Arabia Saudite po bën hapin e parë të madh drejt qytetit të vërtetë të zgjuar dhe transhumanizmit me qytetin mega të Neom

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Tetor 2018 7 Comments

burim: bloomberg.com

Si i provokon njerëzit drejt transhumanizmit? Investoni 500 miliardë dollarë në një qytet të ri të teknologjisë së lartë, ku njerëzit mund të bëjnë karrierë në teknologji të reja dhe të gëzojnë të gjitha llojet e përfitimeve financiare dhe të tjera. Emri Neom do të thotë 'ardhmëri e re' dhe është një fjalë kombinuese e fjalës latine Neo, që qëndron i ri dhe fjalën arabe Mostaqbal, çfarë do të thotë të ardhmen. Fjala Neo gjithashtu kujton protagonistin e trilogjisë së filmit Matrix.

Mund të guxohet që ky shtet të ndërmarrë hapat e parë drejt transhumanizmit, në qoftë se ju thjesht shikoni se cilat shtylla kryesore janë përcaktuar për qytetin. Robotët do të bëjnë pothuajse të gjithë punën e prodhimit dhe bioteknologjia është një rol kyç. Bioteknologjia është sigurisht një pjesë e rëndësishme në procesin e transhumanizimit të njerëzimit.

Shiko për veten tënde. Oh yeah, dhe i kushtoj vëmendje të ngjyrave në video (3: 28 min.) Kështu që ju përsëri mund të njohin në mënyrë subliminale ylberin e Luciferit. Transgjinca si pararendës për transhumanizëm duhet të gjendet edhe në këtë film promovues saudit për syrin vigjilent. Në fund të fundit, ne duhet të shkojmë te njeriu i kibor i pa gjinisë.

Neom 33 x do të jetë po aq i madh sa qyteti i Nju Jorkut; për të cilin ky numër thotë diçka ..

Etiketa: , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (7)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Këtu filmi promo zyrtar

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Faleminderit për lidhjen shumë të mirë.
   Është duke u bërë gjithnjë e më e qartë se figura mesia do të jetë një avatar nano i frymëzuar nga inteligjenca artificiale kuantike e Luciferit

 2. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  a është ende një botë e re e ndritshme?

  https://nos.nl/nieuwsuur/artikel/2252501-a-bright-new-world-de-impact-van-artificial-intelligence.html

  Jashtë tokave të hedonizmit të zbrazët dhe pa pushim qëndrojnë "rezervimet" e privuara, në të cilat të varfërit dhe indigjenët janë të rrethuar me gardhe elektrike.
  https://www.rt.com/op-ed/439781-brave-new-world-revisited-again/

  • ZalmInBlik ka shkruajtur:

   Në një ngjarje tre-ditore investimi që tashmë është shpallur me emrin e një robot, Sofia u është dhënë shtetësia saudite.

   David Hanson është themeluesi dhe kryeshefi ekzekutiv i kompanisë. Shefi Scientist ose Hanson Robotics është Ben Goertzel.

    • ZalmInBlik ka shkruajtur:

     16: 58 robotik Jeffry Mishlove do
     17: 01 ndoshta rezonon në një farë mënyre që nuk e bëjmë
     17: 04 kuptojnë plotësisht me aspektin e
     17: 06 Mishi i Jeffrey-t mendon që ka ekzistuar
     17: 09 pavarësisht nga trupi i tij fizik ashtu
     17: 11 kuptimin nëse doni të flisni për këtë
     17: 14 fetarisht ju do të thoni ju tuaj tuaj
     17: 16 shpirti kishte gjetur rrugën e saj në mendjen tuaj
     17: 18 upload no Unë e njoh konceptin e shpirtit
     17: 21 nuk bën shumë për mua, por unë mund të shoh
     17: 24 si në qoftë se ka ndonjë gjurmë të juaji
     17: Mendja dhe ndërgjegjësimi individual i 26
     17: 28 disi ekziston në atë që nuk e bëjmë
     17: 30 kuptoj plotësisht jashtë kohës sonë hapësinore
     17: vazhdimi i 32 ndoshta ka një lloj
     17: 35 rezonancë morfike në mes të ekstra
     17: 37 aspekt fizik i mendjes suaj dhe i juaji
     17: 39 ngarkoni mendjen ... ..

     Me fjalë të tjera, koncepti i shpirtit mendon se mësuesi nuk ka mend aq shumë, ai gjithashtu nuk e di se çfarë bën me ngatërresën kuantike (rezonancë morfike). E pra unë kam përshtypjen se shpirti nuk vjen larg ...

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër