Hulumtimi MH17 po bëhet gjithnjë e më i pabesueshëm: Sistemi BUK M1 News or Nonsense?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Mars 2018 13 Comments

Kushdo që e shikonte transmetimin MH17 Zembla të mërkurën 7 në mars duhet, pas I ris ose Nonsens video manipulimi i kurseve të OJF-ve 2 ditë më parë, janë alarmuar disi për truket që mediat mund të aplikojnë. Ne nuk do të analizojmë të gjithë transmetimin Zembla në teknika të manipulimit të imazhit, por së paku mund të konkludojmë se News ose Nonsens ka treguar se provë video ose dëshmi imazhesh nuk janë më prova. Pra, nëse zembla tregon një pjesë të videos së JIT (ekipi i përbashkët hetimor) në të cilën një sistem BUK qartë shkon në foto gjatë, ne tani mund të tregojnë pasi lajmi i dëngla e di se kjo thjesht manipuluar ose më mirë me softuerin e redaktimit të videos së bashku mund të jetë. Po, por kush do të bënte diçka të tillë? Nëse ne pyetje një moment të lënë mënjanë, të paktën ne mund të konkludojmë se ka shumë interesa varur rreth Ukrainës dhe vënien skenën e mundshme të një aksident ajror do të jetë një flamuri ideal false për të vënë Rusinë si një armik i madh .

Pas ekspozitës së bukur në News ose Nonsens Në mënyrën se si mund të mblidhni imazhe me një kompjuter portativ të thjeshtë, mund të na duhet të marrim një vështrim më kritik në atë fatkeqësi MH17. Kush mund të përjashtojë 100% që të ashtuquajturat dëshmi video e BUK-ut që kaloi pas një rimorkioje nuk funksionoi me të njëjtin softuer? Është fantastike që News of Nonsen na tregojnë 's tokat e mediave 's kuti truket ka treguar, a nuk mendoni?

Le të fillojmë me çezmat telefonike! Shërbimi sekret i Ukrainës "ngjiti të gjitha telefonat në atë kohë" dhe separatistët rusë kanë qenë të zënë duke biseduar me njëri-tjetrin (të cilët nuk dinin asgjë për këtë, nënqeshje). Në një nga ato biseda është e qartë se si një person që fliste rusisht flet për shpërndarjen e instalimit Buk. Natyrisht, mund të pyesni veten nëse kjo nuk është thjesht e lidhur me softuerin e njohur që mund të simulojë saktësisht zërin e dikujt. Edhe kjo u largua nga News ose Nonsens e bukur për të parë kur profesori i saj në teknikat e manipulimit të imazhit më poshtë reenactment fytyrës software tregoi. Me softuerin e sotëm, nuk mund të imitoni vetëm zëra ose fytyra; me një laptop të thjeshtë ju mund të jepni një intervistë të plotë të drejtpërdrejtë ndërsa anën tjetër, për shembull, sheh një person të njohur. E gjithë kjo me zërin e njohur të njohur (shih videon më poshtë). Pra, çdo gjë që JIT-u tregon si imazh apo material prove të shëndoshë në parim thjesht nuk mund të konsiderohet si provë sepse mund të shndërrohet në softuer të thjeshtë. Kjo nuk është ide e konspiracionit: ajo e la News ose Nonsens ju tregojnë edhe atë.

Çdo gjë që shihni me sytë tuaj ose dëgjoni me veshët tuaj (në radio, TV ose në gazetë) mund të bëhen bashkë. Kjo gjithashtu përfshin prova video. Dhe se shfaqja e BUK-ut që kalon është gjithashtu e dyshimtë në terma të 'barrës së provës', mund të jetë e qartë. Kjo vlen edhe për çezmat telefonike. Çdo ushtar e di se ajo nuk është e sigurt për të folur në një telefon celular për veprim ushtarak, në mënyrë që një telefonatë përgjuar do të jetë ofrimi i një sistemi Buk, në të cilën gjë edhe një herë të përmendur me emër mund të çiltër të shquar me emrin jetë. Mesatarja e shtëpisë-kopsht-dhe-kuzhinë në Amsterdam di se ju nuk duhet të thoni asgjë në telefon.

Videoja më poshtë është vetëm një përmbledhje e vogël nga transmetimi i plotë Zembla (që ju shih këtu). Nëse merr kohë për të parë atë, duhet të zbulosh se pothuajse të gjitha logjika mungon. Para së gjithash, lexuesi i shkrimit pyet pyetjen e mrekullueshme: "..dhe wdmth dha komandën për të zjarrit në një burgher?"Por pse i dëgjoni këta të ashtuquajtur rebelë në bisedën telefonike pas rebelimit të dyshuar, atëherë flasin me dëshpërim për rrëzimin e një avioni pasagjerësh dhe nuk i quajnë ata triumfuese"Po, e bëmë atë! Ne kemi sjellë poshtë avionin e planifikuar të pasagjerëve?"A i dëgjon kontradiktat që grumbullohen? Nëse qëllimi ishte që të lëshonte një pajisje civile, separatistët duhet të kishin reaguar me triumfim? Ose ishte sepse ato vepronin vetëm butonin dhe thjesht nuk e dinin se cila pajisje po kalonte? Do të marrim një vështrim teknik në këtë shteg. A është e mundur? A mund të shihte ekuipazhi i BUK-ut me pajisjen me të cilën kishin të bënin? Lexoni përgjigjen më poshtë nën videon.

Për një sistem të plotë dhe mirë funksional BUK ju nevojitet një makinë shtesë radare e quajtur njësia 9S18M Radar Dëbora e Dëborës. BUK M1 mund të lëshojë raketa në mënyrë të pavarur, por në këtë konfiguracion të pavarur nuk është në gjendje të bëjë dallimin mes një avioni të pasagjerëve ose një avioni luftarak. I pavaruri nuk ka identifikimin e miqve ose të armikut (IFF), ashtu si të ashtuquajturat jo-kooperativë (KKRT). BUK M1 (Telar) ka një radar të ndërtuar, por nuk është në gjendje të identifikojë saktë një avion.

Kështu që ju mund të pyesni përse separatistët telefonik (pika dyshimi numër 1) do të urdhërojë një sistem BUK dhe pse ata e bëjnë atë përsëri pa radar Snow Drift do të urdhërojë (dyshim pikë numër 2). Dhe në qoftë se ata tashmë do të kishte qenë urdhëruar për të xhiruar nga ajri MH17, ata mund të kurrë nuk e kanë njohur atë, e vetmja gjë që ata mund të gjejnë ishte: çdo gjë që fluturon dhe ne të merrni poshtë. Por pse do ta bënin këtë nëse mund të kishte rrezik që kjo të mund të kishte qenë edhe një transport rus i pasagjerëve apo avion luftarak? Në fakt, mund të konkludojmë se përdorimi i një BUK M1 është i dobishëm vetëm nëse radari juaj i jashtëm përcakton një objektiv të identifikuar. Radari në bord shërben për kontrollin e raketave. Pra, instalimi BUK M1 (Telar) që separatistët thuhet se përdorën për të xhiruar MH17 nga ajri, qëndron i vetëm i paaftë për të dalluar pajisjet.

Oficeri rus Sergej Dubinsky, sipas dokumentarit Zembla, do të kishte një rol koordinues në gjithë historinë. A "bisedë përgjuar '(përsëri budalla për të përdorur telefonin) do të provojë të shërbimit sekret i cili Dubinsky ende duke pasur parasysh rrëzimin e MH17 se një luftëtar ukrainas është rrëzuan poshtë; një 'Sushjka' (një herë e bëra ge-googled në atë lloj aeroplani, por nuk mund të gjente asgjë përveç pllakave të donutëve). Si mund të thoshte njeriu se do të ishte një Sushjka nëse nuk do të kishte sistem IFF miq-apo-armik? Dhe pse nuk duhet të thoshte triumfues se avioni i planifikuar i pasagjerit është qëlluar nga qielli? Në fakt, dokumenti i Zembla dëshiron të japë përshtypjen se ofrimi rus i BUK ka shkaktuar keqkuptim. Separatistët donin të merrnin një aeroplan luftarak, por aksidentalisht qëlluan një avion pasagjerësh nga ajri. Stupid, budalla, budallaqe! Por në qoftë se ju dorëzoni një sistem pa radarë udhëzues, ju jeni gjithmonë të shtënat rastësisht dhe ju mund të xhironi çdo gjë nga ajri. Pse një njësi ushtarake do të merrte rrezikun e të shtënave rastësisht nga qielli? Pse një oficer rus do të ofronte një sistem të paplotë? Trailer prapa dhe ju keni një sistem të plotë. Pse do të ndërtonit një sistem radar të tillë? Ju lutem vini re gjithashtu numrin aksidental të kohës që Dubinsky e quan fjalën BUK në këtë bisedë telefonike. Buk, Buk Buk. Çdo logjikë mungon.

Pra, në përmbledhje: Rusia siguron një sistem të paplotë BUK që ndodh të jetë filmuar (mendoni për të Rejat)s ose Nonsens' teknikat e redaktimit të filmit) The (ooh në mënyrë të besueshme) Ukrainian shërbimi sekret (vetëm disa muaj të vjetër, sepse ndryshimi i regjimit) ndodhin të gjitha thirrjet kapur nga rebelët off e cila pastaj edhe të bien dakord budalla të mjaftueshme për të përdorur Buk fjalën në çdo bisedë. Goodnight.

Etiketa: , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (13)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Falënderoni NOS se keni shpjeguar arsenalin tuaj të armëve:

 2. Sighvatssohn ka shkruajtur:

  Që kur është qëlluar MH17?

 3. Kamera ka shkruajtur:

  Ata bënë një punë të mirë, falë Martin përsëri për këtë artikull të mprehtë

  Pse të gjitha filma nga YouTube dhe Vimeo hequr për publikun, e cila tregon qartë se njerëzit në listë (dhe të mbijetuarit) krizës) janë aktorë

  nëse njerëzit me të vërtetë fillojnë të lexojnë dhe thellojnë këtë atëherë biseda është
  në aparatin e kafes në punë mund të jenë shumë të ndryshme këtë javë

  Nuk ka ndikim në tokën e motorit! prandaj nuk ka përplasje!

  https://dirtywhitegoy247.wordpress.com/2014/07/27/mh17-hoax-crash-scene-evidence-reveals-no-boeing-777-engine-harold-saive-veterans-today/

  Asnjë krater për shkak të rënies së motorrit 10.000km! Asnjë dëshmi për një aksident, por shumë më tepër është hequr nga interneti.

  https://www.google.nl/search?q=mh17,engine&biw=1280&bih=615&tbm=isch&source=iu&pf=m&fir=Np82dkiSjCjFUM%253A%252C0xnl5qgDlnwJgM%252C_&usg=__I0sz34zEWmkbdxBQ-TWp_VV4duY%3D&ved=0CCYQyjc&ei=ctJHVIKWPNDjaK7TgNgB&gws_rd=cr&dcr=0#facrc=_&imgdii=_&imgrc=uItdNI6i9peciM%253A%3BT_Nx1NIF34oyqM%3Bhttp%253A%252F%252Fcdn.radiolive.co.nz%252Fradiolive%252FAM%252F2014%252F7%252F23%252F50419%252Fmh17-engine-1200-AAP.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.radiolive.co.nz%252FAUDIO-Long-wait-for-families-of-MH17-disaster-with-meticulous-body-identification-process%252Ftabid%252F506%252FarticleID%252F50419%252FDefault.aspx%3B1200%3B800

 4. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Edhe kjo video e BBC-së tregon se kamioni i teleskopit BUK (me raketat BUK) nuk mund të funksionojë pa kamion me radar. Pra, ku ishte kamioni 2e? Ku ishte ajo kamion radar 9S18M Snow Drift? Ne thjesht nuk i kushtojmë vëmendje dhe po mashtrohen. JIT nuk ka prova për një kamion 2e. Dhe çfarë duhet të mendojmë për çdo formë të provave të videos kur teknikat e manipulimit të imazhit (siç tregohet në News ose Nonsense) tregojnë se të gjitha provat video mund të krijohen?

 5. Thetremorful ka shkruajtur:

  Komentet SBU: Ne filluam të dëgjojmë disa ditë përpara katastrofës. Deri pak ditë pasi ata dëgjuan bisedat 150000 të luftëtarëve të lirisë ... pse? A kanë nevojë për çezmat për të vënë fajin në këpucët e luftëtarëve të lirisë dhe rusëve ... së paku dyshuari!
  Historia se sistemi Buk u sigurua nga rusët është e rreme, sepse luftëtarët e lirisë kishin 1 kapur ushtrisë ukrainase, por siç sugjeron Martin, pa automjet radar janë predha unguided dhe ju keni asgjë për kaq Një instalim Buk.
  Unë jam gjithashtu i bindur se sulmi u njoftua tashmë nga Lagarde në fjalimin e saj të jashtëzakonshëm të numerologjisë për shtypin ndërkombëtar në janar 2014. Nga kjo mund të nxjerrësh ndërmend, ndër të tjera, që 17-7-2014 diçka me 7 magjike të ndodhë në emër të SHBA-ve në Ukrainë. Buk (7) është mendja-Bug në skenar. Kjo ndodhi të jetë dita e fundit e stërvitjes së madhe të Detit të Detit të Detit në Detin e Zi, ku edhe mori pjesë Awacs. Ku janë të gjitha ato të dhëna të fluturimit Zembla ???

 6. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  Për ne, humori është duke u afruar dhe mendoj se është shumë bashkëpunues në mjedisin tonë të menjëhershëm, pasi "" ajo që lëshon do t'ju dërgojë ""

  Këtu është një tjetër margaritar MSM.

  CNN ka çelur borinë Rusia 2016 dyert bashkëpunim zgjedhor të gjerë të hapur me dëshmi të pamohueshme se si rusët i bindur për 60 milionë amerikanë të votojnë Trump 2016.

  Njihuni me (roll daulle) Hiltendo!

  https://youtu.be/8CMUACNNZp4

 7. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Goed..alles ajo që vjen nga propaganda e Rusisë (në mendjen e personit mesatar), por ka ende disa vëzhgime interesante mes:

  https://www.rt.com/op-ed/421064-pentagon-hollywood-propaganda-dod/

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër