Facebook merr censurë një hap më tej: Martin Vrijland duhet të raportojë vendndodhjen e saj

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 30 Prill 2019 10 Comments

burimi: pics.me.me

Është duke u bërë gjithnjë e më e vështirë për të marrë diçka të postuar në Facebook. Të paktën, mund të vendosësh diçka, por më pak njerëz po e shohin atë. Nëse Facebook vendos se nuk është në zonën e interesit të pasuesve tuaj, mesazhi thjesht nuk shfaqet në afatet e tyre. Ndjekësit posaçërisht mund të vendosin të shohin mesazhet nga Martin Vrijland, por që dikur nuk ishte ideja e faqes që i pëlqen.

Ndërkohë, Facebook po bën një përpjekje të re për të më vënë në pozitë duke më pyetur se ku jam. Mesazhi lexon:Për shkak se menaxhoni një ose më shumë faqe me një sasi të madhe potenciale, duhet të plotësoni verifikimin në dy hapa dhe të konfirmoni vendin tuaj primar. Plotësoni këtë pamje 2 May 2019 për të vazhduar botimin si faqen tuaj. Më shumë rreth verifikimit për publikim në faqe"Duke folur për gabimet drejtshkrimore, por jo.

Shikoni për veten tuaj se si u sigurua atëherë që unë nuk mund të vendosja verifikimet e kërkuara. Arsyeja përse e përmend këtë në një artikull është të tregojë se si kjo "kompani", përshtypja se nuk i ndan informacionet e saj me qeveritë, dëshiron të dijë gjithnjë e më shumë për ju, por në të njëjtën kohë siguron që kur të doni të vendosni diçka, ju përfundoni në një lak të pamundur. Në fakt, është sigurisht absurde që Facebook kërkon që ju të kaloni në 'vendin tuaj primar' sepse keni një numër të madh njerëzish. A duhet të dinë se ku jam tamam që snajperët mund të synojnë më mirë? Edhe pas kalimit në vendin tim, vazhdoj të marr njoftimin; edhe pas vendosjes se vendit te banimit tim.

Unë kam aktivizuar përsëri cilësimet e lejes në telefonin tim të spiunazhit dhe përpiqem të kontrolloj nëse verifikimi i dëshiruar me dy hapa është aktivizuar në cilësimet e mia të faqes. Unë gjithashtu të kandidojë në një lak atje përsëri. Duket se një alibi është duke u kërkuar për të marrë faqen time nga ajri përsëri.

Të gjitha në të gjitha ne mund të themi se fjala e lirë është duke u shtypur gjithnjë e më shumë dhe se duket se Facebook jep përshtypjen se ju ende mund të përdorni shërbimin e saj, por ju në të vërtetë përfundoni në dëshirë për të realizuar parametrat e kërkuara në një lak dhe nuk ka rëndësi se çfarë bëni.

Ne kemi arritur gradualisht në një botë ku ende mund të thuash atë që dëshiron, por pa dëgjues. Natyrisht, nën maskën e parandalimit të terrorizmit, por alibi përdoret herë pas here për të futur më tej shtetin policor. Terrori i krijuar vetë dhe lajmi i rremë janë përbërësit e parimit 'Problemi, Reagimi, Zgjidhja'për t'i privuar njerëzit nga më shumë dhe më shumë liri dhe për të shtypur çdo mendim divergjent. Pastaj nuk kemi diskutuar ende metodën e opozitës së kontrolluar që duhet të kapë pjesën kritike të popullsisë në mënyrë që të anijet e rrjetit të sigurisë për të ngritur dhe zhytur atë në gjysmë të rrugës përmes kanalit. Njerëzit që mbyten pastaj mund të ngrihen përsëri në bordin e flotës kryesore të rendit të vendosur për t'i shpjeguar ato të zhytur dhe gjysmë të mbytur që duhet të mbajnë ritmin e tyre.

Nëse dëshironi të vazhdoni të merrni analiza të pavarura të lajmeve nga të nënshkruarit, atëherë ju duhet të veproni me të vërtetë. Ju nuk mund ta lini atë tek ai i vetmuar. Për të filluar me, mbështetja juaj është shumë e nevojshme, në mënyrë që përpjekjet dhe kostot të mbulohen. Dhe pastaj është e dobishme të regjistroheni për përditësimet e përditshme për marrjen e mesazheve të reja. Me kusht që ju intereson pak, sigurisht. Ju gjithashtu mund të shfletoni vetëm, ndiqni ndeshjen e fundit të Ajax, të ktheheni në punë nesër dhe të gëzoni atë që sjell ardhmëria. Pas të gjitha, ju nuk ndryshoni asgjë për këtë. Ose ndoshta kështu?

Etiketa: , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (10)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  Funny, sot, Facebook po zvogëlohet në mënyrë të konsiderueshme, po ... po.

  https://www.computeridee.nl/nieuws/tanend-facebook-gooit-het-roer-flink-om/

  Paqe

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Cituar AD.nl:

   "Përveç kësaj, CEO nuk tha asgjë në lidhje me përpjekjet e platformës në fushën e moderimit. Kompania është akuzuar nga qeveritë për të bërë shumë pak kundër ekstremizmit, racizmit dhe shprehjeve të tjera të padëshiruara të platformës. "

   https://nos.nl/artikel/2282750-facebook-krijgt-facelift-maar-problemen-zijn-daarmee-niet-weg.html

   Epo, 'shprehjet e tjera të padëshiruara' ... a është ajo që kundërshton mendimin e rendit të vendosur? Kjo më duket e qartë për rastin. Shkurtimisht: George Orwell 1984 është një fakt.

   Sidomos kur faqja ime në 2 Maj (nesër) është vendosur në joaktiv. Epo, njerëzit nuk do të jenë vërtet të zgjuar. Për aq kohë sa Ajax fiton dhe ne ende mund të telegrafohemi dhe jo stil në nu.nl, gjithçka do të shkojë shumë mirë. Ne gjithashtu mund të mendojmë se ku gjërat shkojnë keq, apo jo? Ju me të vërtetë nuk keni nevojë për atë Vrijland. E pra, kjo ka qenë e dukshme në vitet e fundit ... Unë kam qenë i pari që vizualizoj dhe analizoj lajmin e rremë në median holandeze.

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  A nuk vjen nga Vrijland? Atëherë mund të kërkoni ndihmë në Facebook? Jo, vetëm shikoni se çfarë duket kështu. Vrijland nuk mund ta hapë kutinë e saj të mbështetjes:

  http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2019/05/facebook-support-inbox.mp4

  Unë vetëm postoni të gjitha, kështu që unë mund të padisë Facebook, nëse ata hedhin faqen time atje nesër.

 3. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  @ # $% ^ & * () 2ewggdr23fuck @ 34 @

  Duke thënë këtë, unë jam i tronditur nga shpejtësia me të cilën shoqërohet kjo, papritmas e kuptoj që vëllai im nuk më kupton, ashtu si fqinjët rreth meje.

  Sidoqoftë, nuk mund të themi se nuk u paralajmëruan.

 4. Zonnetje ka shkruajtur:

  Axh Martin ne të dy e dimë për një kohë të gjatë që Facebook, Google, etj janë mjete të shërbimeve të sigurisë, CIA, NSA, AIVD, etj. Për të mposhtur ligjet dhe traktatet, çdo gjë sillet rreth mashtrimit, menaxhimit të perceptimit, këto kompani të vendosura si agjentë për qeverinë. Këto kompani natyrisht janë të mbrojtura.

  Google dhe Facebook etj janë atje për të përjetësuar, për të konsoliduar dhe për të dërguar status quo-in e tyre, reagime.
  Skllevërit mendojnë se ne jemi në një diktaturë dhe një ndryshim regjimi që skllevërit nuk e kuptojnë nëse nuk janë më të qeverisur prej tyre. Liria e vërtetë skllevërit gjejnë vetëm lirinë e skllavërisë. Për skllevërit, skllavëria do të thotë se Big Brother kujdeset për to.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër