Ministri belg Joke Schauvliege jep dorëheqjen pas rrëfimit për ngritjen e protestave nga shërbimi sekret

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 Shkurt 2019 12 Comments

burim: persgroep.net

Ministri belg i ministrit të Mjedisit, Joke Schauvliege, duhej të jepte dorëheqjen sot sepse ishte paksa e hapur për variantin belg të AIVD holandeze (shërbimi sekret). Në një pritje të fundvitit të Sindikatës së Përgjithshme të Fermerëve, ajo bëri deklaratat e mëposhtme (shih video), në të cilën ajo deklaron se protestat klimatike janë organizuar nga shërbimi sekret. Duket se kemi hyrë në fazën 2.0 në luftën kundër zhbllokimit të praktikave të tilla.

Këtu në faqen e internetit shpesh është demonstruar se protestat janë vendosur rigorozisht dhe padiskutueshëm për syrin e kamerës nën drejtimin e, për shembull, Powned. Kur tregimet e tilla fillojnë të depërtojnë në popullatën, ju mund të bëni vetëm një gjë: inspektoni ekspozita për të hedhur në erë tregimin. Kjo duket të jetë roli i operës së sapunit më të ri me fqinjët tanë jugorë. Shaka Schauvliege u lejua të ekspozonte, të vendoste bombën dhe pastaj të shpërthente tregimin.

Ne mund të bëjmë shumë fjalë për këtë, por një ministër nuk vjen vetëm në pozicionin e tij. Ministrat janë aktorë të cilët duhet të mbajnë lart pamjen e demokracisë dhe çdo fjalim apo deklaratë, në paraqitjet gjithmonë publike (zakonisht nën prani të kamerave), është shumë mirë e konsideruar. Ministrat vetëm e pastrojnë këtë fushë si një devijim ose të zhyten në një problem; pas së cilës ata marrin një xhep të fuqishëm të parave të pritjes, të ndjekur nga një punë e mirë në, për shembull, një bankë ose një punë tjetër të paguar mirë.

Ju mund të rifreskoni kujtesën tuaj këtu pjesë 1, pjesë 2 en pjesë 3 shikoni regjistrimet e bëra gjatë stacionit Vlogger të Zaanse (Poelenburgse) në 2016, me të cilin aktori Ismail Ilgun u vendos në hartë. Kjo trazirë u manipulua kryesisht me qëllim të ndalimit të filmimit të nëpunësve civilë në detyrë. Në 11 Prill 2016 I portretizuar si demonstroi Pegida kundrejt Antifa, duke përfshirë të gjitha trazirat dhe arrestimet, doli të jetë krejtësisht në skenë. Pra, kemi prova të forta se praktika të tilla po ndodhin dhe llogarisin në atë se kjo nuk është shumë e ndryshme me fqinjët jugorë.

Me të shkarkimin dhe të dukshmen emocionale dhe hezituar nga Joke Schauvliege (mos harroni: politikanët janë aktorë) dy zogj janë kapur në një goditje. Ajo do të jetë në kontakt me njeriun e medias belge Peter Vereecke; një njeri të cilin e takova një herë gjatë një takimi të personit që qëndronte në djepin e mediave alternative në Holandë; duke qenë Marcel Messing. M'u desh një kohë për mua kuptova se media alternative është me të vërtetë një klub i kontrolluar. Që atëherë unë e kam quajtur opozitën e kontrolluar. Funksioni i opozitës së kontrolluar (si në ky artikull përshkruar edhe një herë) është ajo e një rrjeti sigurie. Sapo të mbahen "mendimtarët kritikë" në bord, sigurohuni që bomba të zhvendoset që është ndërtuar në fundin e dyfishtë të anijes. Në këtë mënyrë po gradualisht po ndërtojmë një stigmë negative për njerëzit që kanë nevojë të jenë kritike nëse është e nevojshme dhe duan të ulin "komplotet".

Ne mund të marrim me siguri se çdo formë proteste në të vërtetë drejtohet nga shërbimet sekrete, duke përdorur një rrjet të madh të Inoffizieller Mitarbeiter. Nuk është qëllimi që kjo të dalë dhe kështu Ministri Joke Schauvliege lejoi që bomba në fund të dyfishtë të aktivizohet.

Lista e lidhjeve burimore: hln.be

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (12)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  Siç kam shkruar para se gjithçka në Holandë është e drejtuar. Kjo bëhet në të gjitha vendet e Evropës si dhe në Belgjikë. Ata që kujdesen për këtë janë me të vërtetë shërbimet sekrete. Këto janë ato që përcaktojnë cilët ministër, anëtar i parlamentit mund të jetë nëse duhet të formohet një parti e re, atë marrëzi duhet të jetë i tha për të njerëzve të thjeshtë etj njerëzve nga shërbimet sekrete, shoferët në krye të kësaj janë gjyqtarë të caktuara, industrialistët, jetën e menaxhimit të lartë etj. Ata bëjnë fshehtas punën e shërbimit sekret. Deputetët e Dytë etj nuk e dinë këtë, ata nuk duhet ta dinë këtë. Nevoja për të njohur bazën gjithmonë zbatohet. Dhe po, janë të dyshuarit e zakonshëm që punojnë në shërbimet sekrete. Regjimi i të dyshuarve të zakonshëm nën të cilin ne duhet të mbahen në paraburgim, mashtrim, egoizëm etj.

 2. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Por po, si do ta bëjmë këtë lehtë të kuptueshme te Rinia (e ardhmja).

  Të rinjtë inkurajohen nga mediat për të luajtur për diçka që ende ekziston
  nuk eshte !!!
  nuk provohet, sepse është e ardhme!
  dhe, nuk mund të shpjegohet !!!
  Media ka planifikuar të jetë në gjendje të përdorë kolder CO2 dhe të rinjtë janë të habitur me
  sulmet e planifikuar të ankthit. (Doe Maar, Popgroepje: Frika me bombën e tij do të bjerë, bah)

  Ajri 78% azot, 21% oksigjen = 99%
  1% mbi, nga të cilat vetëm 0,0016% ndoshta !!! co2 gazi i peopl lëshuar për shkak 96% është provuar nga vetë natyra të rinjtë formuar unë rekomandoj mirë për të shkuar patinazh rul ose akull patinazh dhe sigurisht për të luajtur përtac 🙂

  https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/spijbelen-voor-een-beter-klimaat-is-ook-onderwijs~ba8dc873/

 3. Riffian ka shkruajtur:

  Në të vërtetë, duket se ata tashmë e zgjidhur për çfarë të vjen, kjo është asgjë e re terror shtetëror në formën e bandës së Nivelles ose Përsëri Vests Yellow kjo është e gjitha luftë psikologjike kundër popullatës civile.

  https://www.voltairenet.org/article204624.html
  https://www.nu.nl/buitenland/5716287/tweede-ex-agent-gearresteerd-in-zaak-rond-belgische-bende-van-nijvel.htm

 4. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Çfarë në Belgjikë (dmth Bruksel) ka ndodhur në lidhje me protestat është natyrisht kontrolluara qendra nga globaliste elitës në kostum në marrëveshjen e klimës (bazuar në gënjeshtra) shpejtë liritë e qytetarëve të BE-së nga Parisi të zhvishet, ju duhet të madje edhe para se të paguani, sepse është përtej gjurmës tuaj CO2 duke pasur parasysh se është një material ndërtimor thelbësor në natyrë. Përdoret formula e mëposhtme:

  CO2 = PxSxExC
  Ky ekuacion ka katër faktorë, një shumë të shumëzimit. Pra, ju keni një gjë në të majtë, CO2, kjo është ajo që duhet të bëni, dhe kjo do të bazohet në numrin e njerëzve. shërbim, dhe CO2 duke u shitur për njësi të energjisë. Pra, le të shohim secilën nga këto, dhe të shohim se si mund ta gjejmë këtë në zero. Ndoshta një nga këto numra do të ketë shumë afër zero.
  https://www.ted.com/talks/bill_gates/transcript

  Nëse ju, si një banor, keni lejuar që kjo të ndodhë, ju gjithashtu meritoni të qeveriseni nga ky lloj psikopati 😀

  Gladio-Luksemburg: Juncker u detyrua të japë dorëheqjen

  "Ndërkohë, Kryeministri nuk mund ta njohë vazhdimin e sistemit sekret të Aleancës Atlantike, por ai duhej të argumentonte ta mbante subjektin në minimum për shkak të përgjegjësive të tij brenda Eurogrupit".
  https://www.voltairenet.org/article179406.html

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Dhe pa marrë parasysh se ne vazhdojmë të prerë pemë, të tilla si fakti se ata qëndrojnë në rrugën e 5G masts ...
   Pemët e konvertojnë CO2 në oksigjen. Mbjell një pemë ..

   • ZalmInBlik ka shkruajtur:

    E pra që komunikimi i plotë duplex duhet natyrisht të garantohet në të ardhmen 😀 asgjë nuk duhet të lihet në shans në SHBA një tashmë është shumë larg me testimin ...

    "Periudha technotronic përfshin pamjen graduale të një shoqërie më të kontrolluar. Një shoqëri e tillë do të dominonte nga një elitë, e pakufizuar nga vlerat tradicionale. Së shpejti do të jetë e mundur të mbikqyrni pothuajse mbikëqyrjen e vazhdueshme të çdo qytetari dhe të mbani dosje të plota të përditësuara që përmbajnë informacionin më personal për qytetarin. Këto dosje do t'i nënshtrohen rikthimit të menjëhershëm nga autoritetet. "
    "Në shoqërinë teknotronic, tendenca do të ishte të mbështeste zhvillimin e teknikave më të fundit të komunikimit për të manipuluar emocionet dhe për të kontrolluar arsyet".

 5. Zonnetje ka shkruajtur:

  Gjithçka në Holandë është e drejtuar: Kam lexuar mijëra njerëz të klimës në Malieveld.

  Është për të ardhur keq që unë nuk shoh kardanë të verdhë. Ndryshimi i regjimit
  Unë pres që ajo. Njerëzit e thjeshtë në fund përcaktojnë të ardhmen e tyre në vend të të dyshuarve të zakonshëm.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër