Jos B. (Nicky Verstappen) PsyOp tani përdoret gjithashtu për të kërkuar deklarata të klientit tek një avokat?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 Qershor 2019 6 Comments

burim: akamaized.net

Sot ka një sesion të ri rreth Jos Brech në rastin Nicky Verstappen (shih Telegraaf). Jos Brech, i cili tani quhet Jos B. në media dhe nuk shfaqet më me foto, por përmes vizatimeve. Rasti fillon me deklaratën se koordinatori i forenzikës në këtë rast vdiq në një aksident të rëndë. Ju menjëherë pyesni nëse njeriu u shqetësua nga ndërgjegja e tij kur zbuloi se po punonte për një operacion psikologjik (PsyOp), donte të fliste dhe për këtë arsye duhej pastruar? Ne kurrë nuk do të jemi në gjendje ta dëshmojmë këtë. Tidy është i zoti.

Ajo që mund të provoni është se gjithë vëmendja në këtë rast vihet në një udhë të rrejshme në diskutimin rreth ADN-së të fituar. Kjo është papritur në lidhje me metodën bayesiane të llogaritjes së probabilitetit në vend të faktit të thjeshtë juridik se ADN-ja e Jos Brech, e marrë në rastin e tij të humbur, është përdorur në një "rast vrasjeje", që nuk ishte në të vërtetë një rast vrasjeje, sepse vrasja kurrë nuk ishte provuar. Ju ende nuk jeni të lejuar me ligj që të përdorni ADN-në e rastit A në rastin B. Fakti që Gerald Roethof përsëri nuk bën asnjë mbrojtje kundër kësaj është një tjetër tregues se kemi të bëjmë me një rast PsyOp këtu. Kjo mund menjëherë të anulojë kujdestarinë e Jos B.-së.

Diskutimi është gjithashtu i devijuar përsëri ndaj abuzimit seksual apo jo:

Avokati Gerald Roethof citon raportin e mjekut mjeko-ligjor Rob Bilo dhe thotë se dëmtimi i anusit të Nicky nuk nënkupton domosdoshmërisht që djali është abuzuar seksualisht: "Kjo gjithashtu mund të ishte shkaktuar nga stools vështirë ose fshirje të forta."

Pothuajse rastësisht, hulumtimi psikiatrik gjithashtu tregon se Job B. është pedofil dhe natyrisht luan një pjesë shtesë në mendjet e njerëzve që shoqërojnë idenë se Jos B. duhet të jetë autori i krimit, kështu që askush nuk pyet nëse ne mund të merremi me një operacion psikologjik (PsyOp) për të futur legjislacionin e ri.

Është e qartë se asnjëherë nuk ka pasur dëshmi për vrasje apo abuzime seksuale, kështu që ADN-ja e aktorit PsyOp Jos B., e marrë në mungesën e tij, nuk duhet të përdoret kurrë në (jo ekzistues) vrasje Nicky Verstappen. Megjithatë, duke luajtur përsëri në emocionet e shikuesve të njerëzve, vëmendja shmanget nga ky veprim ligjërisht i gabuar. Në fakt, gjykata po merr një përparim në legjislacionin e ri (duke miratuar përdorimin e ADN-së) në legjislacionin e ri. Fakti i thjeshtë që Gerald Roethof nuk e përmend këtë e bën atë një avokat të pabesueshëm (PsyOp).

Por si shumë gjëra, rastet PsyOp përdoren për qëllime të shumëfishta. Në këtë rast, Jos Brech do të kishte bërë një deklaratë për avokatin e tij. Kjo sigurisht është e gjitha në fazën e fazës PsyOp, sepse sigurisht që është duke përshtatur sa më shumë legjislacion të jetë e mundur, kështu që është e nevojshme të veprohet në drejtimin në të cilin dëshironi të ndryshoni legjislacionin.

Në rastin e Thijs H. E pamë tashmë se sekreti mjekësor-profesional i instituteve të GGZ-së duhej të ripërpunohej për një kohë, përndryshe pamjet e kameras dhe deklaratat e stafit nuk mund të përdoreshin. Në rastin Jos B. ata dëshirojnë deklaratën nga Jos B. tek avokati i tij (PsyOp) Gerald Roethof. Dhe kështu gjithnjë e më shumë të drejtat e qytetarëve po zhduken hap pas hapi (shih këtu). Megjithatë, për shkak se ndodh nëpërmjet rasteve të mëdha të vrasjeve, hipokrizi në media, njerëzit me dëshirë e përqafojnë atë. Askush nuk e sheh se ndryshimet e paraqitura në ligj mund të ndikojnë çdo qytetar, kështu që askush nuk merr rrugën. Zonja dhe zotërinj në gowns janë të trajnuar për të mbajtur gojët e tyre të mbyllura, sepse ata kanë betuar besnikëri ndaj kurorës dhe nëse kurora fut legjislacionin e ri nëpërmjet PsyOp, ata do të bashkëpunojnë ose do të heshtin.

Lista e lidhjeve burimore: telegraaf.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (6)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. heray ka shkruajtur:

  Kur Jos B sapo ishte arrestuar, Gerald Roethof njëherë tha se ADN-ja ishte marrë ilegalisht, por pastaj ai mbeti i heshtur për këtë. Ndoshta dëmtuar, sepse përndryshe një avokat do të insistonte vetëm për këtë.
  Ai ndoshta ishte udhëzuar të bënte ashtu si do, nëse do të ishte një gjë e vërtetë. Kjo është bërë për ta bërë rastin të duket sa më real.

  Për shkak se ky rast nuk është i drejtë, unë jam i bindur për këtë. Merrni faktin se mundësia reale e autorëve të shumëfishtë nuk përmendet, ndërsa libri "Vdekja misterioze e Nicky Verstappen" tregon se udhëheqësi i kampit Joos Barten e dinte se ku do të gjendej trupi i Nicky. Dhe ka shumë më tepër indikacione në këtë që të paktën ai ishte përfshirë si një ndihmë në këtë rast.

  Unë mendoj se qëllimi ishte që Jos B të dënohej, në mënyrë që paqja në Heibloem të kthehej. Por në një inspektim më të afërt rezulton të jetë shumë e vështirë. Sepse si mund të shpiket një histori logjike me Jos B si kryesi i vetëm? Duke përfshirë të gjitha faktet që janë të njohura, të tilla si ajo që ai do të kishte çiklizuar në barkë vetëm pas zbulimit të Nicky.
  Unë dyshoj se ai nuk ka ciklin në të gjitha këtu. Kjo u shpik në mënyrë që ai duhej të dhuronte ADN-në e tij vitin e kaluar. Po të mos kishte udhëtuar atje, ai nuk do të kishte ardhur në fotografi. Policia ushtarake që vdiq në Irak dhe dyshohet se e arrestoi atë, nuk do të jetë më në gjendje ta zhvlerësojë këtë pretendim.

  Gjëja më logjike do të ishte nëse Jos do të mohonte B dhe do të thoshte se nuk e dinte se si ADN-ja e tij mori rroba. Pastaj ai nuk mund të dënohet, sepse nuk ka dëshmi të mjaftueshme. Por ne e shohim se po shtrin çështjen. Ata mund të punojnë në një histori bindëse prapa skenave dhe kjo nuk është ende e plotë - dhe unë jam shumë kurioz nëse do të bëhet realitet. Dhe po, nuk e përjashtoj mundësinë që një koordinator forenzik tani është vrarë. Për fat të keq, njerëzimi është kaq i sëmurë.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Një moment larg nga pjesa tjetër e historisë suaj, do të doja të shihja se ku e kishte thënë Roethof një herë. Unë nuk mund të kujtoj apo të gjej një intervistë ku e kam dëgjuar atë të them atë. Fakti i thjeshtë se ai nuk këmbëngul për këtë duket se i bën atij një avokat të psyop.

   • heray ka shkruajtur:

    Mbaj mend në një intervistë të shkurtër në rrugë vetëm pasi Jos u arrestua. Unë nuk e di më se ku ishte kjo dhe nuk do të jetë më në internet. Por e mbaj mend këtë, sepse kisha menduar tashmë nëse ADN-ja e Jos nuk ishte marrë në mënyrë të paligjshme. Kur avokati i tij tha kështu, unë kam qenë kurioz se si do të shkonte me këtë argument. E pra e dimë që deri tani, nuk kam dëgjuar kurrë për këtë.

 2. Zonnetje ka shkruajtur:

  Gjysma e avokatëve punojnë direkt / indirekt për qeverinë. Gjysma tjetër nuk e bën këtë dhe ka frikë nga dekani, i cili i mban nën kontroll avokatët në emër të 'shtetit' dhe shikon grupin e parë. Frikë se mos u përjashtohen nga avokatët e grupit të parë. Kjo është arsyeja pse ata nuk bëjnë maksimumin e tyre.
  Avokatët e grupit të parë kanë kontakte shumë të ngrohta dhe intime me gjyqtarët dhe me Shoqatën e Avokatëve. Shans më të madh për sukses nëse gjeni një avokat të tillë. Ju nuk duhet të keni mosmarrëveshje ligjore lidhur me status quo-in e djemve nga shkrimi. Pastaj ata nuk do ta marrin rastin apo do të sabotojnë rastin tuaj.

 3. heray ka shkruajtur:

  Gazeta Trouw gjithashtu botoi artikullin 'Ndarja e ADN-së është vetëm kapitulli i parë i dosjes penale' 28 e fundit e gushtit. Në të, Ton Broeders, profesor emergjent i kriminalitetit në Universitetin Leiden, thotë: "Është e mrekullueshme që ADN-ja e të dyshuarit është marrë për shkak se ai ishte zhdukur. Kjo duhet të jetë dy baza të dhënash të ndara: të dyshuarit dhe personat e zhdukur. "Sipas Shërbimit të Prokurorisë Publike sipas rregullave, por avokati i B. mund të argumentojë për përjashtimin e provave.

  Prandaj është e çuditshme që Roethof nuk e përdor këtë në mbrojtje. Nga rruga, ky artikull duket se është zhdukur nga arkivi i Trouw web, por unë ende mund ta gjeja atë nëpërmjet http://www.topics.nl.

 4. heray ka shkruajtur:

  Jos prandaj mban një deklaratë me shkrim 'si një pasuri', siç e dëgjoi dje Pauw. Ai nuk dëshiron të zbulojë deklaratën e tij ende, sepse gjithçka po përdoret kundër tij, thotë ai. Pse ai mendon se kjo deklaratë do të jetë një pasuri më vonë se papritur është përtej meje.

  Këtë vjeshtë kisha një diskutim me dikë për mediat sociale të cilët pretendonin se Jos ishte nuhatur në veshjet e fëmijëve të notit dhe se Nicky kishte qenë atje gjithashtu. Kjo është mënyra se si ADN-ja e Jos-it përfundoi në pantallonat e Nicky-t. Ai person gjithashtu pohoi se e kishte dëgjuar këtë nga mediat. Ndoshta një gabim, sepse nuk gjeta asgjë për këtë. Një ditë më pas, ky person fshiu përgjigjen e tij. Jos ndoshta do të dalë me një deklaratë të tillë më vonë.

Lini një Përgjigju

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër