Ju lutemi vini re: dokumentari Covid-19 Janet Ossebaard (Ninefornews) është një kurth lajmesh false

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 23 Mars 2020 9 Comments

burimi: plotësisht i lidhur.nl

The Covid-19 Janet Ossebeard (qarqet e të korrave, Ninefornews) dokumentari koronavirus (shiko më poshtë) është një kurth. Ju duhet të jeni të vetëdijshëm që super-kompjuteri Deep Blue i IBM qysh në vitin 1996 i kampionit botëror Kasparov me shah dhe Google Alphabet's Quantum Computer në 2016 kampioni botëror i lojës më komplekse Go arriti të rrah. Për më tepër, duhet të jeni të vetëdijshëm se media është e aftë të nisë gjithçka, përfshirë gjithçka (përfshirë teoritë e komplotit) vetë.

Ata mund të vendosin gjithçka si një film dhe t'ju bëjnë të mendoni se është me të vërtetë një lajm, në mënyrë që kontrolluesit e lajmeve të rreme si NuCheck.nl mund ta djegin atë në një fazë të mëvonshme. Me gjithë mbledhjen e madhe të të dhënave sot, liderët botërorë dinë të luajnë masat në nivelin mikro të shënjestrimit.

Gjëja më e zgjuar e gjithë kësaj është se ka shumë të vërteta në faktin se lajmet e rreme të vetë-krijuara janë vënë në përdorim, por për shkak se njerëzit më vonë dalin me "prova" se ekziston një lajm i rremë, ata mund ta hedhin fëmijën larg me ujin e banjës.

Unë do të doja ta theksoja këtë për ju dhe t'ju këshilloja që me të vërtetë ta lexoni dhe shpërndani librin tim. Askush nuk ju tregon strategjitë e kundërshtimit të kontrolluar. Jo Ninefornews, Jo WantToKnow, Jo Jensen, Jo Niburu, Not Infowars. Kjo pasi ato janë linja e fundit. Mos bëni kopsht në të! në ky artikull dhe në librin tim unë shpjegoj në detaje këtë strategji të kontrolluar të opozitës.

Ndëgjoni këtu për një shembull të metodës së rreshtit të fundit: voorbeeld

Në këtë postim nga metro.co.uk shikoni se si ajo video nga Janet Ossebaard së shpejti do të etiketohet si një lajm i rremë.

Kërkimet e mia, nuk dua të jem kokëfortë dhe i zgjuar, por e lë punën time më shumë se shtatë vjet më parë sepse u mërzita nga gënjeshtrat në media. Në atë kohë, për shembull, unë ende besoja në Infowars të Alex Jones dhe përfundova në qarqet e mediave alternative. Kështu që mund të zbuloja nga brenda se të gjithë nuk ishin shumë të kënaqur me këtë rosë të çuditshme në kafshim (shih toelichting).

Jini të mprehtë dhe mos bini për rrjetat e sigurisë dhe luftëtarët e ylberit të kontrolluar të opozitës (shih libri im për shpjegime të mëtejshme, megjithatë veçanërisht kjo vazhdim).

Ditët e fundit, shumë video janë dërguar tek unë për të më bllokuar dhe për të më motivuar të postoj mesazhe të tilla që mund të etiketohen si lajme të rreme; me sa duket në një përpjekje për të zezë faqen time. Kështu që ju me të vërtetë duhet të jeni në roje dhe të qëndroni kritikë. Në librin tim unë përshkruaj se si të shkojmë në burimin e vetëm të saktë të informacionit (origjinalin tuaj) dhe si mund ta trajtojmë këtë sistem të virusit.

"Mënyra më e mirë për të kontrolluar opozitën është ta udhëheqni vetë", Vladimir Lenin

Lista e lidhjeve burimore: destentor.nl, ninefornews.nl, wikipedia.org bbc.com

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (9)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Për shembull, me të vërtetë besoni se Robert Jensen është kundërshti i vërtetë? Ai bën video të mira! Kush studio mendoni se ai punëson për të bërë shfaqjen e tij? Ajo e (Agjensisë së Përgjithshme të Shtypit Hollandez) John de Mol ndoshta?
  Zgjohuni vërtet… rrjetat e sigurisë: linja e fundit

  Ata përfundimisht janë eleminuar me një skandal në mënyrë që të rrijnë rrjetën e mbushur të sigurisë - me ndjekësit dhe të gjithë - në furrën e zjarrit.

  Ndryshimi REAL nuk vjen nga burrat dhe gratë pas një aparati fotografik! Kjo ju mban në iluzion se ata do ta rregullojnë atë për ju. Ndryshimi REAL fillon me aktivizimin e vetes!

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Si ju drejtoheni njerëzve sikur të shikojnë teletubbies. Rruga e Susamit!… Pffff ndaloni këtë përzierje të së vërtetës me marrëzi! "Kabali", "Trump Shpëtimtari", "Q" ("është i mirë për ty"), dhe më shumë nga ai lloj i teorive të rrjetit të sigurisë.

  Zonja promovon fshehurazi idenë komuniste!

  Trump nuk është shpëtimtari! Dhe rivendosja financiare e emëruar nga kjo 'rrethore e korrjeve ’Zonjë është planifikuar si duhet dhe po prezantohet përmes asaj që tani po del nën sytë tuaj, me Trump në kapuç. Harta e rrugës drejt "shtetit të shpëtimit" teknokratik komunist (totalitar) .. e promovuar nga 'rrethi i kulturave' Jannet Ossebaard. Do të thotë teknokratik: i kontrolluar nga teknologjia ... pra AI ... të dhëna të mëdha: Modeli kinez i komunizmit teknokrat! Një shoqëri vëllai i madh komunist totalitar totalitar! Kjo është ajo që po promovon kjo zonjë!

  shpjegimi:
  https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/de-bill-gates-quantum-dots-de-draadloze-id-kaart-die-bijhoudt-of-u-corronavirus-heeft-en-of-u-gevaccineerd-bent/

  https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/coronavirus-een-maatschappij-die-verhard-of-wint-de-menselijkheid/

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Hej John de Mol: Diewertje Blok do të kishte qenë një zgjedhje më e mirë për këtë strategji të rrjetit të sigurisë….

   https://media.libelle.nl/m/gsa8rpniti1a_home_landscape_top_article_630x325.jpg
   (burimi: Libelle)

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Citimi (9:30 min.): "Nëse ka një bllokim të plotë të mediave sociale, mos kini frikë sepse Operacioni Defender 2020 është vendosur për të arrestuar qeveritë e korruptuara."

   Jo circle rrethi i të korrave ’… do të përdoret për të ndaluar njerëzit të komunikojnë me njëri-tjetrin, në mënyrë që të mos rebelohet kundër burgimit të tij të fundit.

   Dëngla! Shill!

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Shill Micha Kat promovon të njëjtën histori neto të sigurisë Q Anon

   https://www.facebook.com/dewaarheidsvinder/videos/688260735046449/

  • Harry ngrijë ka shkruajtur:

   Marrëzi totale. Dhe kanë lexuar komentet më poshtë, ata gjithashtu godasin në grep, rresht dhe lavaman. Sigurisht që ata do të dëshirojnë të besojnë një mesazh pozitiv.

   Vëllai i madh do të na shpëtojë nga elitat e liga, Dashuria vëlla i madh, ki besim vëllait të madh, beso Trump, beso ushtrisë. Do të dalë një rend i ri botëror i paqes dashuria dhe harmonia

   Ata do të zgjohen në një mënyrë të tmerrshme kur është tepër vonë.

   Edhe në SHBA, ju tani keni këtë lloj personi të çmendur që po predikon këtë lloj mesazhi. Sasquatch do të na shpëtojë, alienët do të na shpëtojnë, Trump do të na shpëtojë, ushtria do të na shpëtojë.

  • Harry ngrijë ka shkruajtur:

   Shumë reagime lirike nën këtë video (covid19 pjesa 3). Shikoni disa llogari pas komenteve. Shumica kanë rreth të njëjtat video në YouTube dhe 1 ose 2 pajtimtarë. Llogaritë e çuditshme të YouTube duken si llogari false ose të krijuara nga disa njerëz të njëjtë

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Isshtë përplot me llogari të rreme, llogari të rreme të thella dhe bote AI që përgjigjen në mediat sociale. Ju nuk mund të merrni më seriozisht përgjigjet në kanalet kryesore të mediave sociale dhe madje t'i injoroni ato.

  • JHONNYNIJHOFF@GMAIL.COM ka shkruajtur:

   Hakmarrja e fëmijëve!
   https://youtu.be/RM0uvgHKZe8

Lini një Përgjigju

CLOSE
CLOSE