Jeffrey Epstein kryen vetëvrasje në qelinë e tij (azhurnimi)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 gusht 2019 8 Comments

burimi: twing.com

Jeffrey Epstein thuhet se ka kryer vetëvrasje në qelinë e tij mbrëmë në 6: 30 Koha Standarde Lindore. Ajo vetëvrasje është natyrisht menjëherë e dyshimtë, sepse është e qartë se nuk është e lehtë në ditët e sotme të kryesh vetëvrasje në një qeli dhe Epstein do të kishte qenë nën mbikëqyrjen e vetëvrasjeve. Sipas politikës së Zyrës së Burgjeve, të burgosurit nën mbikëqyrjen e vetëvrasjeve duhet të mbahen nën "vëzhgim të drejtpërdrejtë, të vazhdueshëm" në një zonë që "lejon pamje të papenguar të të burgosurit në çdo kohë". Ka edhe thashetheme që sistemi i kamerave nuk do të kishte punuar në kohën e vetëvrasjes.

Shtë e qartë se për momentin nuk mund t'i besojmë asgjë ose askujt dhe që qeveritë dhe media mund të prodhojnë gjithçka që dëshirojnë. Epstein mund të jetë i rregullt, ai mund të ulet i qetë në një koktej, e gjithë historia e Epsteinit mund të jetë një tjetër vrimë lepuri nga A deri në Z.parimi i shpërqendrimit) janë; ne nuk e dimë Ajo që ne dimë është se asnjë imazh ose tingull që ne mund të shohim kudo nuk mund t'i besohet. Të gjitha ato mund të prodhohen përmes programeve kompjuterike, ekranit greenscreen, deepfakes dhe kështu me radhë (shiko këtu sa e thjeshtë është). Nuk është më çështje e 'të shohësh po beson', sepse ne tani e dimë se mund të gjenerosh foto dhe video të thella me një kompjuter të thjeshtë-kopsht-shtëpi dhe kuzhinë. Gjithçka ka të bëjë vetëm me pyetjen: Ne mund t'u besojmë qeverive dhe mediave në ato që sjellin në vëmendjen tonë. Unë mendoj se ka gjithnjë e më shumë njerëz që e kuptojnë se përgjigjja është 'jo'. Ne thjesht vazhdojmë të ndezim radion dhe TV dhe vazhdojmë t'i lexojmë ato gazeta, sepse është shumë bukur të dalësh në pension. Ne jemi të varur nga konsumi dhe më pas nuk ka rëndësi nëse do të na gënjejnë.

Update

Sigurisht që ne tani do të marrim diskutimin në internet se Epstein mund të jetë vrarë nga "thellësia" ose nga Mossad dhe cili opsion do të shohim më shumë. Mund të jetë gjithashtu që e gjithë tregimi është rrotulluar për të marrë konceptin e 'pedofilisë' tek masat (dhe në mënyrë të përsëritur) në retinë. në ky artikull Unë shpjegoj se si rendi i ri botëror që afrohet ka gjithçka të bëjë me propagandën e ylberit. Ne po punojmë drejt një bote ku çdo formë e seksualitetit, përveç asaj heteroseksuale, do të ngrihet në normën e re. Vladimir Lenin tha: "Më jep vetëm rininë e gjeneratës 1 dhe unë e transformoj tërë botën". Kjo është pikërisht ajo që ne shohim të shpaloset nën sytë tanë. Hype e Joris Demmink, skandali Jimmy Savile dhe tani historia Epstein, duhej të na mësonte me tendencën e pretenduar të burrave për të bërë seks me fëmijë. Të quajtur kështu onderzoeken jep përshtypjen se tani një në dhjetë burra ka atë prirje. Duke vendosur rregullisht këtë lloj "pedofilësh" në faqet e para në një shkallë të gjerë, efektin e "Mendoni Niet te një mace e zezë ”. Ju jeni duke menduar për një mace të zezë. Mendja juaj nënndërgjegjeshëm duhet të mësohet me shoqërimin e vazhdueshëm me konceptin e 'pedofilisë'.

Gjithashtu diskutimi në mediat sociale dhe në mediat alternative që ju tërheqin në vrimën e lepurit të ardhshëm Alice in Wonderland, nuk çojnë në asgjë, por përsëri dhe përsëri atë shoqatë subliminal me atë temë të pedofilisë. Nëse ndodh mjaft shpesh në retinën tuaj, do të mësoheni me të dhe lënda do të digjet në kujtesën tuaj afatgjatë (ADN-ja juaj). Si funksionon unë kam brenda ky artikull shpjegoi. Pavarësisht nëse është e ashtuquajtura "thellësia" që vrau Epsteinin, qoftë ai vetë Mossad apo mbase vetë Trump: të gjitha këto janë pyetje që injorojnë mundësinë që e gjithë tregimi të mos jetë gjë tjetër veçse një histori. A mendoni me të vërtetë që qeveritë dhe media me miliardat e tyre të buxheteve nuk janë vërtet në gjendje të mashtrojnë plotësisht masat me histori të rrënuara që çojnë vetëm në më shumë kërkime në edhe më shumë shpella lepuri; me ndërkohë rezultatin e programimit subliminal (qëllimi kryesor)?

Lista e lidhjeve burimore: rt.com, ad.nl

Etiketa: , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (8)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  LS ...

  Kjo është arsyeja pse unë po flas vetëm për Geile Pedo Eppy, përndryshe të gjitha alarmet e Mossad do të tingëllojnë dhe para se ta dini atë SD do të jetë në derën tuaj!

 2. Thetremorful ka shkruajtur:

  Përveç habitimit të pedofilisë, çështja Epstein synon të mbajë të zënë mediat alternative dhe t'i çojë ata në humbje. Sidomos për ndjekësit Q kjo është sigurisht një mbajtëse e mrekullueshme e licencës.
  Nuk ka asgjë të keqe me këtë histori të tërë më dhe është në fakt e pakuptueshme që ata të largohen me këtë. Thjesht merrni fotografinë në krye të këtij artikulli. Aty shoh dikë nga Departamenti i Zjarrfikësve në New York (FDNY) duke lëvizur në garazhin e repartit të zjarrfikësve, me një dollap tërheqës dhe në krye të tij një person me kokë që është shumë i madh. Ka disa shtrëngues me FDNY mbi të, ndërsa ai supozohet se është dërguar në një klinikë private. Ju gjithashtu mund ta shihni shenjën me: PLEASE TURN OFF ENGINES, e cila është e zakonshme në brigadën e zjarrit. Ambulancat duhet të bëjnë që motorët të funksionojnë siç duhet.
  Shtë shumë e qartë për mua që ai është akoma gjallë.

 3. Zonnetje ka shkruajtur:

  Mbetet për tu parë nëse Epstein ka vdekur. Ai mund të jetë bërë pa vetëdije me mjete të posaçme për të pretenduar se ka vdekur. Mënyrë ideale për ta nxjerrë atë nga burgu. Në spital ose morg, burimet janë përpunuar dhe vijnë në jetë. Ai është kontrabanduar jashtë spitalit ose morgut dhe ka kohë që është larguar nga Shtetet e Bashkuara.
  Në cilin vend do të jetë ky, me mend 10 herë.
  Epo nëse e luajnë me zgjuar një kremmim të rremë dhe shpërndajnë 'hirin'. Po, ky skenar i mëparshëm është i mundur vetëm me intime dhe shërbime të sigurisë. Epo, brenda një kohe ata do të bëjnë filma dhe do të shkruajnë libra për këtë. Dhe jo, nuk mund dhe nuk duhet t'i besosh kurrë "qeverisë".

 4. Zonnetje ka shkruajtur:

  Ka të drejtë!

 5. Kornizat ka shkruajtur:

  apo ai ishte kontrabanduar nga spitali me qëllime të tjera ………… .. si marrja në pyetje diku tjetër me metoda të tjera ??? Epstein dikur ishte një pasuri duke bërë të ashtuquajturat skedarë kontrolli, ju e dini si Jack Abromiff. Sidoqoftë, siç thotë Martin vazhdimisht, kjo nuk është më e nevojshme me mbikëqyrjen aktuale dhe teknikat dhe bazat e të dhënave, kështu që ai tani formon një detyrim. Pra, është kaq e dobishme që së pari t'i bëni zogjtë të këndojnë diku tjetër, për të cilët ka skedarë kontrolli. Sidoqoftë, të qenit i vdekur ose të jetosh këtu nuk do të thotë që krimet e tij duhet të dalin në dritë dhe ai dhe bashkëpunëtorët e tij do të ndëshkohen

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër