Çfarë bën Michael P. dhe biznesi Anne Faber në lidhje me Kupën Botërore? Fitoni 1 milion!

paraqitur në ANNE FABER, ANALIZA E LAJME by në 15 Qershor 2018 6 Comments

Burimi: lindanieuws.nl

Nëse doni të lejoni diçka të madhe të ndikojë në mënyrë jo kritike, gjithmonë është mirë ta bëni këtë për një ngjarje të madhe. Njerëzit tashmë janë të zënë me atë ngjarje dhe ende shikojnë se çfarë po kalon, por aftësia e të menduarit kritik tashmë është plotësisht ose pjesërisht e rraskapitur. Ju pastaj jepni një përfundim dhe menjëherë pas kësaj festimet shpërthejnë dhe askush nuk ka nevojë të shtojë një fjalë për këtë. Unë e quaj atë 'efekt Tom Steel'. Ndoshta nuk thoni asgjë, por shikoni videon më poshtë për të parë se si ky drejtues i perceptimit të Geenstijl tregon se si duket shikimi mesatar holandez. Prandaj pyetja në titullin e këtij artikulli:Çfarë bën Michael P. dhe biznesi Anne Faber në lidhje me Kupën Botërore? fitore 1 milion euro!'

Sigurisht që ka miliona 1 faqet e nevojshme të lojërave të fatit të cilët do të vizitohen përsëri gjatë një Kampionati Botëror të tillë. Gjithkush është në një lloj nxitimi të koksit në lidhje me futbollin. Kjo mund të jetë e vërtetë për pjesën mashkullore të popullsisë, ku femra gjen se sjellja e kafshëve përsëri është emocionuese dhe pëlqen të shkojë së bashku me të. Shkuma është në basen dhe mënyra është modaliteti i partisë. Në këtë drejtim, zgjedhja për të bërë procesin e shfaqjes së Michael P. vetëm para Kupës së Botës ishte shumë i zgjuar. Askush nuk dëshiron të mendojë fare për këtë. 'Efekti Tom Staal' (shikoni për veten tuaj atë që është dhe lexoni më tej nën video).

E vetmja mënyrë për t'i nxjerrë njerëzit nga hipnoza e rëndë e medias është nga një efekt shoku. Se titulli i këtij neni është disi tronditës, prandaj zgjidhet me dashje. Ju nuk mund të keni kushtuar vëmendje. E gjithë rasti i Anne Faber dhe Michael P. duket se janë provuar se synojnë të shtyjnë legjislacionin e ri që mund të ndikojë në të gjithë. Unë e di, ju ndoshta mendoni: "Ah, nëse nuk bëni asgjë të gabuar dhe nuk keni asgjë për të fshehur, nuk ka asgjë për t'u shqetësuar për në Holandë. Vetëm komplotistët e fantazive shohin fantazma kudo. Birrë!"Kjo gjithashtu është ndoshta një pozicion i paravendosur" Efekti Tom Staal ". Çështja është se ka shumë të ngjarë ka një operacion psikologjik (a "psyop), ku njerëzit janë duke luajtur me një përdhunim inskenuar dhe vrasjen e një vrasësi ka vepruar dhe ka vepruar padi. Me çfarë qëllimi? Me qëllim të nxitjes së legjislacionit që siguron që gjykatësit tani të përcaktojnë nëse dikush duhet të jetë nën mbikëqyrjen psikiatrike të shtetit. Dhe për shkak se Michael P. është ai vrasës i tmerrshëm (në sytë tuaj, për shkak se ju vuani nga 'Efekti Tom Staal'), a mendoni se një zhvillim i tillë është plotësisht 'gjobë'. Por nëse del se e gjithë historia mund të jetë vënë në skenë për të përgatitur legjislacionin e ri, ku të gjithë mund të zhduken potencialisht pas një dere të psikiatrisë, gjëja tjetër do të dalë. Por edhe këtu: preferoni të pini birrë. Birra dhe tits, e vetmja gjë që na mahnit tani.

Përveç kësaj: "Ah, njeri, si është e mundur? Ju nuk besoni me të vërtetë se ata kanë vënë atë vrasje të tërë në skenë? Unë kam parë prindërit dhe vëllain në TV dhe unë kam parë padinë! Ai madje e ka njohur atë Michael P.! Çfarë kar njeri ju?"A po i kushtoni vëmendje asaj se cila ishte rrëfimi? Po, ndoshta. Ju ende nuk keni qenë në modalitetin Tom Steel. Kjo ishte para Kupës së Botës dhe ju keni shikuar lajmet dhe më pas i keni kushtuar vëmendje asaj që tha gjyqtari dhe si reagoi Michael P.. Ai tha se ishte "i dyshimtë", dhe kështu me radhë. Kjo fjalë bëhet shumë e rëndësishme kur të vijë legjislacioni i ri, por më e rëndësishme tani është raportimi nga salla e gjyqit. Edhe unë isha atje nga të hutuar. Ka versione 2. Në një version Michael P. transportoi kalimin e vrau Anne Faber me vdekje në mikun e skuterit të tij. Në versionin tjetër ai e transportoi atë të gjallë dhe të mirë me përkrenare në drejtim të një gardhit, ku ai e ngriti dhe pastaj përdhunoi dhe vrau. Mirë, e di. Tani ju dëshironi vetëm birrë dhe tits, kështu që ne nuk do të flasim për këtë. Nëse nuk e shikoni vetë, vetëm hidhni një sy. Kjo është ajo që gazetari i Telegraaf Saskia Belleman shkroi në sallën e gjyqit:

Dhe kjo është ajo që NOS raportoi për këtë:

Burimi: nos.nl

Jo vetëm që janë këto tregues të mëdhenj se kemi të bëjmë me një psikopsi, por edhe me faktin se asnjë dëshmi ligjore nuk është vënë në tavolinë. Ne jemi programuar në mënyrën se është pothuajse e pamundur të gjesh një avokat që dëshiron të mbrojë një përbindësh të tillë të tmerrshëm, por se i tërë procedura është e plotë. Niet rregullat ligjore janë plotësuar, duhet të harrojmë shpejt. E dini, 'Efekti Tom Steel'. Një gjyqtar duhet gjithmonë të supozojë se një klient ka bërë një rrëfim nën presion dhe kështu dëshmi ligjore duhet të vihet në tryezë. Nga ana tjetër, gjyqtari nuk praktikoi asgjë, por lexoi të ashtuquajturën pyetje policore me Michael P. Kjo ishte filmuar dhe transmetuar në lajme, kështu që ju mund të dëgjoni se Michael P. tha se ai e bëri atë. Kjo është e vetmja gjë që duhej të besonit dhe mbani mend. Megjithatë, në një psyop, askush nuk është vrarë, nuk ka të afërm të mbijetuar dhe asnjë autor, por ka jurisprudencë të re dhe legjislacioni i ri po lëkundet. Në një psyop ju punoni me aktorët dhe e gjithë rrëfimi i historisë është bërë nga një deri në z për të udhëhequr perceptimin e njerëzve.

Pse policia nuk ishte larguar nga lokacioni ku telefoni i "Anne Faber" ishte fikur, me qentë dhe helikopter me FLIR kamera kërkuar? Anne mund të ishte gjetur po atë mbrëmje. Pse Michael P. hodhën të gjitha stuff (me ADN-në e tij mbi të) kaq i përhapur përreth, por ai e bëri të bëjë të mirë të tij për të Anne përsëri të gjej varrin e saj të parë, duke përdorur një klor Veprimi shishe për të fshirë gjurmë e tij të ADN-së të saj për të varrosur në një vend të ri? Pse u desh gati një javë që Michael P. të identifikohej si një kryerës potencial i bazuar në ADN-në në xhaketë? Me burimet e NFI, kjo tashmë mund të bëhet brenda orëve 10. Dhe kështu ka shumë pyetje, por më e rëndësishmja është: Pse gjykata nuk përmend ndonjë dëshmi mjeko-ligjore në sallën e gjyqit? Ajo që gjyqtari ka është të tregojë një histori. Hidhni një sy nga 1 për veten tuaj: minutë 53:

"Policia pyet se sa shpesh ke kaluar thikën poshtë fytit të saj. dhe thuhet se sipas mjekëve që do të kishte qenë disa herë "

Pra, gjykatësi nuk thotë: "Nga raporti i autopsisë që kam këtu për mua, duket që ju keni kaluar thikë disa herë të kaluar fytin e saj". Jo, gjykatësi thotë: "Thuhet se sipas mjekëve.. ". Dhe ishte se para se të çonte trupin e saj të pajetë në skuterin e tij në gardh në Soesterberg, ose ishte se pasi e kishte ngritur mbi gardhin? Është një histori horror! Dhe ndoshta nuk është asgjë më shumë se kjo: një psikopsi e keqe në të cilën shumë njerëz luajnë një rol të gabuar, duke përfshirë gjyqtarët, Shërbimin e Prokurorisë Publike dhe profesionin ligjor. Kushdo që hesht, pajtohet. Fundërri këtu e tërë dosja.

Burimi: weddenbonus.com

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (6)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Skllavi i pagave ka shkruajtur:

  Unë nuk pij birrë dhe preferoj të shikoj sytë e bukur sesa tits ...
  ... ndoshta kjo është arsyeja pse indoktrinimi, propaganda dhe shpërqendrimi nuk funksionuan aq mirë për mua.

 2. Peter ka shkruajtur:

  Për fat të keq, mendoj se keni të drejtë. Filmi i Tom Staal mbështet këtë artikull në çdo rast.
  http://www.faqt.nl/recent/jeugd-wordt-steeds-dommer/

  Për më tepër, mënyra në të cilën masa reagon ndaj vështrimit kritik në këtë çështje është shqetësuese.
  Njerëzit të cilët raportojnë në Twitter se kjo është një gjë e çuditshme dhe mund të jetë e rreme, të marrë mallkime të hedhura në kokën e tyre se nëse kjo do të ndodhte, klinikat TBS në Holandë do të mbusheshin. Turma tani është nxitur nga lajmi i rremë që unë shoh mallkimet më të tmerrshme dhe mendimet e sëmura të kalojnë nga ajo që njerëzit do të duan të bëjnë me të dyshuarin Michael P. E pra, kjo mund të jetë fjalë emocionale, por që njerëzit t'i shprehin ato tregon se sa klinika TBS mund të shtohen aq sa unë jam i shqetësuar.
  Duke thënë këtë është edhe majmuni nga qese që së shpejti, siç e kishte përmendur se gjyqtarët njerëzit me kuptimin e "dyshimtë" dhe të tjera ide "e gabuar", atëherë fuqia do të jetë në gjendje për të bllokohet pa dallim.

 3. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  A ishte varrosur apo djegur ...? psherëtimë

 4. Riffian ka shkruajtur:

  Demoralizimi dhe përmbysja në Holandë dhe Evropa në përgjithësi u përfunduan disa dekada më parë.

  Përmbysje (subvertere latinisht: Përmbysja) lapels në një proces me të cilin vlerat dhe parimet e një sistemi në vend janë ndesh apo përmbyset, një përpjekje për të transformuar rendin e vendosur shoqëror dhe strukturat e saj të pushtetit, autoritetit, hierarkisë, dhe normës (social) . Subversioni mund të shihet si një sulm mbi moralin publik dhe "besnikërinë" e besnikërisë politike dhe shoqërore ose të klasës. Pas depërtimit, dhe paralelisht me shpërbërjen e detyruar të institucioneve politike dhe shoqërore të shtetit, këto besnikëri mund të shkëputen dhe të transferohen në kahun politik ose ideologjik të agresorit ".

  [1] Subversioni përdoret si një mjet për të arritur qëllimet politike, sepse është më pak se i kushtueshëm dhe me kosto efektive në krahasim me luftën e hapur. Për më tepër, kjo është një formë relativisht e lirë e luftës që nuk kërkon shuma të mëdha të trajnimit. [2]

  • ZalmInBlik ka shkruajtur:

   Idd, ajo që harroni të përmendni është se ky proces është i pakthyeshëm dhe se ju duhet të stërvitni një brez të tërë njerëzish për ta zhbërë këtë përsëri. Ende është e ndarë nga mjedisi në të cilin njerëzit rriten, veçanërisht familja që është një themel në një shoqëri të qëndrueshme. Zandinogen ka postuar videot e Yuri Bezmenov dhe të tjerëve, kohët e fundit kam parë atë që ai / ajo do të thoshte dhe shpresoj shumë të tjerë.

   për një shoqëri ku çdo formë e kundërshtimit dhe vetë-reflektimit kritik është prishur do të bien pre e tiranisë ... një çështje kohe

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër