PsyOp 'familja fantazmë' (operacion psikologjik): heqja e lirive tuaja dhe prezantimi i 'policisë së mendjes'

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Tetor 2019 9 Comments

burim: nieuwsblad.be

'Familja fantazmë' nga historia e Ruinerwold do të shpëtojë Telegraaf shumë para nëse shet 'abonimet e tij premium'. Sidoqoftë, nëse e hapni këtë rrëmujë 'familjes së fantazmave' në modalitetin e Njohjes me Google Chrome, thjesht mund të lexoni muhabetin pa pagesë. Pse të bashkoheni me një gazetë që mbështeti tashmë regjimin nazist në "40 /" 45 dhe akoma ndikon në mentalitetin e shumë njerëzve sot? Ajo që pak e kuptojnë është se media dhe politika mund të përdoren për të shtyrë legjislacionin që prek të gjithë përmes operacioneve psikologjike (PsyOps). Në çdo rast, ju mund të pyesni veten pse shteti mund të privojë (burgosë) njerëzit në lirinë e tyre, të cilët, për momentin, duket se nuk kanë bërë asgjë konkrete të gabuar.

A është kryer një vrasje në Ruinerwold? A janë gjetur kufomat në kopsht? A ka AK47 në bodrum? Asnjë nga kjo! Ka vetëm një histori të një djali në pijetore dhe pjesa tjetër është aty vetëm spekulime. Si mund të krijoni një bujë kaq të madhe rreth disa njerëzve me një kopsht ndarës, e gjithë historia e të cilit nga dita 1 bazohet në spekulime dhe ende nuk dihet asnjë krim konkret.

Një djalë i vjetër 25 pi disa birra në pijetore dhe gjoja kërkon ndihmë. Ndihmë për çfarë? Se ai po mbahet rob nga një burrë? Si mund të shkojë ai në pijetore fare? Dhe çfarë ka ai njeri në nivelin e tij? Dua të them: kështu që ju e ktheni tërësisht Holandën me kokë poshtë me një histori për njerëzit që mund të kenë një jetë të vetmuar dhe një kopsht ndarjeje, por normalisht do të prisnit një bujë të tillë tek një vrasës serial ose në një histori të ngjashme me Marc Dutroux që përfshin vërtet fëmijë të vegjël. mbyllur në një bodrum. Skandali i abuzimit me Robert M. në një qendër të kujdesit ditor në Amsterdam bëri më pak tituj se kjo histori thjesht spekulative. Nëse dëgjoni reporterët të flasin nuk është asgjë më shumë se "nuk e dimë akoma","ne ende jemi duke hetuar atë"Dhe"duket se ka një pritje për kohën e fundit","babai mund të ketë qenë një anëtar i sektit të Hënës për një kohë". Ata kryesisht dhe luajnë vetëm në ndjenjat e zorrëve, por nëse i analizoni hap pas hapi, do të zbuloni se ekzistojnë disa liri themelore thelbësore në bllokun e copëtimit.

Nuk është aq e komplikuar për të përgatitur një PsyOp gjatë viteve të përgatitjes. Sigurisht nëse përdorni lokacione ku dendësia e popullsisë është mjaft e ulët. Nëse dëshironi të zbatoni ndryshime legjislative që kanë një ndikim në 17 milion njerëz dhe potencialisht të vendosni themelin për legjislacionin e ri të BE që prek miliona 500 njerëz, ai mund të kushtojë disa centë dhe ju gjithashtu dëshironi të bëni punë të plotë përgatitore dhe atë që bëjnë njerëzit kompromis. Për më tepër, ne kemi ANPs John de Mol me studiot e tij dhe mundësinë e deepfakes për të prodhuar lajme të rreme.

Përmes përmbajtjes së paguar, me të cilën De Telegraaf duket se rekruton një numër të madh njerëzish, ne mund të zbulojmë në mënyrën Incognito se ekziston një mision i qartë pas kësaj histori. Në fakt, ekziston një stigmatizim i madh që përmban karakteristikat e mëposhtme:

 • njerëzit që rriten perimet e tyre janë potencialisht sektare
 • burrat me mjekër dhe flokë të gjatë janë potencialisht të rrezikshëm (për shembull, Martin Vrijland)
 • Njerëzit që nuk duan të zbatojnë rregullat e shtetit janë një rrezik për veten dhe mjedisin e tyre
 • Njerëzit që janë kritikë janë sektarë dhe mbyllin fëmijët

Shumica e PsyOps përmbajnë shtresa të shumta, por është e qartë se kjo është një ngjyrim gjigant i perceptimit të njerëzve. Duket se njerëzit duhet të jenë të përgatitur për legjislacionin që do t'i lejojë shtetit të shikojë prapa çdo dere të përparme.

Tekste si kjo keni për të lexuar nëse bëhesh anëtar i asaj gazete me atë reputacion jo shumë të mirë:

Jorit pranon se banorët e fermës kishin ide të veçantë. Familja austriake dhe holandeze kishin gjetur njëri-tjetrin në disa pikëpamje se si duhet të dukej shoqëria. "Josef kishte qenë në Amerikë dhe pa se si një kompani kontrollonte prodhimin e grurit. Ai mendoi se nuk ishte në rregull. Qeveria nuk kishte pse të përcaktonte se çfarë hanin apo pinin njerëzit. Kokrra ishte gjeneruar për ta mbajtur atë të freskët. Ai nuk donte ta hante atë ”.

"Ai dëshironte të kujdeset për ujin e tij, si dhe ushqimin e tij, sepse ai mendonte se mund të kishte kimikate në të. Ai vetëm pinte ujë në shishe. Kishte edhe helm nga industria në ajër. Ata besuan se kishte një qeveri të nxitur nga një forcë që qëndron pas saj. Ai tha se nuk ka kuptim të votohet. Në kohën e fundit ai nuk besoi aq sa di unë. Por ai donte të mbronte botën e tij, kështu që ai nuk i duhej askujt. Ai donte ta bënte fermën të mjaftueshme ".

Për të filluar, këto nuk janë ide të ndara. Ne jemi dëshmitarë të Programimit të pastër gjuhësor Neuro (NLP) të njerëzve. Tani e tutje media dhe politika do të përcaktojnë se çfarë 'ide të ndara"A. Këto janë në të vërtetë hapat e parë drejt George Orwell mendoi policia. Tani e tutje, shteti (përmes mediave të tij propagandistike) do të përcaktojë atë që mund dhe nuk mund të mendoni. Që kur nuk mund të zbuloni që një kompani kontrollon prodhimin e grurit dhe që Monsanto (tani Bayer) gjenetikisht manipulon të korrat? Që kur ka qenë turp të rritesh perimet tuaja dhe të pastroni ujin? Epo, kjo është e sigurt që tani e tutje! PsyOps i shërbejnë këtij qëllimi. Njerëzit janë programuar jashtëzakonisht shumë. Nshtë NLP me mega proporcion dhe e gjithë makina e propagandës së mediave përfshirë "ekspertët" e njohur dhe politikanët indinjatë janë vendosur përsëri.

Njerëzit janë të programuar me imazhin që kushdo që mendon në mënyrë kritike është potencialisht i çmendur dhe sektar. Në fakt, loja luhet këtu duke i lidhur të gjitha llojet e kritikave me stigmën 'sektare' dhe dikë që vjedh fëmijët e lirisë së tyre.

It'sshtë koha për të pirë duhanin e mediave kryesore propagandistët dhe politikanët PsyOp nga vrima e tyre! Ata janë përgjegjës për vrasjen e lirive tuaja themelore përmes lojës devijuese të stigmatizimit dhe programimit. lexoj këtu vazhdimi.

Lista e lidhjeve burimore: telegraaf.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (9)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Guppy ka shkruajtur:

  Shtë pikërisht ashtu siç përshkruani!

  Kjo histori është bërë një histori ndërkombëtare. Por unë vërej se shumë njerëz e shohin atë një histori të paqartë, por nuk hyjnë thellësisht në të.

  Mbajeni atë lart Martin, ndikimi është i madh dhe bëhet më i madh. Gënjeshtra nuk sundon më, e vërteta gjithmonë fiton.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Ajo që më surprizon më shumë është se si njerëzit shohin se çfarë po ndodh dhe as nuk shqetësohen të ndajnë artikuj si kjo ose të paralajmërojnë mjedisin e tyre .. "nga frika se mos refuzohen". Whatfarë është më serioze tani? Një mjedis që reagon me pakuptim sepse i ka mbyllur sytë nga media apo kërcënim i pakthyeshmërisë?

   • Guppy ka shkruajtur:

    Kjo ka të bëjë me zhvillimin e vetvetes suaj më të lartë. Nëse e kuptoni se si funksionon me të vërtetë kjo botë, atëherë nuk do mend se do të refuzohen. Përveç kësaj, varet gjithashtu nga mënyra sesi e sillni atë dhe sa i vetëdijshëm është marrësi. Shumë njerëz lexojnë dhe shohin gjithçka, por nuk hyn sepse ëndërrojnë.

    Sfida jonë më e madhe është të bëjmë gjërat e përditshme me vetëdije dhe të mos kapim letrën e mëngjesit dhe ritualet e tjera të rregullta në pilotin automatik.

    Pasi kjo të prishet, ajo shkon shpejt me zhvillimin e avatarit tonë.

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Policia vizitoi 1x më parë në shtëpi, sepse ata menduan se mund të kishte një plantacion kërpi, por burri nuk i lejoi të hynin brenda. (Tha "zëdhënësi i policisë" në menaxherin e perceptimit të Jeroen Pauw).

  Shtë e qartë se qëllimi është pra të hiqet ai prag: Problemet, Reagimi, Zgjidhja ... bastisjet

  https://www.npostart.nl/pauw/17-10-2019/BV_101394517

  • Kamera 2 ka shkruajtur:

   Në atë program për larjen e trurit (NPO) të atij Pauw, me zhurmë të përhumbur, përmes të cilit pastori mund të tingëllojë edhe më prekës për
   shpirtrat e trurit të trurit (shikuesit e TV).

   Në minutën e 21, 19 provimi i kryqëzuar (gjoja) përfundon me Sjoukje Drenths- Bruinsma i cili ka memorizuar tekstin e saj: "Teknika shkatërruese të kontrollit ishin në vend, është larja e trurit"

   Dhe kjo është thënë në kompaninë më të madhe të kontrollit të larjes së trurit në NL, Pauw do të keni turp për veten tuaj
   të gjithë njerëzit që luajnë shfaqjen atje, sa e ulët mund të vazhdoni akoma, Richard Groenendijk i cili gjithashtu mban lart zjarr duke kërkuar spontan (mësuar) nga emocioni i rremë.
   Showfarë shfaqje teatri për t’i bërë të gjithë NLérs të drejtohen në një drejtim të caktuar masivisht.
   Richard groenendijk aktori që i pëlqen të huajë veten për mashtrimin e masave,

   Një skenar me objektiva të mirë-menduar dhe me zgjuarsi masive psikologjike.

   Le ta falënderojmë blogerin për analizën perceptuese, përndryshe thjesht do të fillosh përsëri, mashtrimin e fermës së rreme në Drente.

 3. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Si një grup Uells dikur këndohej

  Nëse e duroni këtë, fëmijët tuaj do të jenë tjetër ..

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   "Po, por që Jeroen Pauw më duket një njeri i ëmbël aq i besueshëm; ai nuk gënjen? Një person i tillë nuk luan një teatër, apo jo? Dhe jo të gjithë ata mysafirë të tryezës, apo? "

   Kush paguan përcakton.

   • ZalmInBlik ka shkruajtur:

    De Mol dhe Pauw e njohin njëri-tjetrin përmes dhe përmes dhe i pari rregullisht ulet me të në tryezë. Mbaj mend që nën presionin e Mbretëreshës dëgjohej gjithnjë në epërsinë e shfaqjes së tij. Nuk e di nëse është akoma kështu, por është domethënëse ..

    pothuajse gjysmë milioni humbje mbi 2013. Ndoshta kjo lidhet me interesin e tij për më shumë se 25 përqind në TVBV, një kompani prodhuese e së cilës Endemol zotëron përqindje 71. Kapitali i kompanisë së tij Pief Paf Pauw u ul nga € 4,1 € në € 2,6 €
    https://www.quotenet.nl/nieuws/a142530/wat-heeft-jeroen-pauw-aan-vermogen-142530/

    Ai është në xhepin e De Molit (Talpa)

 4. shmangem ka shkruajtur:

  Dhe një profil në facebook të atij të riu. Qëndroni disa 'fakte', të tilla si data e lindjes dhe data e zhvendosjes, për ta bërë atë të besueshëm. Një numër i postimeve të postuara por vetëm komente nga njerëz që kërkojnë profilin sepse janë në lajme. Ajo thotë se fotografia e tij është bërë nga një mik nga Amerika. Pra, është e paqartë se ku do të bëhej dhe nga kush.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër