Farë është e vërtetë për sulmin me vdekje si rezultat i një pedofili në Assen?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 gusht 2019 5 Comments

burimi: nrc.nl

Ishte një histori shumë e jashtëzakonshme në media të Shtunën e kaluar. Dhe veçanërisht si unë kjo intervistë me kryebashkiakun Marco Out në faqen e internetit të NOS duke kërkuar mbrapa, një ndjenjë e fortë e zorrës së aktrimit del përsëri në sipërfaqe. Një pedofil që rrihet nga burra 5; që në fakt e godasin atë deri në vdekje. Një vajzë katërvjeçare supozohet të jetë e pamoralshme në një shesh lojrash, kështu që ju vidhni të gjithë miqtë tuaj për të shkatërruar atë pedofil së bashku. A nuk tingëllon e besueshme? Jo, nuk tingëllon kështu.

Unë mund ta imagjinoj që nëse do të ndodhte diçka e tillë, ju menjëherë do ta godisni atë. Ju nuk keni pse të vidhni katër miq për këtë. Në qoftë se pedofili nuk ishte një luftëtar pa MMA, por kjo më duket se është disi jashtë vijave me pritjet.

"Hasfarë ka ndodhur tani, si duhet të merrem me të, çfarë kam parë me të vërtetë?"Kryetari i bashkisë Marco Out tronditet pak pa probleme në intervistën NOS. Agjenti që tregon historinë e tij në videon e parë (shiko NOS artikull) është gjithashtu shumë i qetë në fjalimet e tij dhe ndërkohë shohim sesi ngritet një tendë në sfond, në mënyrë që në të vërtetë asgjë të mos jetë e dukshme për banorët lokalë. Shkurt: ekziston një shans i mirë që përsëri do të merremi me një prodhim të lajmeve të rreme të mediave kryesore. Një histori majmunësh në kontekstin e maksimumitProblemi, Reagimi, Zgjidhja. Si është atëherë maksimumi? Epo, ju krijoni një problem (të krijuar vetë). Fton reagimin (përmes mediave dhe mediave sociale) midis njerëzve dhe siguron që të gjithë janë indinjuar sa duhet për të ofruar zgjidhjen. Ky është gjithmonë një legjislacion i ri më i ashpër.

Ju tashmë keni guxuar se cili do të jetë legjislacioni i ri më i rreptë pas tregimit nga Assen: më shumë mbrojtje për pedofilët, në mënyrë që të mos i shkatërrojmë ato së bashku. Në çdo rast, pedofili do të marrë statusin e viktimës në këtë mënyrë dhe gjithçka që i jepni statusit të viktimës, dëshironi të jepni fshehurazi një pozicion paprekshmërie. Vetëm prit. Parashikoj që së shpejti po vjen.

Na vjen keq, por nuk ka rëndësi për mua që miqtë e tu po bien duke rrahur një pedofil. Ju mund ta bëni atë vetëm si refleksi i parë spontan vetë. Miqtë nuk do të ju ndihmojnë të rrahni dikë deri në vdekje, sepse miqtë do t'ju tregojnë numrin e viteve që duhet të kaloni nëpër bare. Për më tepër, ata miq tani duhet të shkojnë pas hekurave dhe sinqerisht, nuk besoj se një frymë e tillë e sakrificës është aq e rrënjosur në mentalitetin e një personi mesatar holandez. Të gjithë mendojnë për shtëpinë e tyre, pemën, bishën, kështu që nuk do të ndihmoni që një mik të rrahë dikë deri në vdekje. Edhe një herë jemi dëshmitarë të një prodhim i lajmeve të rreme, me aktorët që shihni në filma si personazhet kryesore. Turp për ju!

Lista e lidhjeve burimore: nos.nl

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (5)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Bëni / shpikni dhe ngjitni një rol viktimë, vendosni tonin dhe masat nuk shohin një arsye
  të besosh se nuk do të dalin me diçka të tillë.

  Shtë turp që ata kanë marrë videon e Joris Truthseeker për prestarin e betonit nga rrjeta,
  e vërteta nuk mund të të shkojë në mendje.

  http://www.beyondthematrix.nl/nieuws-analyses/wat-is-er-waar-van-de-twee-bruut-afgetuigde-homos-in-arnhem/

 2. Gijs ka shkruajtur:

  cili është ndryshimi që ndodhi këtu ose çfarë ndodhi me fundin e helmetit që sulmoi personin që abuzoi vajzën e tij me lopatë dhe hyri në burg për një kohë të gjatë.
  Ai e kishte paralajmëruar policinë, por ai nuk erdhi, kështu që ndërhyri.
  Por po ju keni një ndryshim në drejtësi.

 3. S0M30N3 ka shkruajtur:

  Jetoni në hirin, thjesht nuk keni dëgjuar për njerëzit nga hiri i tyre. Mori një appie dhe pastaj e kuptova ..

  Historia ishte se së pari ishte një pedo, ok atëherë mendoj se është e drejtë. Tani thuhet përsëri se është martini i shurdhër dhe memec .. nëse dikush me të vërtetë ka vdekur nuk e di me siguri, por me njeriun 5 në 1 dikë dhe më pas do të thuhet se ata do të lirohen të Dielën sepse nuk kishte prova për të abuzim (rrahur deri në vdekje dhe më pas asnjë provë? Hmm) ...

  Logjika dhe qartësia nuk janë gjë e policisë dhe mediave, por ne tashmë e dimë se tashmë ..

  Ashtu si gjërat e tjera, kjo është diçka që të gjithë do ta harrojnë brenda një muaji ose 2 dhe më pas rregullat dhe ligjet e reja tashmë shtyhen .. mut i zakonshëm por askush nuk i intereson!

  Kheb këtë nga rtvdrenthe dhe axes news. nl

  Faleminderit përsëri për angazhimin tuaj përsëri martini

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër