 2019 0 Comments
Teoria e tokës së sheshtë është e pakuptimtë për të vendosur mendimtarë kritikë në qoshe idiotike

Kohët e fundit ne shohim gjithnjë e më shumë mesazhe që shfaqen në lajmet për atë që gjithnjë e më shumë njerëz besojnë se toka është e sheshtë. Ne shohim këtu të njëjtat taktika të përdorura si ato në besimin në UFO ose taktikat e aplikuara për Arnold Karskens që duket se duan NOS [...]

Vazhdo leximin »

A ekzistojnë të zhdukurit Siebe Viegers nga Enkhuizen? Hulumtimet sugjerojnë rastin e mungesës së PsyOp

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 Shkurt 2019 14 Comments
A ekzistojnë të zhdukurit Siebe Viegers nga Enkhuizen? Hulumtimet sugjerojnë rastin e mungesës së PsyOp

Kur u sollën dje në lajme zhdukja e Siebe Viegers nga Enkhuizen, më duhej menjëherë të mendoja për rastin e Anne Faber dhe dëshirën e qeverisë për të luajtur ndeshjen Problem, Reagim, Zgjidhje për të futur legjislacionin e ri. Për të filluar, unë bëra një kërkim mbi emrin Viegers, sepse [...]

Vazhdo leximin »

Robert Jensen dhe libri i zi i Arnold Karskens 'NOS News' kontrollohen nga opozita: kopsht nuk është në të

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 Shkurt 2019 2 Comments
Robert Jensen dhe libri i zi i Arnold Karskens 'NOS News' kontrollohen nga opozita: kopsht nuk është në të

Pse Arnold Karskens kaq nervoz në stolin e Robert Jensenit që e kthen gomarin e tij? Sepse ai është shfaqur këtu në faqen e internetit disa herë në qendër të vëmendjes si një mashtrim i rremë i opozitës. Mediat hollandeze po bëjnë shumë punë për të kapur, në mënyrë që lexuesit e kësaj faqe interneti [...]

Vazhdo leximin »

Planet e pushimeve Aruba, Bonaire, Curaçao? Jini të përgatitur për luftën e nisur nga SHBA me ishuj ABC si qendër

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 Shkurt 2019 13 Comments
Planet e pushimeve Aruba, Bonaire, Curaçao? Jini të përgatitur për luftën e nisur nga SHBA me ishuj ABC si qendër

A keni plane pushimi për Aruba, Bonaire ose Curaçao? Jini të përgatitur për luftën e nisur nga SHBA me ishujt ABC si qendër. Nëse lexoni në median holandeze se ishujt ABC janë të përmbytur me refugjatë dhe se SHBA dëshiron të dorëzojë mallra lehtësuese, kjo do të thotë se një luftë është e afërt, në të cilën Venezuela [...]

Vazhdo leximin »

Nga tani në historinë turke Atatürk shkollat ​​holandeze: sepse BE së shpejti do të inkorporohet nga osmanët

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Shkurt 2019 9 Comments
Nga tani në historinë turke Atatürk shkollat ​​holandeze: sepse BE së shpejti do të inkorporohet nga osmanët

Për disa vite unë parashikoj ringjalljen e Perandorisë Osmane. Kohët e fundit kemi parë mesazhe nga Gjermania për një propozim për të zëvendësuar mësimin e anglishtes në shkollat ​​fillore me mësime turke. Sot Telegraaf raporton se mësimi i historisë në Holandë duhet të jetë edhe rreth Atatürkut, themeluesit të Turqisë. E pra, sidomos [...]

Vazhdo leximin »

Dënuar Brit DNB Amsterdam PsyOp të jetë në gjendje të arrestojë njerëzit pa një psikiatër?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 13 Shkurt 2019 21 Comments
Dënuar Brit DNB Amsterdam PsyOp të jetë në gjendje të arrestojë njerëzit pa një psikiatër?

Ditët e fundit ka patur shumë polemika në media rreth britanikut të vdekur, Michael Fudge, në De Nederlandse, në Amsterdam. Kërcimi do të kishte lindur sepse njeriu do të donte të bënte vetëvrasje nga policët. Një fenomen i ri në veprat sapun që mediat tona arrijnë të krijojnë lajme të rreme? Pse [...]

Vazhdo leximin »

Jo, ne nuk jetojmë në një simulim kompjuteri "jashtëtokësor": hiqni atë absurditet

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 Shkurt 2019 15 Comments
Jo, ne nuk jetojmë në një simulim kompjuteri "jashtëtokësor": hiqni atë absurditet

Këtë javë erdha përsëri në një artikull mbi Niburu.co përsëri, në drejtimin e një lexuesi. Është e trishtueshme të shohësh se si duket se mediat alternative janë ngritur për të lidhur gjithçka që kërkon vëmendje serioze me jashtëtokësorët. Subjekt 'jashtëtokësorët' me sa duket shet mirë, sepse shumë janë ende në [...]

Vazhdo leximin »

Nieuwsuur profesor Micha de Winter rreth RTL fshehtë nxënësit e rreme Veenendaal: axhenda reale fshehtë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Shkurt 2019 7 Comments
Nieuwsuur profesor Micha de Winter rreth RTL fshehtë nxënësit e rreme Veenendaal: axhenda reale fshehtë

Trazirat rreth nxënësve të rremë në Lënien e Krishtlindjeve Veenendaal më nxitën të shikoj në transmetimin e Nieuwsuur të premten e kaluar 8 Shkurt në diçka krejtësisht të ndryshme nga ç'mund të prisni. Për të filluar, unë kam treguar këtu në këtë faqe interneti se mediat punojnë me skenën e trazirave nga aktorët, [...]

Vazhdo leximin »

Studentët e demonstrimit të klimës Hagë provon mjaftueshëm

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 8 Shkurt 2019 29 Comments
Studentët e demonstrimit të klimës Hagë provon mjaftueshëm

Mirë, leni 5500 nxënësit të luajnë ligjërisht për të filluar demonstrimin në Hagë. Për këtë ata duhet të dorëzojnë një formë në shkollë dhe të kërkojnë leje nga prindërit e tyre. Këta fëmijë zakonisht marrin pikë ndëshkuese kur luajnë pa rrugëdalje nga shkolla. Çfarë do të thotë kjo? Se ka organizata prapa saj. Ju i thirrni ata të [...]

Vazhdo leximin »

Leja e AVG

Nga 25 Maj 2018 ne duhet t'ju informojmë për rregulloret e reja të BE-së në lidhje me Rregulloren e Përgjithshme të Mbrojtjes së të Dhënave (AVG). Lexoni deklaratën e privatësisë dhe futni ose rregulloni cilësimet tuaja të lejes.

Deklarata e privatësisë | afër
Cilësimet

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër