Kush është Erland Oscar Galjaard dhe çfarë lidhje ka me eugjenikën?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Janar 2020 24 Comments

burim: rtlnieuws.nl

Kush është Erland Oscar Galjaard dhe çfarë lidhje ka me eugjenikën? Epo, asgjë fare. Ai është drejtor i programeve në RTL dhe këshilltar strategjik në Talpa dhe për këtë arsye ka shumë të bëjë me bërjen e televizionit. Ai ka qenë i martuar me Wendy van Dijk dhe është gjithashtu një DJ. Pra, thjesht një djalë i bukur.

Se John de Mol e ka parashtruar atë dhe që John de Mol ka një ndikim të madh në shoqëri në përgjithësi, nuk është me të vërtetë aq e rëndësishme. John është gjithashtu vetëm pronari i agjencisë së lajmeve të vendit vetëm (ANP) dhe mund t'i ketë të gjitha materialet dhe burimet në dispozicion për të bërë një të përditshme 'Wag the Dog', por kjo nuk thotë asgjë. E drejtë? Me sa duket John e gjen Erlandën vetëm një krijues të mirë të programeve. Pse atëherë kjo pyetje në titullin e këtij artikulli Vrijland?

Më ka goditur vitet e fundit që pothuajse askush nuk i ka kushtuar vëmendje një teme mjaft të habitshme. Eugjenika ose gjenetika është diçka që praktikisht asnjëherë nuk diskutohet në media apo media alternative. Për shembull, askush nuk e pyeti se si ishte e mundur që Ronald Plasterk (njeriu që ndoshta nuk e njeh brezin e ri) ishte në këshillin këshillues për shëndetin publik për shtetin Hollandez dhe u bë vetëm pak i njohur për disa kolona TV nga Harry Mensbefas mund të bëhej ministër. Rifillimi i tij nuk kishte asnjë lidhje me politikën.

burimi: nrc.nl

Plasterk ishte një gjenetist. Profesori të jetë i saktë. Nga viti 1993 deri në 2003, profesor special në mikrobiologjia molekulare në Universitetin VU Amsterdam dhe profesor në gjenetika molekulare në Universitetin e Amsterdamit. në ky artikull en ky artikull Unë sqarova se si me njohuritë e një profesori në këtë fushë dhe me hulumtimet në dispozicion për IVF dhe njohuritë në lidhje me kultivimin e vaksinave, duket se puna e fshehtë është bërë me dekada mbi një brez të fëmijëve me Karakteristikat kimerike të hermafroditit XX / XY.

Kështu të paktën duket se politikani gjenetist Ronald Plasterk duhet të ketë qenë i vetëdijshëm për këtë. Rreth 95% e lexuesve, nga kyçi i dorës në ky artikull, pra tregon për të dyshuar Plasterk për krime kundër njerëzimit. A duhet që ai të bëhet gjithashtu një ministër i arsimit në kabinetin e Balkenende IV në mënyrë që të sigurojë bazat e mësimeve LGBTI në të cilat fëmijët mësojnë të jenë në gjendje të zgjedhin gjininë e tyre? A mund të ngrejë më pas brezi i vetë-krijuar i njerëzve LGBTI? Si ministër për punët e brendshme nën kabinetin Rutte II, ai ishte në gjendje të vendoste bazën e fjalimit neutral gjinor dhe "legjislacionit kundër diskriminimit" duke përfshirë skemat e subvencioneve për punësimin e njerëzve LGBTI.

burimi: wikimedia.org

Mirë, por çfarë ka të bëjë kjo me Erland Galjaard? Unë vetëm vura re një detaj të jashtëzakonshëm kur mora një email me emrin e babait të Erlandës. Erland është djali i (gjithashtu) një gjenetisti të njohur. Babai i tij Hans Galjaard (Leiden, 8 prill 1935) është një profesor holandez i gjenetikës njerëzore. Ai është një mjek dhe studiues i cili është i njohur edhe për publikun e gjerë përmes paraqitjeve të rregullta në TV.

Mund të bëj disa pyetje devijuese, por thjesht pyes veten pse të gjithë këta gjenetistë janë kaq të spikatur në domenin publik? A po programojnë gjenerata e re e njerëzve LGBTI përmes arsimit dhe TV për transformimin e madh drejt shoqërisë së ylberit? Ajo shoqëri e ylberit tani duket se shpaloset në imazhin e Luciferit, ndërtuesit të (asaj që unë) libri im titulli si) realitetin ashtu siç e perceptojmë ne.

A është gjenerata më e re e kultivuar, reformuar dhe reformuar me vetëdije gjenetike? A po programohen ata tani përmes arsimit dhe a lejohet ta transformojnë shoqërinë? Ju nuk mund t'i fajësoni ato për këtë, sepse për ta bëhet fjalë për realitetin e vetive të tyre biologjike. Por nëse ka një transformim të vetëdijshëm të një ose më shumë brezave të fëmijëve dhe e gjithë kjo ka ndodhur pa e informuar popullatën për të, atëherë kjo mund të quhet së paku e keqe. Ndoshta nuk kam nevojë t'i shpjegoj lexuesit se TV luan një rol të madh në edukimin e brezave të fëmijëve. Pyetja e madhe tani është nëse shohim fantazma ose nëse është thjesht çështje e lidhjes së pikave, duke e bërë elefantin të dukshëm.

burimi: supercoloring.com

Rreth Autorit ()

Komente (24)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Ishte qeshur në televizion pesë vjet më parë
  Minuta 5

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Fenomeni IVF kimera XX / XY është përshkruar që nga viti 1998. Ajo që na tregojnë mediat ka të bëjë me habitatin ... në këtë rast për bebet e stilistëve. Hermafrodia nga dizajni është dukshëm e mundur që nga viti 1998.

 2. XanderN ka shkruajtur:

  Ju mund të pyesni veten se sa shpejt ose ngadalësojnë ndryshimet. Pranimi i homoseksualëve gjithashtu po punohet për dekada të tëra. Sidoqoftë, ju vëreni në biseda që shumica e njerëzve ende i konsiderojnë 'ato' si të ndara (pra 'jo normale') (veçanërisht kur bëhet fjalë për familjen), edhe pse kjo sigurisht nuk është thënë kurrë fjalë për fjalë sepse kjo është menjëherë 'intolerante' dhe 'diskriminim "do të ishte.

  Grupi i njerëzve transgjinorë (të lindur ose jo) dhe sigurisht hermafroditë është shumë më i vogël se sa përqindja e paktë e homoseksualëve. Mbi këtë bazë mund të thuani se pranimi i përgjithshëm është akoma larg. Në qoftë se me të vërtetë shumë foshnje tashmë kanë lindur 'në këtë mënyrë' dhe tani popullojnë klasat në shkolla dhe universitete. Nuk mund të gjykoj nëse një zhvillim i tillë është tashmë i dukshëm në arsim, mbase dikush nga ajo botë di më shumë rreth tij. Por nëse ky do të jetë rasti, atëherë ne me të vërtetë do të duhet të vërejmë shumë në vitet e ardhshme.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Nuk bëhet fjalë për emancipimin apo pranimin, por bëhet fjalë për ndryshimin fizik të njeriut.
   Nëse shikoni skenën e rrugës, duhet të jetë vërejtur se diçka ka ndryshuar në krahasim me disa dekada më parë.
   Sigurisht, duhet kuptuar që lloji i kemerës XX / XY mund të zhvillohet edhe mashkull ose femër fizikisht, por fenotipi është akoma në gjenet.
   Kjo do të thotë që një tërheqje mashkullore mund të zhvillohet nga njeriu fizik me pamje mashkullore, që përmban një mendje femërore dhe shumë variante të tjera (përfshirë hermafroditën fizike). Kjo është arsyeja pse LGBTI është një fenomen fizik për atë gjeneratë.

   Nëse futem në një dyqan mesatar veshjesh me lartësinë time prej 1.90 metrash, vështirë se mund të përshtatem një palë xhinse në ditët e sotme. Kjo dikur nuk kishte asnjë problem. Anatomia e brezit të ri ka ndryshuar fizikisht.

   • një sy hapur ka shkruajtur:

    Në të kaluarën rreth 20-30 vjet më parë, shumë burra (të rinj) kishin pantallona më të gjera. Ishte më e këndshme dhe dukej më e ashpër, prandaj edhe në botën hip-hop pantallona të tilla të gjera. Ishte thjesht më mashkullore. Gratë shpesh mbanin pantallona të ngushta në mënyrë që gomari të dalë dhe ju si burrë keni diçka për të parë. Me dilatimin e shoqërisë, burrat (të rinjtë) e sotëm veshin pantallona të ngushta, ashtu si një zonjë ku duhet të shihet edhe derriere. Ju gjithashtu shihni pranim në rritje. Aty ku e kemi parë shumë gay. Unë vështirë se mund të gjej ndonjë pantallona të rregullta më të guximshme, gjithçka është e dobët dhe e zgjuar.

    Kështu së shpejti do të shihni një djalë të ashpër, por është vetëm një grua me një avatar mashkull.
    Dhe anasjelltas, pamja juaj është mashkull apo femër dhe keni të dy gjinitë midis këmbëve. Unë me të vërtetë mendoja se ishte e natyrshme të jesh hermafrodit, por me siguri që rrotullove linjën e montimit për të porositur sipas modelit.

    Anfarë ideje që njerëzit do të vaksinohen dhe se seksi tjetër injektohet tek ju.
    Që do të thotë që papritmas filloni të ndjeheni dhe silleni kështu dhe vëreni ndryshime të çuditshme fizike.

    • Martin Vrijland ka shkruajtur:

     Nëse lexoni artikujt e mi (shihni lidhjet në internet në këtë artikull), ai injeksion është bërë për disa dekada.

     • një sy hapur ka shkruajtur:

      Fjalimi im (asnjanës gjinor) nuk është akoma i përshtatur. Fjalia duhet të ketë qenë diçka si: Whatfarë ideje që njerëzit janë manipuluar fizikisht nga shiringat për dekada për të krijuar konfuzion gjinor.

      Unë e kisha lexuar tashmë, por ju ende flisni automatikisht në mënyrën e vjetër, duke derdhur programimin e vjetër.

   • XanderN ka shkruajtur:

    E kuptoj këtë, por pranimi sigurisht që luan në fillim, nëse një grup i tillë devijues është akoma i vogël, ai luan një rol kryesor. E keni parë me homoseksualët. Në qoftë se një grup i tillë papritmas nuk del në treg masivisht.

    Do të thoshit se duhet të shihni ndryshimet jo vetëm në rrugë, por edhe në TV, kështu që jo vetëm për sa i përket pamjes, por edhe për sa i përket përmbajtjes, pra mesazhi që po transmetohet. Tani unë rrallë ose kurrë nuk shikoj TV, kështu që mbase kjo është tashmë rasti dhe unë kurrë nuk kam vërejtur kurrë. Në seri (Netflix, etj.), Promovimi LGBT + / transgjinor është bërë gjithnjë e më i dukshëm. Pothuajse nuk ka seri në të cilat nuk ndodh. Vetëm hermafroditë që nuk kam hasur askund.

    • Martin Vrijland ka shkruajtur:

     Ju nuk i gjeni ata sepse vështirë se i shihni.
     Në artikullin e mësipërm do të gjeni 2 lidhje. Në 1 prej tyre ju shihni 2 hermafroditë në të cilët u bë zgjedhja gjinore si bebe. Shikoni në atë video dhe më pas me siguri keni arritur në përfundimin: vështirë se e shihni.

  • XanderN ka shkruajtur:

   Sigurisht interesante, sepse kjo nuk është diçka për mua:

   'Mundësia që fëmija juaj të lindë me një nga këto çrregullime është rreth 4 herë më i madh se sa shansi për sindromën Daun. Një anomali në lidhje me seksin kromozom mund të çojë në të gjitha llojet e problemeve fizike, intelektuale, psikologjike dhe të sjelljes. '

   Por atëherë nuk lejohet të ekzaminohet? GGZ në Hollandë më pas mund të fërkojë veten në duar kur pas disa vitesh një masë e madhe e këtyre të rinjve me anomali kromozomale të lidhura me seksin, të cilët duket se po luftojnë me probleme të shumta psikologjike dhe të sjelljes. Sikur të mos ketë mjaft prej tyre.

   E shoh shumë për të ardhur keq që eksperimente po kryhen edhe në këtë mënyrë me mbase një brez të plotë i cili do të ndiejë dhe sillet në mënyrë kronike sch skizofrenike ’pa asnjë faj të tyre. Kjo përsëri tregon për politikanin e bombarduar (eu) gjenetistin Plasterk.

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Në veçanti, duket se njerëzit duan të parandalojnë atë që është zbatuar në mënyrë të fshehtë nga shteti (laboratorët IVF dhe biznesi i vaksinave me vaksina të rritura në fetusin e gjinisë së kundërt) që vijnë në dritë me testet më pas. E kupton?

 3. shmangem ka shkruajtur:

  Ju nuk do të vini me lehtësi në një dyqan për femra, por pantallonat e shkurtra të grave janë sot më të ngushta dhe më të larta; prandaj më pak i përshtatshëm për ijet femra. Dhe shumë pantallona të shkurtra që duken mashkullore, siç janë Calvin Klein.

 4. Kornizat ka shkruajtur:

  A është ndoshta një ide për të shqyrtuar bashkërisht kabinetet e vendeve të tjera të shquara për praninë e njerëzve në pozicione të rëndësishme me të njëjtën sfond si Plasterk? Nga kjo, pak më shumë mund të konkludohen në lidhje me një lëvizje / skenar ndërkombëtar. Vullnetarë për disa vende?

 5. Kornizat ka shkruajtur:

  Përshëndetje, në Zelandën e Re Kryeministri ka emëruar një Këshilltar Kryesor të Shkencave që nga viti 2008, i cili është jashtë kabinetit. Peter Gluckman ishte ai që mbajti këtë pozicion nga viti 2008 deri në 2018. Shikoni informacionin e tij në wikipedia këtu https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Gluckman. Edhe këtu, shkenca përqendrohet kryesisht në aspektet biologjike dhe jo në fushat e tjera të shkencës.

 6. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  është i dyshuari i zakonshëm që pëlqen të merret me këtë pavarësisht nëse është eugjenikë apo virologji janë hobi i tij i preferuar. Mendoni se ka të bëjë me faktin se ata janë kaq të ndryshëm dhe neuroza e tyre e detyrueshme të bëhet e padukshme në masën (ende ekzistuese). Dhe përndryshe duke i mposhtur masat, në stilin nëse mali nuk vjen në abraham, mali thjesht shkon në Abraham.

  Marion Koopmans është një emër për të qenë i vetëdijshëm, një i dyshuar i zakonshëm
  https:// eenvandaag.avrotros.nl/item/mysterieus-coronavirus-ook-reden-voor-angst-in-nederland-veel-is-nog-onduidelijk/

  Përshtatet pa probleme në radhë:
  - Ab Osterhaus
  - Roel Coutinho

  https://www.narcis.nl/person/RecordID/PRS1236424/Language/en
  https://www.vironovative.com/people/ab-osterhaus/
  https://www.artemisonehealth.com/ab-osterhaus/

  • ZalmInBlik ka shkruajtur:

   Keni një ndjenjë që diçka e madhe është në bërje dhe do të rrihet përsëri, kështu që vëmendja

   https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/buitenland/wgo-bijeen-voor-spoedoverleg-om-coronavirus/ar-BBZ9Jnr

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Oh jo! Ju nuk lexoni në faqen time në Facebook, apo jo? 😉

    https://www.facebook.com/martin.vrijland/posts/2659109837489284

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Për shembull, më 5 shkurt 2016 kam shkruar:

    Thjesht duhet të dalësh me një problem. Madje nuk duhet të jetë e vërtetë. Media bën pjesën tjetër.

    Farë do të thotë kjo, një emergjencë globale? Kjo do të thotë [në një gjendje të jashtëzakonshme], vendet jashtë zonave të infektuara janë thirrur gjithashtu të marrin masa për të parandaluar përhapjen e virusit ose sëmundjes ngjitëse. Bordi i Ekspertëve tani duhet të propozojë masa për të frenuar virusin, i cili po përhapet me shpejtësinë e rrufesë.

    Me pak fjalë, ka një sasi të caktuar presioni mbi të gjitha vendet e botës. Trupi kështu tregon se ka autoritet mbi vendet. Whatfarë mendoni për këtë? "Po, por kjo është gjithashtu e nevojshme në Vrijland. Imagjinoni që me të vërtetë ekziston një virus i tmerrshëm ose një shpërthim epidemik. Atëherë duhet të ndërhyni globalisht! ”Po, kjo mund të jetë e dobishme, por është gjithashtu shumë e dobishme nëse doni të zbatoni rregulla në të gjithë botën ose të detyroni programet e vaksinimit. Ejani me një kërcënim dhe ju jeni atje.

    • ZalmInBlik ka shkruajtur:

     nuk kanë asnjë facebook / whatsapp dhe më shumë nga ato lloj mjetesh TIA Martin, pa atë artikull nga një i sotëm dhe OBSH që mblidhen së bashku më vonë ... nuk më duket rastësi.

     • Martin Vrijland ka shkruajtur:

      Kjo ishte sigurisht edhe një buzëqeshje.
      Unë thjesht jam i lumtur që më shumë njerëz po shohin se çfarë ndodh. Dhe nuk prisja asgjë tjetër nga ju.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër