89 Jarige Dëshmitari gjerman i Holokaustit në arrati nga burgu

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 9 Maj 2018 6 Comments

Kur ajo e pyeti gjykatën nëse mund të provonte se Holokausti ndodhi me të vërtetë tha gjyqtari gjerman: "Nuk duhet t'ju dëshmoj se toka është e rrumbullakët". A nuk ishte një reagim i mrekullueshëm nga gjyqtari? Apo shohim arsyen për futjen e kësaj "teorie të sheshtë të tokës" në efekt të plotë? operacion për të cilin u prezantua kjo teori? Bukuria është që ju lehtë mund të pastroni argumentet e teorisë së tokës së sheshtë me dëshmi reale. Pyetja është nëse ju mund ta vërtetoni gjithashtu dukurinë aktuale të Holokaustit me dëshmi reale. Çështja e vejërisë së vjetër ndoshta nuk ishte aq e keqe. A mund të provojmë me dëshmi të forta se holokausti në të vërtetë ka ndodhur apo po flasim për provat e krijuara? E veja e 87, e cila në media pandërprerë quhet "e veja naziste", sipas mendimit tim, ka treguar guxim të madh duke qëndruar në këmbë për pikëpamjet e saj. Ajo tani është 89 dhe ajo duhet të vuajë dënimin e 2 në burg. Ajo e refuzon këtë dhe kështu ajo është rrahur në arrati.

Pse ju duhet të bëni mohimi i Holokaustit dënueshme nga ligji dhe njerëzit vendosë burgim bëjë asgjë, por të marrë një shqyrtim kritik të ngjarjeve aktuale dhe të biznesit, u ndihmuan ing kontradiktore tyre versionin zyrtar? Për shkak se ajo është anti-semite? Mund të këtë arsye nuk kemi emërojë genocidin palestinez në Gaza, apo është kjo diçka tjetër? Pyetja kryesore që kam është: Pse një (tani) grua 89 vjeçare, i cili e di se vepra është ajo që ata bëjnë, por në mënyrë të vështirë për ne - në rrezik të jetës dhe të partisë - për të bindur Holokaustin, gënjeshtër e madhe ndonjëherë? Kjo grua duhet seriozisht të shqetësuar, ose ju bëni diçka të mirë jashtë dhe të shkojnë të ulen në heshtje urë prapa geraniums. Me sa duket ajo është shumë e shqetësuar.

Ju nuk mund ta mohoni Holokaustin në Holandë as. Kjo është e dënueshme. Ju nuk mund të shkruani për këtë dhe vetëm duhet të pranoni leximin zyrtar për të vërtetën. Ligjërata zyrtare është se 6 milion hebrenj kanë qenë të gazuar. Ky numër ishte shtyrë tashmë nënligjor që nga 1915 në mediat e atëhershme. Kjo së paku mund të quhet e shquar. Nëse guxoni të thoni diçka për Holokaustin, do të bombardoheni neonazistin me parazgjedhje. Shumë e mençur shërbimet sekrete perëndimore kanë nisur grupet e tyre neo-naziste që sigurojnë që çdo formë kritike lidhet menjëherë me të drejtën ekstreme. Prandaj, videoja më poshtë mund të jetë dikush nga këndi i kontrolluar. Duhet të jesh i çmendur dhe i drejtë ekstrem nëse mohon Holokaustin dhe guxon të flasësh për atë 6 milion! Por ju nuk jeni mysliman nëse deklaroni se terrori islam është i manipuluar nga shërbimet sekrete perëndimore? Atëherë nuk jeni majtas ose i djathtë: thjesht shikoni faktet që filtroni nga burimet që mbahen të fshehura nga media kryesore. Media alternative popullore nuk do t'ju lejojë ta shihni as. Ata preferojnë të përqëndrojnë vëmendjen tuaj në 911, vaksinimet dhe buletine të tjera të ngrohjes. Ku është Coen Vermeeren kur bëhet fjalë për Holokaustin? Ku është George van Houts? Ku është WantToKnow.nl?

Unë do të rekomandoj që të gjithë të shqyrtojnë historinë e '40 /' 45 seriozisht kritike. Unë e kam bërë atë vetë (shih këtu en këtu). A më bën mua një mohues i holokaustit apo më bën një person që mendon në mënyrë kritike dhe guxon të pyesë se pse ka pasur ndonjëherë një legjislacion për të bërë 'mohimin e holokaustit' të dënueshme? Nëse do të kisha qenë Ursula Haverbeck, do të kisha kërkuar gjykatësin se pse mohimi i tokës ishte i rrumbullakët (të cilin e përmendi me vërejtjen e tij) nuk ishte bërë i dënueshëm me ligj? A do të marrim legjislacion në të ardhmen e afërt që do ta bënte atë një vepër penale për diçka tjetër përveç leximit zyrtar të shtetit? Duhet të kufizojmë gjithashtu të gjithë ata që refuzojnë 911? Duhet të kufizojmë gjithashtu të gjithë ata që besojnë në një Perëndi (dhe kështu në një krijim) sepse e mohojnë teorinë e evolucionit? Pse njerëzit nuk lejohen të studiojnë vetë historinë dhe të vijnë në përfundime të ndryshme? A nuk duket kjo si fashizmi? A nuk tingëllon si nazizmi? Cili idiot e dënon një grua 87 vjeçare në qelinë e vitit 2?

Lista e lidhjeve burimore: rt.com, rt.com

Etiketa: , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (6)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  Deklarata "Për të mësuar se kush ka rregulla për ju, thjesht të kuptoni se kush nuk ju lejohet të kritikoni" mund të aplikohen.

 2. Kamera ka shkruajtur:

  Dhe kjo e vënë poshtë nga RT.

  Politika e dekurajimit në RT gjithashtu po bën një punë të mirë.

  Toni / propaganda është vendosur, Mos kërko sepse atëherë duhet të ikni.

  Historia është interesante, shikoni në pikën 65

  http://www.jewishvirtuallibrary.org/how-to-refute-holocaust-denial

  • benni ka shkruajtur:

   Holokausti çifut euro është i vetmi që nuk ka ndodhur, asnjëherë nuk janë 6 milion njerëz hebre gazuar nga gjermanët ... E pra, nuk janë të shkaktuara disa holcausts Judenjve euro, disa shembuj: 1915 vrarë në Armeni, 1.5 milion, shkaktuar nga Ataturkut çifut dhe grupi i tij politik i të rinjve turke (e cila nuk është e popullsisë turke) .. 1917 - 1953 Bolshevieken vdekur në Rusi (vlerësim Russian) 147.000.000 1948 ruse njerëz ... - paraqesin vrasjen e popullatës palestineze, si dhe sionistët hebrenj euron ... ..

 3. Zonnetje ka shkruajtur:

  Unë e kuptoj nga Dailymail se zonja Haverbeck është arrestuar pas fluturimit të saj dhe mbërthyer.

 4. ZonaLibre ka shkruajtur:

  Epo mirë ... pse nuk kemi dëgjuar nga hebrenjtë e vërtetë e '... që themelves nuk pretendojnë Nore Nore flamur' të shenjtë 'vend ... Kjo është vetëm lke të habbit mirë të vjetër ... .'They Vuajtur kohë më parë "... (që ndonjëherë kjo do të be..from fis të kombit ...) dhe "ne" .. njerëzit që pretendojnë apo çdo lloj heritage..Are çmuar si viktima të lindur të reja dekadat e mëvonshme ... .Të fjala decendent * * u bë një lloj nombination para të shenjtë. .dhe rritet për një Wich jetese fantasizes vetë paprekshëm ... dimensioni 3d është duke bërë një punë të madhe ... të egos.
  Gjithsesi ju jeni duke jetuar në rrugën e natyrës dhe konciencës .. si unë .. ne të gjithë duhet të gjithë .. Nëse ju e quani atë paund ose flasin ... kjo është e gjitha për energji të ulët ose ego dhe pushtet ...
  Me anë të kësaj i postoni këtë video .. e kam gjetur atë të qetë interesante .. megjithëse ajo është e datë ... një farë mënyre e kontrollit është që të mendoni rreth .. Dita e bukur Havea ...

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër