Davina Michelle transgjinori tjetër në Festivalin e Këngës në Eurovizion? Duncan Laurence sheh kandidaturën!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 Maj 2019 9 Comments

burimi: rtlboulevard.nl

Sipas Duncan Laurens, ylli i ri Davina Michelle duhet të marrë pjesë në Contestën e Këngës në Eurovizion vitin e ardhshëm në emër të Holandës. Davina mbaron me një a. "Po dhe kështu?"Dhe kështu ajo mund të jetë transgjinore. Unë kam shpjeguar në disa artikuj (shembull këtu) që emra që përfundojnë në një a shpesh aplikohet tek njerëzit transgjinorë.

Ne tashmë kemi dëshmuar propagandën LGBTI në Festivalin e Këngës në Eurovizion vitet e fundit. Në Festivalin e Këngës në Eurovizion të këtij viti, në fakt duket se nuk kishte pjesëmarrës më të drejtpërdrejtë.

Çfarë është e gabuar me këtë? Asgjë, përveçse duket se heteroseksualët po fillojnë të hyjnë në një qoshe të ndyrë dhe se emancipimi duket se po përhapet në propagandë në kurriz të njeriut heteroseksual. Shpërndarja e vjetër biologjike e mashkull-femër duket se duhet të minohet.

Pra, një pjesëmarrës transgjinor vitin e ardhshëm? Një pa mjekër këtë herë dhe me një zë femër gjithashtu. Është e mundur të gjithë. Asgjë e keqe me këtë, nëse pyetni personin mesatar holandez. Unë vetëm dua t'ju theksoj agjendën e Luciferit që qëndron pas saj. Luciferi qëndron për ylberin (tokë e re / botën e re), ndryshimin gjinor (biseksual / gjinor neutral). Transgjinimi dhe transformimi nga norma e vjetër seksuale në standardin LGBTI duket të jetë portali për transformimin e ardhshëm: transformimi drejt transhumanit. Njeriu si një android dixhitale me tru en ADN në rrjetin 5G (interneti i gjërave, në të cilën ju do të jeni një nga gjërat).

Ju tani mund të qeshni me mua dhe shumë njerëz do ta shkarkojnë atë si një qasje konservatore në modë apo edhe diskriminuese. Më lejoni të jem i qartë: Unë nuk kam asgjë kundër Davinës ose kundër askujt me ndonjë preferencë seksuale. Çdo individ është një shpirt dhe të gjithë jemi të barabartë. Kështu që unë nuk jam diskriminues dhe kjo nuk është qasja. Unë vetëm dua të flas për axhendën që unë mendoj se mund ta krijoj. Axhenda e kështjellës Luciferiane (aristokracia dhe Vatikani, të cilët tërheqin vargjet prapa të gjitha atyre demokracive të turpshme).

Nëpërmjet makinave propagandistike, kjo fortesë gjithnjë e shpall mesazhin se të gjithë jemi të barabartë. Kjo është ajo ku duhet të dërgohet. Të gjithë skllevërit transhumanë neutralë gjinorë në një sistem kontrolli të madh digjital (5G). Megjithatë, fjala "e barabartë" do të thotë diçka tjetër përveç ekuivalentit. Një mashkull është thjesht i ndryshëm nga një femër. Kjo është biologjia. Ekuivalenti nuk është i barabartë. Megjithatë, këto dy fjalë bëhen sinonim me njëri-tjetrin në lajmet Orwellian.

Natyrisht unë nuk mund të provoj se Davina është transgjinore dhe nëse do të ishte, nuk do të ishte e mirë apo e keqe, pak a shumë. Nëse nuk do të ishte, unë shpresoj se ajo nuk do të ndihet e fyer. Unë nuk dua të ofendoj askënd, por thjesht tregoj një prirje që besoj se duhet respektuar.

Unë jam i shqetësuar për faktin se ka shumë propagandë për LGBTI dhe (në vitet e fundit sidomos) agjenda transgjinore. Pra, dyshimi im është se Davina është përdorur për këtë dhe se kjo është arsyeja që ajo u "zbulua" nga këngëtarja Pink, është e mbyllur nga Marco Borsato dhe Armin van Buren dhe tani është vënë edhe nga Duncan Laurence si kandidat për Eurovisionin e ardhshëm festivali i këngës. Një moment tjetër nga të gjitha programet televizive në të cilat Davina ishte treguar tashmë.

Pra, ne mund të dëshmojmë edhe një herë programimin subliminal, në të cilin të rinjtë po përgatiten për standardin e ri.

Vetëm një pjesë e këngëve të këngës Skywards (tekst kënge), në të cilën me sa duket e vërteta e fshehur fsheh:

Hani, fle dhe ju lutem
Pavarur në gjunjët e saj
Ka më shumë për të

Pa pagesë si një bletë
Deri sa mbretëresha të mos pajtohet
Ka më shumë për të

Ndjeni se ajo është e vërtetë
Edhe pse e falsifikuara do të nënshkruajë marrëveshjen
Bëni vend për të

Ose do të largohet çdo vakt
"Deri sa ajo është e dobët si një gjilpërë
Rrënjë për të

Çfarë është e gabuar me axhendën apo propagandën transgjinore? Ju nuk keni për të gjetur ndonjë gjë të gabuar me këtë. Mendimi im, megjithatë, është se masat janë duke u përgatitur për procesin e transformimit nëpërmjet transgjinorit drejt transhumanit. Për këtë është e rëndësishme që trupi i njeriut dhe truri varet në re, në mënyrë që jo vetëm truri të jetë i lidhur në sistemin e kontrollit, por edhe ADN-ja mund të rregullohet në internet.

Kështu që mendoj se jemi duke u përgatitur për një sistem dixhital të skllavërisë, ndërkohë që ne mendojmë se jemi vetëm liberal për interesat e reja seksuale të të rinjve. A mendoni se një urë është shumë larg? Kur vjen koha, është e pakthyeshme dhe nuk mund të bësh asgjë për këtë. Unë ju jap vetëm mendimin tim, pa pasur për qëllim lëndimin e individëve apo grupeve.

Burimi: sciencetimes.com, azlyrics.com

Etiketa: , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (9)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Dik Klein Oonk ka shkruajtur:

  Përsëri një artikull i mirë. Pra, ndahen menjëherë në FB dhe Twitter, por nëse zgjojmë delet? Pra, thjesht vazhdoni Martin.

 2. Guppy ka shkruajtur:

  https://youtu.be/x8CBF4aWwps

  Nëse keni një datë në ditët e sotme, është më mirë të pyesni nëse ata sjellin një çertifikatë lindjeje 😉

 3. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë përparësi në përcaktimin e normave për frenimin e sëmundjes së tanishme, duke shtuar burimin dhe varësinë ndaj lojrave në Klasifikimin Ndërkombëtar të Sëmundjeve dhe heqjen e transgjinancimit në një lëvizje politikisht korrekte.

  .. dhe për një moment

  "Pabarazia gjinore", në anën tjetër, u hoq plotësisht nga kategoria e shëndetit mendor, duke u bërë një "kusht që lidhet me shëndetin seksual". një bazë për caktimin e diagnozës, "lexon ICD-11, që do të thotë se nuk mund të zbatohet për adoleshentët para pubertetit dhe interseksit zhvillim ".

  https://www.rt.com/news/460417-who-burnout-gaming-transgender-disease/

 4. IBERI ka shkruajtur:

  Ajo gjithashtu shërben për agjendën e shpopullimit. Dora e fshehur, për shembull, e ka bërë shoqërinë të pjekur për çdo gjë që do t'i përshtatet atyre! Me të vërtetë gjithçka në një sistem të hartuar nga këto familje është destruktive për njeriun biologjik! Njerëzit të cilët janë të vetëdijshëm për rendin e ditës gradualisht duhet të pyesin veten se si ata duan të vdesin! Me nder dhe ndërgjegje të mirë, ose si një skllav ekonomik dhe si një cyborg dhe bastisje! Familjet që përpiqen për epërsi nuk e lënë njerëzimin e mbetur (ose atë që ende ka për të shkuar për të) një zgjedhje! Në periudhën e tranzicionit ata do të shkatërrojnë gjithçka dhe do të shkatërrojnë atë që do të qëndrojnë në rrugën e tyre!

 5. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Për të gjithë ata që thonë: "Po, por unë nuk e shoh mollën e Adamit"

  https://www.2passclinic.com/ffs/adamsapple-reductie/?lang=nl

  https://www.2passclinic.com/wp-content/uploads/2010/08/trachea_shave_admas_apple_reduction_thyroid_cartilage_reduction.jpg

 6. shmangem ka shkruajtur:

  Ajo që është gjithashtu e gabuar me këtë është se rinovimet dhe e gjithë këshillimi dhe hormonet kryesisht kompensohen nga sigurimi shëndetësor, por jo për shembull dentisti ose fizioterapia. Dhe nëse ju si grua vështirë se keni ndonjë formim të gjirit dhe dëshironi një zgjerim të gjirit - pavarësisht nëse është i shëndetshëm - nuk merrni asgjë të rimbursuar, por burrat që duan të konvertohen bëjnë. Në një sit, unë pashë që gjinjtë janë më larg gjatë operacionit të gjirit për burrat e konvertimit. Nuk mund ta zbuloni aq mirë. Ndoshta kur ajo është në kërkesë.
  Sidoqoftë nuk e kuptoj që ju doni të gëlltisni hormonet ju lejojnë të prerë ndërsa jeni të shëndetshëm dhe se është gjetur kaq normale. Epo, është e shëndetshme në thonjëza. Ndërkohë, ato hormonet artificiale minojnë tërë shëndetin tuaj. Mendoni se ata do të jetojnë më pak gjatë, me një rrezik më të madh të kancerit.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër