Isfarë është e vërtetë në lidhje me vrasjen e Derk Wiersum dhe çfarë do të thotë kjo për 'dëshmitarin e kurorës'?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Shtator 2019 29 Comments

burimi: hardewoorden.nl

In ky artikull Unë përshkroi se si rrëmbimi i Willem Holleeder Heineken dhe vrasjet që ai kreu ishin ndoshta PsyOps që duhej të përgatisnin legjislacionin për parimin e 'dëshmitarit të kurorës'. Zgjidhja e dëshmitarëve të kurorës (e sjellë nga Holleeder PsyOp?) Do të thotë që shteti mund të ndjekë penalisht këdo që e dëshiron atë, sepse ai dëshmitar i kurorës madje mund të jetë anonim (përmes procedurës së 'dëshmitarit anonim të rrezikuar'). Ky sulm ndaj "Derk Wiersum" mund të sigurojë që avokati mbrojtës tani e tutje mund të veprojë në mënyrë anonime ose të futet në një program mbrojtjeje. Atëherë mund të keni një dëshmitar kurorësh anonim, të mbrojtur nga një avokat anonim me një dëshmi vendimtare për dënim. Me pak fjalë: shteti mund t'i marrë të gjithë pas hekurave pa prova.

Kjo është ndoshta një përmbledhje shumë e shkurtër, por nganjëherë bisha thjesht duhet të përmendet me emër. Më herët sot, në afatin tim në Facebook, pyeta veten nëse Dirk Wiersum ekziston në të vërtetë ose nëse mund të kemi të bëjmë me një karakter të thellë. Për më tepër, fqinjët dhe të njohurit gjithashtu duhet të falsifikohen përmes të njëjtës teknologji (ngjisni një fytyrë të krijuar përmes AI mbi një regjistrim në kohë reale dhe përpiloni një histori dhe profile të mediave sociale të krijuara përmes deepfake). A mendoni se po shkon shumë larg? E kuptoj që, por ajo teknologji shkon larg dhe gjithçka që ne shohim në imazh dhe tingull vjen nga media dhe ato media janë në duart e njerëzve si John de Mol (miliarderi, pronar i ANP dhe Talpa). Ato media kanë të gjitha mjetet në dispozicion të tyre për të gjeneruar lajme të rreme. Sigurisht që nuk ka asnjë provë për këtë. Sidoqoftë, ju lutemi lexoni ky artikull po aq mirë për të zbuluar se çfarë është e mundur.

Sigurisht, përgjigjet në mediat sociale gjithashtu mund të nxiten nga emocionet përmes të gjitha llojeve të profileve (të vërteta apo të thella?) Që përgjigjen me komente të tilla si: "Të thuash diçka të tillë është e egër për të zhdukurit". Indshtë me të vërtetë skandaloze të mohosh që dikush ka vdekur nëse ka prova të forta. Do të ishte shumë më e egër nëse do ta kishim përdorur me të vërtetë për dekada PsyOps luajti jetë. Ajo që unë bëj është të ngre mundësinë, pa marrë pozicionin se në të vërtetë është kështu.

Në çdo rast, kjo çështje do të përshtatet në mënyrë të përkryer në Problemi, Reagimi, Zgjidhja maksim, në të cilin një problem i vetë-krijuar dhe reagimi i shkaktuar, çon në thirrjen për legjislacion më të rreptë. Se ky legjislacion më i rreptë mund të godasë të njëjtët njerëz që e kërkuan atë në të ardhmen, harrohet shpejt në të gjitha emocionet dhe mall. Nëse shteti në të vërtetë dëshiron të marrë çdo disident në hekurave, një person jo-ekzistues ("dëshmitari i kurorës anonime") mund të japë një deklaratë vendosëse të dëshmitarëve (shiko çështjen Holleeder në lidhje me dëshmitarin e kurorës vendosëse). Avokati mbrojtës nuk ka pse të ekzistojë (sepse mund të jetë anonim në të ardhmen) dhe kështu të gjithë mund të përfundojnë pas hekurave. Do disident kundër regjimit mund të jetë psikiatër ose i mbyllur përmes një gjykimi të rremë.

Ndërsa kremja në ëmbëlsirë mund të ketë një ligj që bën të mundur bastisjet. Në fund të fundit, duhet të pastrojmë shpejt të gjitha armët që janë nën një shtrat në të gjitha ato shtëpi në Amsterdam! Kjo mund dhe nuk mund të jetë më!

Etiketa: , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (29)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Nëse nuk do të ndiqnit ngjarjet e mëparshme (Fake), atëherë do të besonit përsëri lajmet e sotme 18 Shtator 2019.
  Hap gëlltitni, gati, kështu që duhet të ndiqni lajmet (false) sepse përndryshe nuk do të kuptoni masat ose pasojat e lajmeve (false).

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/1215228290/inzet-nctv-na-moord-uitzonderlijk

 2. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Njerëzit dhe fëmijët thonë edhe një herë,
  Si mund të bësh qëndrim pas disa orësh dhe të thuash që ka të bëjë me profesionin e tij, ndërsa asgjë nuk është hetuar akoma?
  Si mund të thotë një dhomë e dytë menjëherë, edhe pse është bërë kërkime zero.
  Pse nuk dëgjojmë për CPR
  Askush nuk u zgjua nga ambulancat dhe ku ishte ekipi i traumave. Jo, a ishin ata atje?
  Si ka mundur që fqinji të mos ketë dëgjuar të shtëna ndërsa një djalë poshtë rrugës u tha lajmeve të të rinjve se ishte zgjuar nga zhurmat.
  Si e keni atë në kokën tuaj të portretizoni fëmijë si kjo, a janë informuar prindërit?
  Dhe fqinj si ka mundësi që nuk keni dëgjuar të shtëna.

  Mund të thoni tashmë që vendi erë pak ...

  Djali i vogël u zgjua zhurmë, rrugë larg

  https://jeugdjournaal.nl/artikel/2302255-advocaat-in-grote-rechtszaak-doodgeschoten-in-amsterdam.html

  Fqinji nuk ka dëgjuar asgjë ??

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Me teknologji të thellë ju mund të filmoni një burrë me një fëmijë në shpatulla dhe të vendosni një fytyrë jo-ekzistuese (por realiste) mbi të (përfshirë zërin e përshtatur).

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Zbehja e këmbëve sjell mendjen në modalitetin e pranimit (hipnozë NLP)

     • Kamera 2 ka shkruajtur:

      Në të vërtetë, videoja e këtij fqinji është ndoshta ende e rreme.
      Një shpjegim i vogël, por pastaj përpara.

      Burri në shpinë majtas me atë bark të madh duke ecur mbrapa dhe me radhë; atëherë hija është e drejtë përsëri dhe pastaj jo përsëri, ndonjëherë hija thjesht nuk është aty.

      Vetë fqinji; hidhni një sy lëvizjes së panatyrshme të vetullave
      dhe e ashtuquajtura rubinet në sy. Fake!
      Një e shtënë e dritës së pasme duke përdorur efektin e ndezjes së lenteve, ha ha, rrëmujë e lirë sepse kjo do të thotë se drita nuk përputhet me xhaketën e djalit që duhet të mbajë kokën e fqinjit në hije.

      Kthesa e ngritur në pjesën e pasme duhet të jetë shkëmb i pasqyruar nga dielli.
      Hija e asaj furgoni në mur ka një kënd të gabuar nëse e krahasoni atë me hijen e asaj shtambë.
      Imazhi i përgjithshëm i fytyrës është kaq i mjegullt, thjesht shumë i çmendur për fjalët, AT5 ka kamerat kryesore, por jo tani, ha ha, duket shumë Fake.

      Sigurisht që nuk e shihni atë në një smartphone, por këtë e shihni në laptopin e parë më të mirë nëse zmadhoni pak.

 3. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Dëgjo intervistuesin. Hiddema është pyetur diçka, media tashmë ka përgjigjen.
  Intervistuesi thotë: "possibleshtë e mundur që avokati që mbron dëshmitarin e kurorës të mund të shkojë në një ishull të pabanuar për pjesën tjetër të jetës së tij".

  Kështu që lejohet të mbetet anonim, mediat e kishin përcaktuar tashmë që aktori Hiddema i cili, sipas tij, u hodh nga kërcimi (siç e vëren më vonë ai në një intervistë) duhet të nyjej nga Haga, si një pulë autoritative.

  minutë 3; 37

 4. Patricia van Oosten ka shkruajtur:

  Dua që dëshmitari me atë fëmijë tani gjithashtu më bën të dyshoj. Mungon gjithë emocioni i vërtetë. Ai zotëri nga videoja 'arti i drejtimit të gabuar ’që ju ndajni është lloji i ri i psikofiteve që e shohin tepër argëtuese që masat nuk do të jenë më në gjendje të vazhdojnë me teknologjinë dhe për këtë arsye do të mashtrohen vazhdimisht. Shpesh nga ai një klub fanatikësh të trurit të majtë, të cilët dikur ishin traumatizuar nga një lloj i caktuar rituali në 8e ditën pas lindjes.
  Hiddema (dhe Wiersma) gjithashtu duket se shqetësohet nga kjo. Prej kohësh është e qartë për mua se Hiddema duhet ta çojë popullsinë (dhe parlamentin) në një shtet policie, ku posa të ashtuquajturat fakte të tregojnë diçka, gjithçka do të quhet 'kriminale' dhe do të shpallet e jashtëligjshme. Qoftë kjo me Baudet apo me van Otten, ai nuk i intereson. Rastësisht, unë nuk e kuptoj që ai thjesht mund ta rruaj mjedisin makro mbi një krehër, all të gjitha ’një armë nën shtratin e tyre, të gjithë një IQ të ulët, mirësinë time është me të vërtetë qëllimi im që ne duhet ta fillojmë përfundimisht atë luftë me Myslimanët, me sa duket, ata nuk mund të presin me NWO e tyre me qendrën e Izraelit.
  E ulët e ulët e ulët. E gjithë rrëmuja.

 5. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Bëhet pak përpjekje për të fshehur faktin që Madurodam është me të vërtetë një shtet policie, i maskuar nuk është më fjala e duhur. Junta ka filluar të afrohet shumë, avokat anonim, gjykatësi anonim ... bindje e gatshme

 6. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Prodhimi i bukur i thellë John .. por letra në ato lidhëse duket shumë e virgjër. Kjo nuk është shfletuar kurrë. Prodhim i bukur i filmit ..

  https://www.nu.nl/276176/video/wie-was-de-geliquideerde-advocaat-derk-wiersum.html

 7. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Për hir të komoditetit, harrojmë se këto lloje të prodhimeve hegeliane janë një nxitje për të mbrojtur ose kompensuar informatorët e shtetit, avokatin / gazetarin / dëshmitarin e kurorës edhe më mirë. Rimbursimi financiar në kurriz të tatimpaguesit është gjithashtu një nxitës i rëndësishëm këtu. Gënjeshtra rregullon

 8. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Së pari kemi pasur mafien Holleeder; tani kemi Mocro ose nacromaffia me Ridouan Taghi. Të dy janë qartë pengesa AIVD PsyOp të cilëve u lejohet të luajnë rolin e tyre në mafian e rreme. Allshtë duke vepruar për të zbatuar masat e reja të shtetit policor. Sulmi ndaj ndërtesës Telegraaf ishte i rremë; sulmi në ndërtesën e Panorama ishte i rremë. Gjithçka është e rreme. Prodhime të rreme të mediave në bashkëpunim me gjyqësorin. Mos bëni kopsht! Gameshtë Problemi, Reagimi, Solution lojë nga shteti për të rrokullisur shtetin e policisë hap pas hapi!

 9. Karel Reuterz ka shkruajtur:

  Zoti Vrijland,

  Ju faleminderit shumë për këtë shkrim të qartë.

  Dikush e konstaton se ky konceptim është i vërtetë.
  Por me shpjegimet tuaja dhe konturet e përshkruara të historisë gjej historinë tuaj
  tingëllojnë më bindëse sesa media kryesore.

  A ka kanale të tjera në internet që ndajnë mendimin tuaj? Kjo duhet të shkojë virale për mendimin tim.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Jo, nuk ka kanale të tjera.
   Të gjitha mediat alternative kontrollohen larg. Për shembull, Niburu.co drejtohet nga një ish-i dashur nga Freddy Heiniken. Ai nuk do të shkruaj kurrë se rrëmbimi ishte një shaka.
   Media alternative e kontrolluar përpiqet të mbajë fokusin në 911; shkruani për ufos etj. dhe gjithmonë flisni vetëm për flamuj që bien (gjë që është e ndryshme nga një mashtrim PsyOp).

 10. Kamera 2 ka shkruajtur:

  A flet Grapperhaus e vërteta?

  Në këtë sit është demonstruar në mënyrë të përsëritur se sulmi në ndërtesën e Telegraaf në Weis Basis ishte i rremë dhe se sulmi në ndërtesën e Panorama është gjithashtu një çështje krejtësisht e inskenuar. Një granatë anti-tank që lë shumë më tepër dëme sesa dëmi që është treguar dhe ka.

  Nëse të gjithë ata (të ashtuquajturat) kriminelë janë të lidhur me atë (me sulme të rreme), atëherë mund të thoni që Grapperhaus nuk i ka bërë mirë detyrat e shtëpisë dhe Parool nuk ka verifikuar ato që shfaqen në emailin e tyre. Ata thjesht thonë diçka dhe ata bëjnë diçka dhe ne gjithashtu duhet t'i marrim seriozisht ata njerëz.
  Dhe pse nuk po ndahet më ky artikull, liria e shprehjes prandaj tërhiqet plotësisht nga njerëz skandaloz si John der Heuvel, ai duhet të ketë turp për veten e tij, BAH!

  https://www.parool.nl/nederland/minister-ferd-grapperhaus-waarschuwt-criminelen-hier-stopt-het~b5974e0b/

 11. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Moti i goditshëm me një mashtrim të tillë të madh është se ata janë më të interesuar për kryerësin sesa viktima (nuk ka mundësi tjetër, sepse nëse është një shaka ...

  Dhe akoma nuk ka asnjë të dhënë të dhënë nga autoriteti i quajtur Polici, të gjitha hamendjet

  https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/wie-is-de-man-die-wordt-gelinkt-aan-de-moord-op-advocaat-derk-wiersum~be7cdebb/

 12. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  mbase VenJ dhe OM kanë marrë disa këshilla nga familja zorregieta. Edhe më shumë dëshmi se e gjithë gjëja është e vendosur dhe se njerëzit nuk tolerohen, nga frika se kjo çështje do të zbulohet për atë që është një psikopopull për legjislacionin e ri. Studitshme se si grapperhaus menjëherë të pakapshme

  https://nos.nl/artikel/2302660-geen-toegang-tot-zitting-zeer-ongebruikelijk-maar-gebeurt-toch-af-en-toe.html

 13. Analizoj ka shkruajtur:

  pablo escobar nuk lejohet të lidhë dantellat e tagi ~ (nëse ajo tashmë ekziston), një aktor pas tjetrit. Afarë shfaqje, mund të kushtojë pak!

  https://www.nu.nl/276303/video/zwaarbewapende-marechaussees-ingezet-bij-proces-taghi.html

 14. Kamera 2 ka shkruajtur:

  SI ITSHT E MUNDSHME?

  Gjykime të tilla të mëdha, si një sulm ndaj sistemit të drejtësisë, duke minuar shtetin e së drejtës etj
  ndërsa asnjë kryes nuk është dënuar, as nuk është gjetur, as i dyshuar, asgjë asgjë asgjë dhe prapë deklarata të tilla baute.
  Motiv i dënuar nga Media, një shfaqje me vetëm tre foto të viktimës, me vetëm një video të çuditshme 1 të viktimës.

  Ku është familja e avokatit, e gjithë ngjarja i vë në rrezik mediat për shkak të motivit
  të ngrihet në fuqinë tridhjetë e tretë pa asnjë të dhënë për një kryes.

  Ku janë avokatët në NL që kërkojnë këtë pyetje të ngutshme, ku është ligji!

  https://www.bndestem.nl/dossier-liquidatie-advocaat/knoops-dit-is-aanslag-op-de-rechtsenshy-staat~a2466889/?referrer=https://www.google.nl/

 15. sjon ka shkruajtur:

  Menjëherë pas sulmit, një artikull u postua në internet në të cilin një fqinj tha se ora e saj e alarmit u fik për 07: 33, dhe më pas ajo dëgjoi të shtëna ...
  Njerëzit që përdorin një pilulë gjithashtu duhet të trajtohen sipas Grapperhaus. Aq shumë për politikën holandeze të tolerancës… ..
  Qysh atëherë është emëruar një avokat i ri, i cili do të mbetet anonim. Gjykatësit dhe prokurorët gjithashtu mund të mbeten anonimë në të ardhmen. Nëse dikush duhet të heshtet, gjithçka që duhet të bëjë është të krijojë një kërcënim për ta gjykuar atë person në një çështje gjyqësore anonime dhe t'i hedhin në burg ...

 16. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Po, pirja komode në Rode Hoed dhe biseda me gjyqtarët dhe avokatët dhe sigurisht prokurorët dhe fustanet e tjera, ne na njohim

  Kjo vërejtje tradhton sa duhet për tarifën, quoute: "Whatfarë nënkuptonte 9 / 11 në 2001 për rendin botëror, një pikë referimi i tillë është vrasja e një avokati për shkak të ushtrimit të profesionit të tij për rendin juridik Hollandez",

  https://www.parool.nl/amsterdam/advocaat-derk-wiersum-herdacht-met-ontroerende-woorden~bb6ab898/.

 17. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Dhe përsëri shiko këtu në gazetën propagandistike të Hollandës që libri mund / nuk mund të botohet.

  Apo libri mbase do ta ngrinte mbulesën në përralla të plota, do të thoshte fantazia totale.
  A nuk duhet të presim disa vjet derisa njerëzit e menduar mirë që janë të vetëdijshëm për rrëmbimin e rremë të bëhen të çmendur dhe vetëm atëherë ata do të botojnë me të vërtetë HOINE HEINEKEn,

  HEINEKEN NUK KA NDIKUAR rrëmbyer ASK TI TI DUHET TIS GJITHA SHLENDETSORE

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/740905566/wie-stak-stokje-voor-biecht-heineken-ontvoerder

 18. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Salla e gjyqit është e ndaluar për shtyp dhe publik

  Dhe telegraaf përsëri raporton se procesi do të bëhet më i madh se Holleeder's.
  Një skenarist i ri nga grupi i gjykimit Mol duket se është rritur dhe ka rolin kryesor
  alokuar për Mens Taghi dhe John van die Heuvel dhe Vugts dhe bashkëpunëtorët dhe Grapperhaus naturlich

  ndoshta edhe xhirimet janë gati, thjesht mund të jenë, histori emocionuese

  https://www.ad.nl/binnenland/veiliger-nee-maar-dat-extreem-agressieve-hing-wel-echt-aan-zijn-karakter~a224cf60/?referrer=https://www.google.nl/

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Filmuar? A nuk jemi thjesht dëshmitarë të një filmi? Por më pas quhet "lajm"
   Protagonistë tërheqës të rrezikshëm ... sigurisht që John de Mol nuk mund të bëjë prodhime të thella. "Kjo teknikë nuk është pothuajse aq larg" kollë kollë ...
   Gjoni ka një motër shumë të ëmbël, të lumtur, kështu që Gjoni është i besueshëm. Me të vërtetë! Ragouan Tagi ekziston vërtet!
   Dhe pastaj erdhi një elefant me një gocë shumë të madhe ..

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër