A po e kontrollon opozita Martin Vrijland? Jo: Lexoni këtu pse nuk është kështu!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 8 Maj 2019 2 Comments

burim: deleukstesprookjes.nl

Bart Nijman, zëvendës kryeredaktor i Geenstijl, dje mori një bllokadë në Twitter. Arsyeja? Ai bëri thirrje për votim euroskeptik. Ai deklaroi se zakonisht është gjithmonë në shtëpi. Nonsense sigurisht, sepse Geenstijl kurrë nuk ka bërë thirrje për të mos votuar. Ne shohim pak a shumë të njëjtën gjë që ndodh këtu si në SHBA me bllokimin e faqeve të kontrolluara të opozitës si Infowars.com në Facebook nga javën e kaluar. Le të hetojmë se si funksionon kjo.

Është e vështirë të shihet përmes lojës së opozitës së kontrolluar, sepse duket kaq e bukur dhe sfiduese. Ndërkohë, Facebook po shtyn bllokadën e faqes që kam njoftuar. Mesazhi që nuk mund të publikoj më nga 2 në maj është ende në krye të faqes sime (shih këtu). Kjo, nga ana tjetër, ngre pyetjen nëse vetë Martin Vrijland nuk është vetëm një opozitë e kontrolluar. Si funksionon vërtet kjo? Unë do të thoja: gërmoj pak thellë.

Do të ishte e dobishme për të parë filmin Surrogates (starring Bruce Willis) në këtë kontekst. Në të shohim se si krijuesi i surrogatëve (avatarët robotikë në të cilët jeton shumica e shoqërisë në atë film) vendos një udhëheqës opozitar midis njerëzve të vjetër biologjikë që jetojnë në periferi. Ata njerëz të vërtetë jetojnë në një lloj "kopshtin zoologjik të njeriut". Ky film tregon bukur se si mund ta kontrollosh opozitën duke e udhëhequr vetë.

burimi: nos.nl

Por cila është përdorimi i opozitës së kontrolluar? Pse do t'i ndalonin ato nga Twitter apo Facebook, për shembull? A e shihni se sa vëmendje mediatike merr? Ju duhet të mësoheni me të. Ashtu si Wikileaks (Julian Assange) ishte gjithashtu një vend i kontrolluar i opozitës që mund të zbulonte informacionin se sa seriozisht u spiunuat (shih këtu pse). Edhe me pak murmuritje dhe sulking ju keni përdorur për të (me një ritëm të përshpejtuar). Ajo thjesht shërben për të përshpejtuar procesin e zakonit. Për hir të paraqitjes, bëhen disa marrëveshje dhe krijohet një spektakël i mediave, gjë që ju bën të besoni se e gjithë kjo spiunazh në popull është e dobishme dhe e nevojshme. Ndërkohë, lokomotiva me avull po lulëzon. Opozita e kontrolluar gjithashtu shpesh thjesht shërben si një rrjet sigurie. lexoj këtu se si strategjia e rrjetit të sigurisë punon.

"Por kush më thotë se nuk jeni një vend i lirë i kontrolluar i lirë". Nëse pyetni veten për këtë pyetje, ju lutemi shikoni mirë atë dhe pastaj shihni se cili person është i vetmi person në Holandë, i cili i drejtohet detajisht lojës së opozitës së kontrolluar, të emëruar në mënyrë të veçantë dhe që gjithashtu bën lidhje; të tilla si ajo midis frontmanit të FvD Thierry Baudet dhe Instituti Clingendael dhe midis Alex Jones dhe Micha Kat me Këshilli për Politika Kombëtare (CNP). Ju vetëm duhet të marrë vështirësi për të studiuar këtë tërësisht. Unë gjithashtu do t'ju tregoj se si isha i vetmi shkrimtar i lirë (i filluar në mënyrë spontane në 2012) i cili u sulmua nga një ushtar i fuqisë dhe ekipit të tij. Dikush që nga atëherë është kthyer në një grua dhe tani po ndjek një kurs psikiatrik të infermierisë. Lexojeni ky artikull dhe komentet vetëm gjobë. Në të vërtetë, është e gjitha kristal e qartë, me kusht që ju me të vërtetë të shqyrtojë atë seriozisht.

Sulmet me shamatë që shpesh ndodhin, të tilla si ato në Micha Kat, shërbejnë për ta bërë atë të duken si një dukuri normale dhe për të rritur kredibilitetin e tyre. Por nëse shikoni pak më thellë, do të shihni se këto sulme nuk janë gjë tjetër veçse mashtrime dhe se një Micha kat i tillë shpreson si një Perëndi në Francë nga hoteli në hotel; i ashtuquajtur "në arrati" për "skuadrat e Demmink" dhe pedo-mafia. Kush do të paguajë për këtë? Sapo një artikull të jetë pjekur, duhet të vazhdojë të spinsohet, përndryshe fabrika e tërë gënjeshtrës do të bjerë. "Po, por edhe ju jeni duke u sulmuar, dhe pse nuk është kjo një mashtrim?"Sepse unë kam qenë në thelb dhe sulmuar në mënyrë që ajo ka fjalë për fjalë të kushtojë gjithçka dhe unë nuk hop nga dhoma hoteli në dhomë hoteli. Ekziston një ndryshim midis sulmeve të shamit dhe sulmeve rrënjësisht të dëmshme. Dikush si Kat ishte ekspozuar tashmë nga unë kur e tregova disa vjet më parë nga kush u pagua; duke përfshirë një zhvatës të dënuar i cili do të kishte përdorur regjistrimet seksuale me fëmijët e vegjël për të rrëmbyer politikanët e lartë (Jack Abramoff). Dhe një person i tillë do të luftojë pedagogun politik të Demmink-it? Shfaqjet janë duke mashtruar.

"Po, por me dashuri, është kaq negative!" Për fat të keq, realiteti është më pak pozitiv sesa fitimi i Liverpulit në Barcelonë apo arritja e finales së kampionëve nga Ajax. Mediat dhe mediat alternative kontrollohen prapa skenave nga blloku i fuqisë që dëshiron t'i drejtojë masat në një drejtim të caktuar. Nëse ju shtrëngoni shpatullat tuaja dhe mendoni "do të jetë koha ime" ose "përmbytja pas meje", një regjim gjithnjë e më totalitar do të shpalos gjithnjë e më shumë nga të cilat ju do të përjetoni vetëm burgun nëse përjetohet në jetën tuaj personale. prek (ose fëmijët tuaj). Pastaj për fat të keq është tepër vonë.

Prandaj është e rëndësishme të japim një kontribut pozitiv në rrugën e ndryshimit, në vend që ta lëmë atë politikanët dhe burrat e përparshëm në mediat ose mediat alternative. Votimi euro-skeptik nuk është asgjë tjetër përveçse të kontribuojë në edukimin e të kundërtave në shoqëri. Ajo nuk punon për të kandiduar pas (network sigurisë) udhëheqësit. Këto Pied Piper të Hamelinit janë të trajnuar mirë dhe ka shumë. Kohët e fundit kam shkruar ky artikull për atë që mund të bëni vetë. Ju lutem lexoni këtë përsëri. Është 1 minuta deri në dymbëdhjetë. Cila është përgjigjja që do të jepni nëse fëmijët tuaj ju kërkojnë më vonë: "Mami apo babi, çfarë keni bërë për të parandaluar këtë?"

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (2)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Pyetja e fundit në artikull ose cili është një kontribut pozitiv?

  Disa njerëz zgjedhin t'u kushtojnë vëmendje popullsisë: po flas për strukturën mediatike megalomane, si Telegraaf, OJF, në thelb të gjitha mediat (alternative) që mund të përhapin ligjërisht propagandën e ligjit në sytë tanë, lirinë e fjalës ha ha, nëse nuk refuzoni të bashkë-shkruani me ta si MartinVrijland bën, atëherë ju jeni jashtë dhe ju jeni denoncuar

  Një shembull tjetër i mirë:
  Kohët e fundit kam parë dikush që zëvendëson posterët e billboardit.
  Korniza publike e rrugëve, ju i njihni, në të cilën është shpallur: për shkak të suksesit të madh ekziston një shfaqje e ushtarit të Portokallit ose postera të njerëzve të zhveshur lakuriq etj.

  E pyeta personi që po zëvendësonte posterat: "a nuk jeni ndonjëherë në këmbë! prapa një billboard që ju varni? dhe se ju e dini se të gjithë publiku që kalon e sheh atë?
  "Ai u përgjigj po me siguri! dhe pastaj e pyeta, "çfarë po bën?" thotë ai, asgjë: unë duhet të marr një pasqyrë të posterit dhe ta tregoj atë te shefi im.

  oh unë them se çfarë lloj posterash nuk doni të varni? gra dhe burra të zhveshur dhe propagandë nga Wilders dhe të tilla.

  Por ai thotë se një koleg ka refuzuar që njëherë dhe është mysliman dhe është shkarkuar.
  Por ai thotë: "Unë duhet të paguaj qiranë time, kështu që", mirë: duhet të rri çdo gjë që më kërkojnë të rri në rrugë.
  Pra, ndërsa me vetëdije bën diçka kundër vullnetit të tij, ai e bën këtë ... për para

  Unë thashë për një çast nëse refuzoni ta varni dhe tjetri tjetër, atëherë nuk ka më varëse posterash dhe pastaj ata mund të fillojnë të mendojnë, po, tha ai. E kaloj atë tek kolegët e mi

  Mirëdita

 2. Ian ka shkruajtur:

  Jo, sigurisht që nuk jeni Martin, jam i bindur 100% të kësaj. Gjatë lëvizjes së zënë ju solli shumë mirë përpara. Një lëvizje e kontrolluar me Gijs, dhe si synimi ishte se si publiku i gjerë do të interpretonte lëvizjen. Të gjitha ato vite unë kurrë nuk kam qenë në gjendje të të kapur në një axhendë të dyfishtë, e cila ishte rasti me Oldenkamp dhe Kat, ndër të tjera. Shumë raporte të rreme që publiku i maceve me një etiketë të çmendur po ecin, dhe publiku Oldenkamp po ecën me një etiketë të huaj, kështu që njerëzit vazhdojnë të mbajnë besimin e tyre në mediat dhe politikat e rregullta. Të gjitha sulmet e jashtme që çojnë në mendimtarët e komplotit, kapelet alu, UFO-t kurrë nuk u shpjeguan dhe mbroheshin nga Oldenkamp ose Kat. Ata kanë luajtur të njëjtën lojë në të njëjtën mënyrë për vite të tëra, gjë që në fund të fundit nuk çon në ndërgjegjësim të mëtejshëm (simboli i Infinity Alfa / Omega).

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër